MENÜ ☰
Tıkla, Hemen Katıl!
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Kartal Belediye’sinde Eylem!
Kartal Belediye’sinde Eylem!


Kartal Belediyesinde Kadrolu olarak çalışan işçiler, 239 işçinin 7 aylık biriken ikramiyelerinin ödenmemesini duyurmak nedeniyle eylem gerçekleştirdiler.

Gazetemize konuşan işçiler “Her birimizin biriken ikramiyeleri 5 bin 500 liranın üzerindedir. Kışa girdik, çoluk çocuğumuz okula gidiyor. Zaten kıt kanaat geçiniyoruz, bizlere yapılan revamıdır. Belediye başkanı toplamış ekibini! Kıbrıs’a gitmiş gününü gün ediyor. İş, aş, emek diyen bir partinin tek derdi evini geçindirmek olan biz işçilere yaptığı doğru mu?” diyerek kızgınlıklarını dile getirdiler.

 

ARİF DAĞLAR’I MUMLA ARIYORUZ!

 

Başka bir işçide “Kılıçdaroğlu’nun Kartal’dan haberi var mı? Kim haber verecek genel başkana? Nevşehir’e otel’e para varda, Plaj’a para varda emekçiye işçiye neden yok?” derken işten çıkartılırız aman resmimizi yayınlamayın diyen başka bir işçi ise “Yav biz Önceki belediye başkanını beğenmiyorduk, bu şimdi bize mumla aratıyor! Bizi toplayıp adeta aba altından sopa gösterir gibi konuşmalar yaptı. Bize ‘62 yıllık Altınok değişmez! Para olursa ödeyeceğim!’ diyerek hiç umursamadığını resmen belirtti. Bu nasıl iş!” diyerek tepkisini dile getirdi. Başka bir işçi ise “Biz ikramiyelerimizi 7 aydır alamazken, maaşlarımızdan vergiler peşin kesiliyor! Bu nasıl oluyor?” diyerek şaşkınlığını dile getirdi.

 

BELEDİYE BAŞKANI SIKIŞTI ŞU AN!

 

Kartal Belediye Başkan yardımcısı Ergun Öztaner işçilerin yanına gelerek konuşma yaptı. Öztaner “Belediye başkanımız şuan burada yok. Arkadaşlar belediye başkanımız gerçekte iyi niyetli bir insan. İyi niyetli olmadığına inanırsam bir dakika daha durmazdım yanında. Belediye başkanımızın size karşı hiç bir kötü niyeti yok. Bazı güçler onu durdurttu! Ona mani oldu! Onlarda bir gün pişman olacaklar. Sıkıştı şuan da. Tamam, toplandınız eyleminizi duyurdunuz. Bu soğukta da burada durmayalım. Sizden ricam sessizce dağılıp, işlerinizin başına geçin lütfen” dedi. Öztaner ve sendika temsilcileri karşılıklı uzun süre konuştular.
İŞÇİYE ABA ALTINDAN SOPA!

 

Eylemde açıklama yapan Disk Geneliş Sendikası Anadolu Yakası 1 Nolu şube başkanı Mahmut Şengün “Toplu sözleşmemizden kaynaklı içerden biriken alacaklarımız oldu. Yedi ay boyunca süren görüşmelerimizde net, somut bir şey elde edemedik. İki aydan beri Temsilci arkadaşlarımız işverenle yaptıkları görüşmelerde sonuç alınamaması nedeniyle artık bir karar alma noktasına geldik. Geçen hafta bir yemek eylemi yaptık. Dün Belediye Başkanımızla yaptığımız toplantıda bir beklenti halindeydik. Tamamını alamasakta, bir kısmını alacağımızı umut ediyorduk. Tam tersine işçiye aba altından sopa göstermek gibi algılandı. İşverene sesleniyorum, biz diyaloga her zaman hazırız. Yeter ki bir adım gelsinler, biz on adım gitmeye hazırız. Ayrıca bir şeyi belirtmek istiyorum. Dün akşam hem temsilci arkadaşlar bölge başkanımızı aradık bilgi verdik. Sabah burada olacağını söylemiş, buarada olmamasını da kınıyorum arkadaşlar” diyerek sözlerini sonlandırdı.

İşçiler daha sonra sessizce dağılarak belediyedeki işlerinin başına gittiler.

 

 

Galeri
Etiketler: , , , ,
📆 11 Aralık 2012 Salı 14:51   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR