MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Sultanbeyli, Toplum » Mahallelerimizi Dinliyoruz!
Mahallelerimizi Dinliyoruz!


Sultanbeyli Belediyesi vatandaşların öneri, talep ve isteklerini artık mahallelerinde de dinliyor. Sık aralıklarla gerçekleştirilen mahalle toplantılarında halk, yöneticilerle birebir diyalog kuruyor.Battalgazi Mahallesi’ndeki toplantıya Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de katıldı.

İnsan odaklı çalışmayı esas alan Sultanbeyli Belediyesi, belediye içinde ve Kent Meydanı’nda kurduğu Çözüm Masası ile vatandaşların talep ve önerilerini dinlerken, mahallelerde de Sultanbeyli halkıyla biraraya gelmeye başladı. Belediyenin birim müdürlerinin sorumlu olduğu mahallelerde, vatandaşların sıkıntılarına ve çözüm önerilerine kulak veriliyor.

Bu hafta Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü öncülüğünde belediye yöneticileri, Battalgazi Mahallesi kanaat önderleriyle bir araya geldi. Yapılan toplantıya Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Mazak, Mahalle Muhtarı Burhan Karcı, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Mustafa Özdemir ve mahallede faaliyet gösteren çok sayıda dernek başkanı ile vatandaşlar katıldı.

 

Katılımcılara mahalle hakkında bilgiler veren Mehmet Mazak, şuan mahalle genelinde yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında detayları anlattı. Ardından söz alan Mahalle Muhtarı Karcı, mahallelerinde 14 cadde bulunduğunu ve bunların hiçbirinde sıkıntı olmadığını ifade ederek “Sadece biraz da sokaklara eğilmek gerek.”dedi.

Sosyal alanların artırılması istendi

Kanaat önderlerinin ortak talepleri ise çevre düzenlemeleri ve sosyal alanların artırımı konusunda oldu. Ayrıca önderler, madde bağımlılığına karşıda adımlar atılması gerektiğinin altını çizerek ailelerle birebir iletişime geçilmesini talep etti.

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’insonradan katılımıyla daha verimli geçen toplantıda Başkan Keskin, böyle bir organizasyonun düzenlenmesinin çok anlamlı olduğunu ifade etti. Katılımcılara teşekkür eden Keskin, “Amacımız daha iyi bir Sultanbeyli’de sizlerle birlikte daha mutlu ve huzurlu yaşamaktır.” dedi.

Toplantı sonunda bir komisyon kurularak mahalle hakkında istek ve şikayetlere komisyon tarafından çözüm üretilmesi kararı alındı.Katılımcılara Aydos belgeseli DVD’si hediye edildi ve aşure ikramıyla toplantı sona erdi.

 

Galeri
📆 30 Kasım 2012 Cuma 10:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR