MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Başhekim İsmail Kartal’ın Yeni Görev Yeri!

Başhekim İsmail Kartal’ın Yeni Görev Yeri!Şimdi  “Veda” Zamanı…

Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesinde 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereği 81 ilde oluşturulan ve 01 Kasım 2012 tarihinden itibaren hizmete giren Kamu Hastaneler Birliği kurulması nedeniyle tüm sağlık kurumlarında Başhekim Yardımcıları, Hastane Müdür ve Müdür Yardımcıları ile Başhemşire ve Başhemşire yardımcılarında görev değişikliğine gidildi.

Yaklaşık 3 yıldır Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yürüten Dr. İsmail KARTAL, Kamu Hastaneler Kurumu Başkanlığınca Anadolu Beyoğlu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri İdari Hizmetler Başkanı olarak sözleşme imzalamıştır.

Çalışma arkadaşlarıyla bir toplantı düzenleyen Başhekim Dr. İsmail KARTAL, yapmış olduğu veda konuşmasında şu sözleri söyledi;

“Değerli çalışma arkadaşlarım, 3 yıl önceki Yavuz Selim Ailesi ile bugün ki Yavuz Selim Ailesi arasındaki fark, mesleki yaşamımın en önemli eseri oldu. Bu dönemde biz hastane ile büyüdük, hastane de bizimle büyüdü. Oluşturduğumuz takım ruhunun tek gayesi Yavuz Selim Devlet Hastanesini Türkiye’de ve dünyada çağdaş bir hastane haline getirmekti. Bu sonuca ulaşmak için çalıştık ve bir mesafe kaydettik.

 

İnşallah bizden sonrakiler daha ileriye götüreceklerdir. Ancak biz bunu mükemmel ekip ruhumuz sayesinde başardık. Bu da hepimizin özverili ve disiplinli çalışması sayesinde gerçekleşti. Ortada bir başarı varsa bu benim değil Yavuz Selim Ailesinin başarısıdır. Sizlerden isteğim, sonuna yaklaşmakta olduğumuz değişim sürecini hedeflendiği gibi başarıya ulaştırmanız, hastaneyi hak ettiği yere taşımanız, ileriki yıllara en hazırlıklı ve rekabet gücü en yüksek hastane olarak girmenizi sağlamanızdır.

Benden sonra bayrağı taşıyacak olan, çok sevdiğim dostum ve meslektaşım Hastane Yöneticisi (Başhekim) Op. Dr.Turgut Türkan ve yardımcıları Uz. Dr. Ali Cihat Yakut ile Uz. Dr. Selçuk Bozhalil’e, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ayşe Aydemir ve yardımcısı Müjgan Değerli’ye, İdari ve Mali İşler Müdürü A.Neşe Kaynar ve yardımcısı Ahmet Akhoroz’ a  “hayırlı olsun” diyerek, ilgili kararname gereği hastaneden ayrılan eski Başhekim Yardımcıları ve Başhemşire Yardımcılarına, Hastane Müdürü ve Müdür yardımcılarına yeni görevlerinde başarılar dilerim.

Şimdi veda zamanı…

Bizler Yunus’un dediği gibi “yaradılanı” severiz. “Yaradan” dan ötürü bu şevk ve heyecanla hizmet etmeye devam ederiz. Bizlerin amacı, bu azim ve heyecanla gece gündüz çalışmaktır. Elbet arkasında başarı gelecektir. Üstat Necip Fazıl der ki;

Tohum saç, bitmese toprak utansın

Hedefe varmayan mızrak utansın

Hey gidi küheylan koşmaya bak sen

Çatlarsa, doğuran kısrak utansın…

 

Sizlere son sözüm;

Oluşturduğumuz ilkelere ve değerlere sahip çıkarak,  yeni atanan hastane üst yönetimine bütün gücünüz ve içtenliğinizle destek olmanızdır. Yavuz Selim Devlet Hastanesinin başarılarını büyük bir gururla izliyor olacağım.

Bana bu güne kadar verdiğiniz destek ve güven  için, Yavuz Selim Ailesine şükranlarımı sunar, tüm halkımıza sağlıklı günler dilerim…

 

Dr. İsmail KARTAL

İstanbul Kamu Hastaneleri Birliği

Beyoğlu Bölgesi İdari Hizmetler Başkanı

 

📆 13 Kasım 2012 Salı 17:32   ·   💬 2 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR