MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Sivil Toplum, Toplum » DSP’den anlamlı ziyaret!
DSP’den anlamlı ziyaret!


Ülke genelinde ve Kartal’da yeni bir yapılaşma başlatan ve bu arada hissedilir bir atak başlattığı belirtilen Demokrat Sol Parti (DSP) İstanbul Şehit Aileleri Dayanışma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Şencan Bayramoğlu’nu ziyaret etti. Beraberinde DSP Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Semra Demirbaş ve DSP İl Genel Meclis Üyesi İlhan Güzelgün ile birlikte ŞAD-DER’in Kadıköy Hasan Paşa Semtindeki Merkezine gelen DSP Kartal İlçe Başkanı Adnan Balcı, ŞAD-DER Genel Başkanı Şencan Bayramoğlu ve yönetim kurulu Üyeleri tarafından samimi bir şekilde karşılandılar.

“ MAALESEF 2. KARDEŞE İŞ YOK”

ŞAD-DER Genel Başkanı Şencan Bayramoğlu, şehit aileleri yakınlarının ekonomik sıkıntı içinde olduklarını kaydetti. Şehit yakınlarına iş hakkı tanınması konusunda şunları söyledi: “ Aileden iki kişiye İş hakkı tanınacak dendi,2. Kardeşe İş hakkı tanınacak. İki yıldır ben bu konu ile uğraşıyorum ilgili kanun bugün çıkacak yarın çıkacak diye bekliyoruz. Ne varki Bir arpa boyu bile ilerleme yok. Dün Sayın başbakan, bu konuda bir açıklama yaptı ve bizim Telefonlarımız kilitlendi.  Dünden beri belki bu konuda 60 kişiye cevap verdim.” Anne biz anlayamadık, seni rahatsız ediyoruz.” Şeklinde sorulara muhatap olduk ve aydınlatıcı bir bilgi verememenin sıkıntısını yaşadık. İlgili Bakanlığa sorduğumuzda bana verilen cevap adeta beni sarstı. “Maalesef Şencan Hanım İkinci kardeşi İş yok”Yani bu Güney Doğulular için çıkan bir kanun “ olduğunu yorumladı ve tepki gösterdi.

 

“ TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Demokratik Sol Parti (DSP)Kartal İlçe Başkanı Adnan Balcı, Şehit Ailelerin  elektrik,su ve doğalgaz faturalarından muaf tutulması için  İl Genel meclis Üyesi İlhan Güzel gün’ün bu konuda İl Genel Meclis’ine sözlü ve yazılı önerge verdiğini ve önergenin ilgili komisyonda ödenek bulunmadığı için olumsuzluk yaşandığını hatırlattı ve “Konunun takipçisi olacağız ve yeniden girişimde bulunacağız” açıklaması yaptı.

 

Fethi SATICI

 

 

Galeri
📆 23 Mart 2012 Cuma 11:19   ·   💬 5 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR