MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Avrupa Birliği, Manşet, Tuzla » Bağış AB’ye seslendi: Ne kadar ekmek o kadar köfte!

Bağış AB’ye seslendi: Ne kadar ekmek o kadar köfte!Tuzla 2. Köfte Şenliği AB Bakanı Egemen Bağış’ın Katılımıyla Gerçekleşti.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Tuzla Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Köfte Şenliğine katıldı. Zaman zaman Mangalın başına geçen Belediye Başkanı Şadi Yazıcı ve Bakan Egemen Bağış vatandaşlara kendi elleri ile köfte pişirip ikram etti. Tuzla Belediyesi’nin ikincisini düzenlediği köfte şöleninde yaklaşık 30 bin kişiye ekmek arası köfte dağıtıldı.

 

Köfte şenliğinin açılış konuşmasını yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, köftesi ile meşhur Tuzla’nın tanıtımına katkı sağlama amacıyla şenliği düzenlediklerini belirterek “ köfte şenliğinin ilklini de sayın Bakanımızın katılımıyla gerçekleştirdik. Bugün de bizleri, Tuzlalıları yalnız bırakmadı. Sayın Bakanımıza ilçemize katkılarından dolayı tüm tuzla halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Şenliğe katılan yaklaşık 10 bin kişilik kalabalığa hitap eden Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa’nın Türkiye’den bazı beklentileri olduğunu belirterek, ”Bizim de onlardan vizesiz seyahat beklentimiz var. Onlara dedim ki ‘ne kadar ekmek o kadar köfte... Siz Avrupalılar olarak vizeleri ne kadar hızlı bir şekilde kaldırırsanız biz de sizin beklentilerinize o kadar hızlı cevap veririz’ İnşallah Tuzla’nın köftesi Avrupa’nın da ağzının tadını zenginleştirecek, onlara da ağız tadı sağlayacak” dedi.

Bağış, Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Geleneksel Köfte Şenliği’nde yaptığı konuşmada, şenliğin ikincisinin de açılışını yapmaktan büyük onur duyduğunu ifade ederek, Tuzla’nın tanıtımı ve köftesinin bütün Türkiye’ye nam salmasında bu tür etkinliklerinin öneminin büyük olduğunu söyledi.

Tuzla’nın Köftesi Avrupa’nın da Ağız Tadını Değiştirecek

Türkiye’nin huzuru, demokrasisi, adalet ve kalkınmasının her daim güçlenmesi dileğinde bulunan Bağış, ”İnşallah daha aydınlık yarınlarda, daha güzel günlerde bu ülkenin bütün çocuklarının, Türkiye’nin 81 ilinde tüm kardeşlerimizin doya doya köfte yiyebildiği, doya doya kardeşçe yaşayabildiği, sadece Türkiye’ye değil, bütün bölgeye, huzur, barış ve güvenlik sağladığı günleri sizlerin sayesinde gerçekleştireceğiz. Türkiye her geçen gün daha kalkınıyor, daha güçleniyor. İnşallah el ele vereceğiz, Türkiye’yi dünyanın en güçlü 10 ekonomisinden biri haline getireceğiz” şeklinde konuştu.

Geçen hafta Brüksel’de AB üyesi ülkelere vizesiz gidebilmenin önünü açacak girişimleri başlattıklarını hatırlatan Bağış, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Avrupa’nın bizden bazı beklentileri var. Bizim de onlardan vizesiz seyahat beklentimiz var. Onlara dedim ki ‘ne kadar ekmek o kadar köfte… Siz Avrupalılar olarak vizeleri ne kadar hızlı bir şekilde kaldırırsanız biz de sizin beklentilerinize o kadar hızlı cevap veririz’ İnşallah Tuzla’nın köftesi Avrupa’nın da ağzının tadını zenginleştirecek, onlara da ağız tadı sağlayacak.

Konuşmasının ardından Bağış ve beraberindekiler sembolik olarak şenliğin açılışını gerçekleştirdi. Şenlik kapsamında kurulan standlarda köfte pişiren Bağış, vatandaşlara ekmek arası köfte dağıttı. Şenlikte 30 bin kişiye köfte ve ayran ücretsiz olarak dağıtıldı.

📆 24 Haziran 2012 Pazar 23:46   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR