MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Flaş Flaş !, Sivil Toplum » Kartal Belediye çalışanları iş bırakma eylemi yaptı!

Kartal Belediye çalışanları iş bırakma eylemi yaptı!Kartal Belediyesinde taşeron çalışanlar maaş alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptılar.

 

 

Genel-İş Sendikasına bağlı, Belediye şirketlerinde çalışan, yaklaşık 300 işçi, sabah saatlerinde Makine ikmal Müdürlüğü bahçesinde toplandı.

 

İşçiler, ellerinde döviz ve pankart ve sloganlarla yaklaşık 5 km yürüyerek Belediye’nin merkez binasına kadar yürüdü.

Belediye binası önünde yapılan basın açıklamasının ardından işçiler belediye önünde oturma eylemi başlattı.

Kartal Belediyesi’nde uzun süredir düzenli maaş alamayan ve son iki aydır hiç maaş alamayan işçiler bugün sabah iş bırakma eylemi yaptılar.

 

 

Kartal Belediyesi taşeron işçileri iki aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle iş bırakma ve oturma eylemi yaptılar.

Belediye’ye bağlı taşeron şirket Kartursaş ve Karyapsan çalışanları sendika temsilcileri ile birlikte Kartallı Kazım meydanından Kartal Belediyesi ana binaya kadar pankartlar eşliğinde yürüdüler,

Başkan uyuma çalışana sahip çık!

Sadaka değil hakkımızı istiyoruz!

İşçiyiz haklıyız söke söke alırız!

şeklinde slogan attılar.

Sarı sendika olmayacağız

Burada bir açıklama yapan sendika temsilcisi şunları söyledi. “İş bırakmamızın sebebi uygulanmayan toplu sözleşmemiz, üç aya yaklaşan ödenmeyen maaşlarımız, biz çalışanların sesine kulak tıkayan sorunları görmezden gelen sarı sendikacı olmadık ve olmayacağız”

 

Sendika temsilcisi sözlerini şöyle sürdürdü “Çalışanlar üç aya yakın maaşlarını alamadıkları için bankalardan evlerine haciz gelmekte elektrik su doğalgaz ve kiralarını ödeyememekte ve bu sorunlar belediye yönetimi tarafından göz ardı edilmekte, bizler sosyal kültürel ve ekonomik şartlarımızı iyeleştirmek için örgütlendik ve sendikalı olduk. Toplu sözleşme hakkın elde ettik. Şimdi gelinen noktada ise yapılan toplu sözleşme tanınmamakta, kuralsız ve düzensiz çalıştırılmak istenmekte.

Şirket yöneticilerinin de izlediği eylem oturma eylemi şeklinde devam ediyor.

Galeri
📆 07 Mayıs 2012 Pazartesi 12:54   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR