MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Sultanbeyli, Toplum » Festivale Görkemli Kapanış!

Festivale Görkemli Kapanış!Sultanbeyli Belediyesi’nin düzenlediği ve dört gün süren Aydos Kültür Sanat ve Gençlik Festivali görkemli bir kapanışla sona erdi. Mustafa Ceceli konseriyle son bulan festivalde kapanış günü coşkusu stada sığmadı.

Sultanbeyli Belediyesi’nin yaz tatiline giren gençler için düzenlediği Aydos Gençlik Festivali, birbirinden muhteşem konserlerle sona erdi. Kapanış günü Mustafa Ceceli konseriyle eğlenen gençlerin coşkusu görülmeye değerdi.

Festivalin ilk iki günü gençler, Kutsi, Grup Laçin, Murat Göğebakan, Grup Maviler ve Grup Künye ile eğlenmişti. Üçüncü günün konukları Gece Yolcuları, Doğaçlama ve Pera Tayfa olurken, kapanış günü önce Grup SilentRoom, ardından Cihan Yıldız sahne aldı. Son olarak ise Mustafa Ceceli alanı dolduran kalabalığı şarkılarıyla coşturdu.

 

Genç girişimciler sertifikalarını Başkan’dan aldı

Festivalde, Sultanbeyli Belediyesi ilçenin okullarında, dershanelerinde, gittikleri sanat kurslarında ve spor müsabakalarında başarı yakalamış gençlerin tamamını ödüllendirerek onların yanında olduğunu gösterdi.

İlk gün SBS 1001 Eğitim Destek Projesi kapsamında gittikleri dershanelerde dereceye giren öğrenciler de yine ödül alanlar arasındaydı. İkinci gün ilçenin okullarında birinciliği göğüsleyen gençlere hediyeler takdim edilirken, üçüncü gün kültür, sanat ve sporda başarı yakalamış gençler ödüle layık görüldü.

Son gün ise KOSGEB kurslarında eğitim gören yeni girişimciler sertifikalarını Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in elinden aldı.

 

Eğitim ve Kültür Yılı’na özel çalışmalar…

Festivalin son gününde alanı dolduran gençlere hitap eden Başkan Hüseyin Keskin, “Biz sizlere yeni fırsatlar sunabilmek için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Sizlerin başarısını artırmak adına gayret gösteriyoruz. Sultanbeyli gençliğinin yakaladığı her başarı bizleri fazlasıyla gururlandırmaktadır. Bu bağlamda SBS sınavına giren ve LYS sınavına girecek olan öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum.

Alanlarında başarı göstermiş kardeşlerimize ödüller takdim ettik. Bugün de KOSGEB kurslarımızda başarı gösteren yeni girişimcilerimize sertifikalarını vereceğiz. Umarım her biri alanlarında iyi birer işletmeci olurlar” dedi ve genç girişimcilere sertifikalarını takdim etti. 2012 yılını Sultanbeyli için “Eğitim ve Kültür Yılı” ilan ettiklerini de hatırlatan Başkan Keskin, başarılı öğrencilere dershane desteğinin sağlandığı “SBS 1001 Eğitim Destek Projesi”ni, yeni yapılan okulları ve yeni projeleri anlattı.

Herkesin merakla takip ettiği mülkiyet meselesiyle ilgili çalışmaları anlatan Keskin, “Mülkiyet meselemizle ilgili çalışmalarımız ilk günden bu yana tüm hızıyla sürüyor. Bu çalışmada sona gelinirken devam eden 2B uygulaması var. Sizlerden isteğimiz şu; mülkiyet çalışmalarımız ve 2B yasasıyla ilgili çalışmalar tamamlanmadan, paniğe kapılıp yerlerinizi hiçbir şekilde satmayın. Allah’ın izniyle sorunlarımızı birer birer aşıp Sultanbeyli’de her birlikte güzelce yaşayacağız. Kimsenin endişesi olmasın” dedi.

 

Galeri
📆 11 Haziran 2012 Pazartesi 12:56   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR