MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Pendik, Sivil Toplum, Toplum » Hocaların Hocası Ömer Çam Anıldı!

Hocaların Hocası Ömer Çam Anıldı!Hocaların Hocası olarak adlandırılan Merhum Ömer Çam Hoca, vefatının onuncu yılında isminin verildiği ‘Pendik Ömer Çam Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin resmi açılışında anıldı.

 

Anma töreni ve açılışa katılan İçişleri Bakanı Naim Şahin, “İnanıyorum ki bu okuldan nice Ömer Çam hocalar yetişecek” dedi.

 

Yetiştirdiği öğrenciler arasında profesörler, valiler, bakanlar, milletvekilleri bulunan ve öğrencileri tarafından “hocaların hocası” olarak adlandırılan Merhum Ömer Çam Hoca anıldı. Mehmet Akif Ersoy’un ünlü eserini ezbere okuduğu için “Safahat Hafızı” olarak da bilinen eğitimci, pedagog ve şair Ömer Çam, vefatının onuncu yılında isminin verildiği ‘Ömer Çam Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin resmi açılışını İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin yaptı.

 

Çocukları da katıldı

 

Ömer Çam Hoca’nın adının verildiği ‘Pendik Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin resmi açılışının da yapıldığı programa, çocukları Prof. Dr. Kamil Çam ve Doç Dr. Fatih Çam ile İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Pendik Kaymakamı Cafer Odabaş, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve çok sayıda vatandaş da katıldı. Okulun Kuran-ı Kerim öğretmeni Salih Akyüz’ün Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Prof. Dr. Kamil Çam, “Ben burada büyük bir aile görüyorum. Ömer Çam ailesini görüyorum ve giderek kalabalıklaştığını görüyorum. Çünkü bu ailenin temelinde sevgi var, birlik ve beraberlik var. Güzellikler var. Babam talebelerini evlatları gibi severdi. Eminim bu okuldan Ömer Çam’a layık öğrenciler yetişecektir. Eminim bu okuldan yeni Ömer Çam’lar yetişecektir” diye konuştu.

 

‘Safahat’ hafızları buradan çıkacaktır

 

Ömer Çam’ın öğrencisi olan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ise, “bir güzel insanı, bir gönül insanını anmaktan çok mutluyum. Kendisi vefat etmiştir ama on yıldır unutulmamıştır. İnanıyorum ki unutulmayanlar arasında yerini almıştır ve bu böyle gidecektir. Ben de onu hayattayken de unutmayanlardandım. Nadir de olsa kendisiyle görüşmelerimiz oldu. Onunla birlikte olan birçok talebesi vardı. Bir de ben zamanını çalmayayım diye düşünmedim değil. O dönemde eksik kalanları şimdi tamamlamanın hep beraber gayreti içerisindeyiz. Artık rahmetli Ömer Çam adına benim gözüm arkada değil diyebilirim. Bugün, iyi ve erdemli insanlar, paylaşımcı insanlar vefatlarından sonra da yaşıyorlar. Adeta hizmete devam ediyorlar. Bu okula onun adının verilmesi bunun bir göstergesidir. Öyle zannediyorum ki, Ömer Çam Anadolu imam Hatip Lisesi’nden de kısa zamanda ‘Safahat’ hafızı Ömer Çam hocalar çıkacaktır.” dedi.

 

 

Etiketler: , , , ,
📆 10 Aralık 2012 Pazartesi 11:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR