MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Flaş, Manşet, Politika, Toplum » MHP’li Şehit Başkan Nihat Uygun anıldı!

MHP’li Şehit Başkan Nihat Uygun anıldı!MHP Kartal İlçe Teşkilatı, vurularak Şehit edilen Kartal İlçe Başkanı Nihat Uygun’u Mezarı başında ve İlçe binasında dualar ile andı.

 

İlk tören Uygun’un Kartal Soğanlık’ta ki mezarı başında Pazar günü saat 11.00 de yapıldı.

Soğuk ve karlı bir hava olmasına rağmen, İlçe Başkanı H.Metin Özüpek ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra merhumun Anne ve babası, MHP Kartal eski başkanı ve kardeşi Şahin Uygun, yeğenleri, MHP İstanbul Milletvekili adayı Şenol Yondemir, Kartal Ülkü Ocağı Başkanı Aydın Güngör, MHP Kartal ilçe eski Başkanları Yakup Köksal ve Engin Nurhat, Tokat Dernek başkanı Hüseyin Gündeş, Balıkesir Dernek başkanı Ergun Salgın,  Bediran Boztepe ve Veysel Kara gibi bir çok eski yöneticiler ile sevenleri katıldı.

HEPİMİZ NİHAT UYGUN’UZ

Akşam Yatsı namazına müteakip de, İlçe binasında kalabalık bir katılım ile

Kuran-ı Kerim okunurken, Kartal Ülkü Ocakları gençleri de Yasin- Şerif okuyarak

Merhum Nihat Uygun’u yad ettiler.

NİHAT UYGUN KİMDİR

1966 İstanbul doğumludur. Deri imalatıyla uğraşan bir çocuk babası Nihat Uygun Uzun zaman Ülkü Ocakları’nda faaliyet gösterdikten sonra MHP Kartal İlçe Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Olay günü, sabahleyin Cevizli Orhantepe Mahallesi Hamit Bey Sokak’ta oturan Uygun, işyerine gitmek üzere  saat 08.45’te evinden çıktıktan sonra Halitpaşa Caddesi’nde pusu kurup bekleyen komünist  (TİKB) militanlar tarafından kafasına altı el ateş edilerek şehit edildi… (Şehit edildiğinde oruçluydu)

Galeri
Etiketler: , , , , ,
📆 05 Şubat 2012 Pazar 20:23   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR