SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Flaş

Bu Semt, Bu Şehir, Bu Ülke Sizin!

Yayınlanma:
ABONE OL

Vali Mutlu,  Kocamustafapaşa Surp Kevok Ermeni Kilisesi’ni ziyaret etti.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni  Mutlu’ya Surp Kevok Ermeni Kilisesi ziyareti sırasında İstanbul Emniyet Müdürü  Hüseyin Çapkın’ın da eşlik etti.

 

Vali Mutlu ve Emniyet Müdürü Çapkın, Ermeni Cemiyeti Patriği Aram Ateşyan tarafından karşılandı. Kısa bir konuşma yapan Ermeni Patriği Ateşyan, “Samatya Saldırganı”nın yakalanmasına da değinerek; Vali Mutlu ve Emniyet Müdürü Çapkın’a bugüne kadar konu üzerinde hassasiyetle durup, faili yakaladıkları için ve kendilerini ziyarete geldikleri için teşekkürleri iletti.

 

Vali Mutlu, herkesi selamlayarak başladığı konuşmasında “Biz Ermeni cemaatimizin fevkalade müsterih olmasını arzu ediyoruz. Rahat olun. En ufak bir tereddüdünüz ve kaygınız olmasın, bu semt, bu şehir, bu ülke sizin” diyerek, orada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Vali Mutlu’nun ardından Emniyet Müdürü Çapkın da konuyla ilgili kısa bir açıklama yaptı. Faili çok zorlu çalışmaların ardından DNA testi sayesinde yakaladıklarını belirten Çapkın “Aylardır gece gündüz demeden, sokak kameralarından herkesi yakın takibe alarak faili yakalamayı başardık. Bu konuda emeği geçen herkese ve sabırla bize güvenen sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmalardan sonra Vali Mutlu ve Emniyet Müdürü Çapkın toplantıda bulunan saldırıya uğrayan iki kadından durumları hakkında bilgi alarak, geçmiş olsun dileklerini sundular.

 

Vali Mutlu ve Emniyet Müdürü Çapkın görüşmelerin tamamlanmasının ardından Surp Kevok Ermeni Kilisesi içerisinde bulunan Ermeni Anaokulu’nu ziyaret ederek, çocuklarla hatıra fotoğrafları çektirdiler. İlgiden memnun kalan çocuklar yaptıkları ödevleri neşeyle konuklara gösterdiler.

 

 

İlgili Haberler

Genel
22 Mayıs 2024
Dünyanın En Türbülanslı Uçuş Rotaları Açıklandı

Londra’dan Singapur’a giden uçakta yaşanan türbülans kazasının ardından, dünya genelinde en fazla türbülans yaşanan uçuş rotaları gündeme geldi. İşte en türbülanslı uçuş rotaları ve detaylar… Londra’dan Singapur’a sefer yapan bir uçakta türbülans nedeniyle bir yolcunun hayatını kaybetmesi ve 30’dan fazla yolcunun yaralanması, uçuş güvenliği konusundaki endişeleri artırdı. Bu olay, dünya genelinde en fazla türbülans yaşanan […]

Eğitim
22 Mayıs 2024
Kitaplara Yansıyan Erzurum Sevdası

Marmara Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Halûk Harun Duman, son olarak Erzurum’u konu alan iki kitap yayımladı. Daha önceki yıllarda Erzurum Basın-Yayın Tarihi (2000), Erzurum Fıkraları ve Meşhur Nüktedanlar (2000) ve Gülen Dadaş (2000) isimli kitapları yayımlayan Halûk Harun Duman hocayla yeni kitapları üzerine renkli ve çok sıradışı bir söyleşi yaptık: Kenan Gülerci (KG): -Sayın […]

Genel
22 Mayıs 2024
A101 Kurbanlık Fiyatları 2024! A101 Büyükbaş ve Küçükbaş Kurbanlık Satışı Başladı

A101’de büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık satışı başladı. Peki A101 kurbanlık fiyatları 2024 ne kadar? A101 kurbanlık fiyatları 2024 yılı için merak ediliyordu. Bir çok zincir market gibi A101’de büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatlarını duyurdu. Üstelik A101’de kurbanlık satışı, peşin fiyatına 3 taksit imkanı ile yapılıyor. İşte A101 2024 kurbanlık fiyatları… Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte, hayvan […]

Genel
22 Mayıs 2024
2024 Mayıs Dolunayı Ne Zaman? Dolunay Hangi Burçta Olacak?

2024 Mayıs dolunayı, 22 Mayıs’ta Yay burcunda gerçekleşecek. Dolunayın etkileri ve hangi burçları nasıl etkileyeceği astroloji meraklıları tarafından araştırılıyor. Astroloji meraklıları için önemli bir dönem olan dolunay, her ay olduğu gibi Mayıs ayında da meydana geliyor. 2024 Mayıs dolunayı, 22 Mayıs’ta Yay burcunda gerçekleşecek. Peki, bu dolunay hangi burçları nasıl etkileyecek? İşte Mayıs dolunayının detayları […]