MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Sivil Toplum » Tükoder 23 yaşında

Tükoder 23 yaşındaTükoder Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada,

“ 25.10.1990 tarihinde kurulan ve Türkiye tüketici hareketinin mihenk taşı olan TÜKODER’ in             ( Tüketiciyi Koruma Derneği) tüketici hakları mücadelesinde 22 yılını bitirdi. 22 yıldan bu yana tüketicilerimizin hak aramalarında önder olduk, tüketicilerin bilinçlendirilmesi için birçok çalışmalar, tüketici hakkı ihlallerine karşı davalar açıp, eylemler yaptık. Bu mücadelemize destek veren herkese bir kez daha teşekkür etmek istiyoruz.

Bizler TÜKODER ailesi olarak Genel Merkezimiz ve Şubelerimizle birlikte; ilkelerimizden ödün vermeden, hiçbir siyasi görüşün hegemonyası altına girmeden, hiçbir ticari şirket ya da kuruluşun desteğini almadan ve sponsor kullanmadan sadece kendi katkılarımız ve fedakar çalışmalarımızla tüketicilerimizin hakları uğrunda mücadele ettik, etmeye de devam edeceğiz. Bu mücadelede bizi yalnız bırakmayan tüm tüketici dostlarını da sevgiyle anıyor ve onlara da teşekkürü borç biliyoruz.

Ülkemizde henüz tüketici kavramının telaffuz edilmediği yıllarda tüketici haklarından söz ederek kendisi gibi mücadeleci dostlarıyla Tükoder’i kuran ve derneğimizin bugüne gelmesinde büyük emekleri olan sevgili kurucu başkanımız Ayşe Akman’ı saygıyla ve değerli Onursal Başkanımız Mehmet Sevim’i rahmet ve saygıyla anıyoruz. Onların açtığı yolda aynı kararlılık ve azimle yürüyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Değerli tüketiciler TÜKODER 1990 yılından bu yana ülke çapında 50 şubesi ve 25.000’i aşkın üyesiyle Türkiye’nin en büyük Tüketici örgütüdür ve 1998 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla KAMU YARARINA ÇALIŞAN DERNEK statüsünü kazanmış ilk tüketici derneğidir. Bugüne siz tüketicilerimizin desteği ve güveni ile geldik, aynı güvenle yolumuza devam edeceğiz.

Çok zor günlerden geçiyoruz. Gün olmuyor ki bir tüketim maddesine zam gelmesin, gün olmuyor ki en temel ihtiyacımız olan ekmek, su, elektrik ve doğalgaz zamlanmasın. İşsizliğin ve yoksulluğun durmaksızın arttığı,  AKP Hükümetinin kendi yandaşlarına ülkenin tüm yeraltı ve yerüstü kaynaklarını peşkeş çektiği, özelleştirme adı altında tüm varlıklarımızın yabancılara satıldığı, Kentsel dönüşüm adı altında özel mülklerimize göz dikildiği, hiçbir sorunumuzun olmadığı komşumuz Suriye ile sırf Amerika istiyor diye savaşa girmeye hazırlandığımız, çocuklarımızın anlamsız bir savaş uğruna dağda ve askerlikte öldüğü günleri yaşıyoruz. Sadece AKP Hükümetini destekledikleri için bu gidişe sesini çıkarmayanlar tarihe kara harflerle yazıldıklarını fark etmiyorlar mı? Umarsızca bizi hem içte savaştırıp, hem de dışta savaştırmaya hazırlananlar sadece kendi çıkarları için bu ulusu harcamayı göze aldılar. Onun içindir ki bu gidişata dur demek hepimizin görevidir.

Değerli tüketiciler, bu ülke hepimizin. Örgütlenerek, hep birlikte ülkemizin kaynaklarının AKP Hükümeti yandaşlarına ve yabancılara peşkeş çekilmesine, savaşa, zamlara, işsizliğe ve yoksulluğa hayır diyelim.

Hepinizi Derneğimize üye olmaya ve 22 yıldır devam eden mücadelemizde bizleri desteklemeye çağırıyoruz” şeklinde ifade edildi.

📆 24 Ekim 2012 Çarşamba 22:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR