MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » İstanbul Emniyeti Trafik Ekipleri Yeni Motorlarla Güçlendi!
İstanbul Emniyeti Trafik Ekipleri Yeni Motorlarla Güçlendi!


İstanbul Trafik Vakfı Başkanlığı’nca satın alınan 50 adet motosiklet, düzenlenen törenle İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi. Vali Hüseyin Avni Mutlu, her gün trafiğe 500 yeni araç çıktığını ancak trafikte kalma sürelerinin azaldığını söyledi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Çevreyolları Trafik Denetleme Ekipler Amirliği’nde yapılan törene İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İl Emniyet Müdür Hüseyin Çapkın katıldı. Kurdele kesimi öncesinde dualar okunarak, kurban kesildi. Vali Mutlu ve İl Emniyet Müdürü Çapkın’ın satın alınan motorları hizmete açmasından sonra trafik polisleri kısa süreli bir şov yaptı.

Tören sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Vali Mutlu, yeni hizmete alınan motorlar sayesinde denetleme hizmetlerinin 24 saat esası ile daha güçlü bir şekilde yapılabileceğini söyledi. İstanbul Trafik Vakfı’nın elindeki bütün imkanları ile emniyetin denetleme gücünü arttırmaya yönelik adımlar attığına dikkat çeken Vali Mutlu, “Donanımımızı güçlü hale getirmeye çalışıyoruz. Yaya olarak görev yapan personellerimizi bu sıkıntılardan kurtaracağız. Önümüzdeki sürecin bu denetim hizmetleriyle birlikte İstanbul trafiğini daha da rahatlatacağına inanıyorum” dedi.

istanbul-emniyet-trafik istanbul-trafik-vakfi

 

Vali Mutlu, İstanbul’da her gün artan trafik sıkışıklığı ile ilgili bir soru üzerine, “Her gün trafiğe çıkan 500 araç var. Zenginleşen şehir, zenginleşen insanımız daha çok hususi otomobiline biniyor. Bu da onların hakkı. İstanbul trafiğine her gün 500 araç çıkmasına rağmen şunu çok net ifade ediyorum, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu ölçümlerde trafikte kalma süresi, yani bir yerden bir yere intikal süresi geçmiş olduğumuz yıllara oranla daha iyidir” şeklinde konuştu.

İstanbul Trafik Vakfı tarafından satın alınarak Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne hibe edilen motorların turistlerin yoğun olarak bulunduğu Sultanahmet, Eminönü, Beyazıt Meydanı, Aksaray, Taksim, Ortaköy, Bebek, Kadıköy ve Bağdat Caddesi’nde trafik denetim hizmetlerinin etkin ve hızlı biçimde yürütülmesini sağlamak amacıyla kullanılacağı öğrenildi. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nce kullanılan ekip otolarının 2 kilometrelik mesafeyi 12 dakikada alabildikleri ancak yeni hizmete sokulan motorların bu mesafeyi 2,5 dakikada aldıkları ifade edildi. İSTANBUL (İHA)

Galeri
📆 06 Mart 2013 Çarşamba 16:17   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR