MENÜ ☰
Kartal Belediyesi Halk Oyunlari Festivali 2022
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Politika » Yaz, yerel basın hasım gibi görülüyor!
Yaz, yerel basın hasım gibi görülüyor!


Ak Parti Kartal Belediyesi Grup Başkan Vekili Temel Yaz, “Yerel BASIN doğruları ve yazılması gerekenleri yazıyor diye Kılıçlar çekiliyor ve gazetelere verilen ilanlar kesiliyor. Bu aslında haksız ve rencide edici bir davranıştır” şeklinde konuşarak Kartal Belediyesi’nin ilan vermeme yoluyla yerel Basını susturmaya yönelik bir davranış olduğuna dikkat çekti.

“ KILIÇLAR ÇEKİLİYOR”

Yaz, şöyle devam etti: “Son zamanlarda yerel gazeteleri ele aldığım zaman Kartal Belediyesi’nin ilanlarını görmemeye başladım. Yerel Basın tabiî ki desteklenmesi gereken kurumlar Kartal’da pek çok şeyden onların sayesinde haberdar oluyoruz. Ama yerel Basının bir şekilde de desteklenmesi gerekiyor.

Hatta ben sizin burada Bütçenizde ve Performans programında bir Basın toplantısına 60 Milyar gibi, 60 bin TL gibi yüksek rakamlarla Bütçeyi şişirdiniz derken, siz Basına bu kadar önem verdiğinizi performans toplantısında gösterirken bunların tam tersi  ve olumsuzluklar yazıldığı zaman  hemen KILIÇLAR çekiliyor ve gazetelere ilan verme kesiliyor.

Bu aslında haksız ve rencide edici bir davranıştır. Eğer gazeteler yanlış şeyler görüyorsa zaten bu yanlışlıkları Objektif gazetecilik gereği haber yapma ve yazmak zorundadır. Bu konuda bence Başkanlık TARAF olmamalıdır doğruları yazan gazetelere de REKLAM verilmesi gerekmektedir. Ben buradan ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

DOĞRU BİR YAKLAŞIM DEĞİL

AK Parti Grup Başkan vekili temel Yaz, 17 Şubat 2012 tarihinde kapatılan Kartal Oto Pazarı bünyesinde bulunan Mescit ile ilgili elentisini de şöyle yaptı: “ Kartalspor’un galiba işlettiği bir Oto pazarı var orda bir Mescidimiz vardı. Mescitle ilgili bir kapandığı konu gündeme geldi. Siz Otoparkı kapatabilirsiniz belki haklı gerekçelerinizde olabilir.

Bu Mescidin  oradaki vatandaşlara faydası vardı,orda ki çevre halkına da faydası vardı.Ama bunu yapmanız doğru bir yaklaşım değildir. Eğer o Mescit orada varsa o devam etmelidir. Bu konuda da Başkanlıktan gereğini istiyorum.” Şeklinde tepki gösterdi.

Fethi Satıcı

Etiketler: , , ,
📆 06 Mart 2012 Salı 00:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR