MENÜ ☰
Ahmet Şimşek Koleji
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Kartal Musıki Derneği Çok Özel Bir Projeye İmza Atıyor!
Kartal Musıki Derneği Çok Özel Bir Projeye İmza Atıyor!


18 yıldır akademik çalışmaları sonucu bir çok öğrenci ve sanatçı yetiştiren, İcra heyeti, İlahi grubu, Halk Müziği ,Kadınlar korosu ve Gençlik Korosuyla bir konservatuar hüviyetinde çalışmalarını yürüten Kartal Musıki Derneğinin bugüne kadar çok başarılı programları gerçekleşmiştir.

28 Mayıs 2012 Pazartesi Saat 20.00 de Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezinde(CKM) Dr.Arif ŞANLI yönetimindeki derneğin İcra Heyeti “FİLM ŞARKILARIYLA YEŞİLÇAMDA GEZİNTİ” isimli bir proje gerçekleştiriyor. Programda seyirciyi maziye götürerek çok güzel nostaljik hatıraların yaşanacağı, repertuardaki şarkıların yer aldığı film fragmanları ve film afişlerinden oluşan görsel bir şölen içerisinde film şarkıları konserini gerçekleştirecek.

İkinci bölümde ise, film şarkılarına can veren, Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik ve daha birçok sanatçının filmlerdeki şarkılarını seslendiren Belkıs ÖZENER sahne alacak.

 

Murat SOYDAN,  Nilüfer AYDAN, Bahar ÖZTAN, Sezer SEZİN, Devlet DEVRİM, Eşref KOLÇAK, Halit AKÇATEPE, Okan KARACAN, Aynur AYDAN, İlhan DANER, Yavuz KARAKAŞ, Kıvanç TERZİOĞLU, Ferdi MERTER, Deniz AKBULUT, Özlem SAVAŞ gibi film sanatçılarının kesin olarak katılacağı, Türkan ŞORAY, Hülya KOÇYİĞİT, Filiz AKIN, Gönül YAZAR, Zeki ALASYA’ın da teşrif edeceği beklenen bu programda seyircilerin doyumsuz keyif alacağı beklenmektedir.

Radyo Alaturka’nın medya sponsorluğunda gerçekleşen ve Filmsan Vakfı’nın destek verdiği bu zengin programda ayrıca Kaymakam, Belediye Başkanları,bestekarlar, ses sanatçıları ve üst düzey bürokratlarımızda bizlerle birlikte olacaklar.

📆 25 Mayıs 2012 Cuma 18:10   ·   💬 10 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Kartal Musıki Derneği Çok Özel Bir Projeye İmza Atıyor!” için 10 cevap

 1. Cem Arkan dedi ki:

  Unutulmayan Aşk filimleri tarafından ilk defa Kartal da seyircinin huzuruna çıkan projenin fikir ve repertuvar sahibi,Kartal Belediyesi Sinema Atölyesi Hocası Özlet TALUER’dir. Nostaljik Yeşilçam filmlerinin fragmanlarını repertuvar üzerinden kurgulayan kişi Kartale Belediyesi Basın Yayın Biriminden Armağan ÖZAKGÜN’dür. KONSER 18.Şubat.2012 tarihinde Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde dinleyicisiyle buluşmuş ve salonu hınca hınc dolduran Kartal’llı müzikseverler konser bitiminde dakikalarca ayakta alkışlayarak memnuniyetlerini ifade etmişlerdir.Konserin solistliğinide Kartallı genç sanatçı Murat teker,ve korosu yapmıştır. Eski belediye sineması konseptinde gerçekleşen gecede,herşey o günlere göre hazırlanmıştı.Sinema gişesi,ortadan yırtılan biletler,afişler, hatta gelen konuklara,yazlık sinemaların olmazsa olmazı ALASKA VE GAZOZ İKRAMIDA YAPILDI. ARKADAŞLARA ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLERKEN.BU PROJENİN TÜRKİYE DE BİR İLK OLMADIĞINI HATIRLATIR, PROJENİN FİKİR SAHİPLERİNİN YUKARIDA YAZDIĞIM KİŞİLER OLDUĞUNU BİLGİLERİNİZE SUNARIM. SAYGILARIMLA.

 2. murat teker dedi ki:

  yukarıda cem abinin dediği gibi bu proje bizlerin bir ürünüdür. kayıtlarıyla bizde mevcuttur. sadece yakıştıramadım kendisiyle övünen bu musiki cemiyetine.

 3. Yunus Emre Batur dedi ki:

  ben sanki bu projede 2 defa bulunmuştum. yanlış mı hatırlıyorum acaba. yoksa türkiyede mi değildik biz ? cem abim ellerinden öperim. çok güzel yazmışsın.

 4. Aslı Baykal dedi ki:

  Başta Kartal Belediyesi olmak üzere Murat TEKER , Özlet TALUER , Armağan ÖZAKGÜN VE Cem ARKAN ‘ ı 18 Şubatta biz Kartallılara Yeşilçamın unutulmaz filmleri ve unutulmaz eserleriyle görsel ve işitsel bir şölen sundukları için; Bu projenin sahiplerini kutlarım ve başarılarının devamını dilerim.

 5. Adem dedi ki:

  Kartal Musiki cemiyetinin bu projelerinden dolayı tebrik ederim.Tabi önce kartal’da konser vermelerini beklerdim.Kimin daha önce yaptığı bence o kadar önemli değil ;ancak bu projenin Kartal Belediyesi çalışanları tarafından daha önce Kartal’da yapıldığını biliyorum ve halkın inanılmaz bir ilgi gösterdiğini de biliyorum.Dolayısıyla bu konserin CKM’de yapılmasıda oldukça manidar.

 6. Cemal Demiray dedi ki:

  Öncelikle yorum yapan arkadaşlar!!! neden rahatsız oldular anlamak mümkün değil.KARTAL MUSİKİ DERNEĞİ’nin CKM’de yapmış olduğu Yeşilçam filmleri ve müzikleri konulu program bugüne kadar TÜRKİYE’de yapılan ne ilk,ne de son programdır.KARTAL BELEDİYESİ her zaman ve her organizasyonumuzda yanımızda olmuştur.Kendilerine sonsuz teşekkürlerimizi bir borç biliriz.Derneğimiz tüm etkinliklerini Kartal, Bülen Ecevit ve Hasan Ali Yücel Kültür Merkezlerinde icra etmiştir, ancak koltuk sayılarının azlığı ve bu projenin daha da geniş kitlelere ulaşmasını ve de KARTAL’ımızın adını İSTANBUL halkına ezberletmemiz düşüncesi ile 700 koltuklu CKM tercih edilmiştir.Gönül isterdi ki keşke sizlerde izlemiş olsaydınız.Sayın arkadaşlar bizim kişiler ve kurumlarla asla sorunumuz olamaz, lütfen sizlerde yanlı mesajlar vererek olayları kişiselleştirmeyin.Bizim herkese saygı gösterdiğimiz gibi sizlerden de o saygıyı beklemek sanırım en doğal hakkımız.
  Sonsuz Saygılarımla,

 7. kartal acar dedi ki:

  Sayın arkadaşlarımız, bu konseri icra ederken hiçbir kimseyi örnek almadık sadece amacımız geçmişle günümüz arasında oluşan bağları kuvvetlendirmek, bir halka daha katmak, gençlere geçmişimizi unutturmamaktı.Ancak görüyorum ki sadece sanat olayından ibaret olan bu çalışmayı farklı anlayan zihniyetler var. Lütfen sanat sanat için değil sanat halk içindir ilkesini unutmayın. Her zaman Kartal bizim yanımızda olmuş ve olmaya da devam edecektir. Derneğin adı KARTAL İLE BAŞLIYOR….. Bu ismi ne atarız, ne de başına sonuna başka birşey eklemeyiz. Biz kartal ile doğduk, kartal var olduğu sürece de olmaya ve yaşamaya devam edeceğiz. Dikkat edin lütfen ilanlarda veya çalışmalarda hiç kimsenin adı geçiyor mu? … Biz dernek olarak varız. Bizim dernekte şahsileşme, gruplaşma yoktur. İyi olan herşeyin yanında ve desteğindeyiz. Ben bu derneğin bir üyesiyim ve gurur duyuyorum. Ben bu dernek denizinde bir damlayım. Lütfen öncekiler, sonrakiler gibi safsatalarla başımızı ağrıtmayalım. İnanın yazıyı okuyunca çok üzüldüm. Eğer ÖZ KARTALLI İSENİZ SİZLERİN KARTALIN ADINI HER YERDE DUYURMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ İÇİN BİZLERLE GURUR DUYMALISINIZ….

 8. Rezzan peynircioğlu dedi ki:

  Sevgili yorumcular,herkes tabii ki fikrini söyleyecek,duygularını paylaşacak.Kartal Musiki Derneği’nin konserinden bu kadar bahsediyorsanız belli ki oldukça ilgilenmişsiniz,sağ olun! Ancak Murat’ın seneler önce genceçik bir delikanlıyken müziğe başladığı sıralarda,birlikte bu dernekte beraber çalıştığımızı unutarak,aramızdan çıkarak bugünlere gelmesinde bir nebze de olsa payı olan derneğine ”bu Musiki cemiyeti” şeklindeki hitabını da ben kendisine yakıştıramadım.Gençliğine veriyorum.Yolu açık ola…..

 9. ramazan baskıç dedi ki:

  yorum yazan değerli arkadaşlar projelerde aynı insanlar gibi birbirine benzerler bir komşumuz bir çocuk yaptığında nasıl olsa tipi ona benzeyecek diye çocuk yapmamaya benzer bu kıskançlık davranışlarımızdan vazgeçelim bu yorumu yapan müzisyen yada şarkıcılar ben onlara sanatcı diyemiyorum çünkü sanatcılar sanatını yapar sanatı olmayanlarda sağa sola çamur atar yukarıdaki yorumcu arkadaşlardan eminimki kartal musıkide yetişenler vardır var ise ben şu cümleyi söylemek isterim YUKARIYA DOĞRU ÇIKTIĞIMIZ MERDİVEN BASAMAKLARINA ZARAR VERMEYİN ÇÜNKİ İNERKEN LAZIM OLACAK

 10. Betül Belgen dedi ki:

  Haber sayfasını okuduğumda şaşkınlıktan kendimi almadım tabiki her zaman için eleştiriye açık bir yapıya sahibiz.Benim burda gözlemlediğim Kartal Musiki Derneği üzerinden başlatılan bu yazışmalar hiç bir zaman etik olamaz ,olmayacaktirda.Bu projemizin hazırlığına tam 1 yıl önce başladık.Yil icinde bir çok etkinliğe imza atarken bir yandan’da Koromuzla TUrk filim muzikleriyle yeşil cam’da gezinti projemizde çalışarak bügünde görüldüğü gibi başarılı bir programa Kartal Musiki Derneği imzasını atmıştır.Bizlerde bu Yil icinde Filim muzikleriyle ilgili bir kaç Konsere icabet ettik.Bu konserler ne ilk nede son olacaktır.Sakin olaki kimse Derneğimiz üzerinden kendine pirim çıkarmasın.Kartal Belediyesine sanata verdigi önem ve hassasiyetten ötürü teşekkürü bir borç bilirim.Bizler birer üye olarak derneğimize söylenen haksız rekabetten ötürü birleşen yüreklere kocaman bir ordumuz.sizleri eserler kınıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DKA Eğitim
Teknik Yapı 44. Yıl

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL
YENİ SAYI
Yeni sayı 125

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

# Takım O G B M A Y Av. P Eleme veya küme düşme
1 Alanyaspor 4 4 0 0 11 4 +7 12 2020-21 UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşaması
2 Çaykur Rizespor 4 2 2 0 4 2 +2 8 2020-21 UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci eleme turu
3 Fenerbahçe 4 2 1 1 9 5 +4 7 2020-21 UEFA Avrupa Ligi üçüncü eleme turu
4 Denizlispor 4 2 1 1 4 1 +3 7 2020-21 UEFA Avrupa Ligi ikinci eleme turu
5 Galatasaray 4 2 1 1 5 5 0 7
6 Gazişehir Gaziantep 4 2 1 1 8 9 -1 7
7 Yeni Malatyaspor 4 2 0 2 10 5 +5 6
8 Trabzonspor 4 1 3 0 6 5 +1 6
9 Konyaspor 4 1 3 0 4 3 +1 6
10 Sivasspor 4 1 2 1 6 4 +2 5
11 Antalyaspor 4 1 2 1 5 6 -1 5
12 MKE Ankaragücü 4 1 2 1 2 5 -3 5
13 Beşiktaş 4 1 1 2 6 7 -1 4
14 Başakşehir 4 1 1 2 4 7 -3 4
15 Kayserispor 4 0 2 2 5 7 -2 2
16 Göztepe 4 0 2 2 0 4 -4 2 2020-21 1.Lig
17 Gençlerbirliği 4 0 1 3 4 9 -5 1
18 Kasımpaşa 4 0 1 3 2 7 -5 1

BAĞLANTILAR