MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Çocuk Dostu Kartal Belediye’sinden Bir Kreş de Gümüşpınar Mahallesi’ne!
Çocuk Dostu Kartal Belediye’sinden Bir Kreş de Gümüşpınar Mahallesi’ne!


Kartal Belediyesi’nin yeni Çocuk Gelişim Merkezi, Kartal Gümüşpınar Mahallesi’nde yapılan törenle hizmete açıldı. Kartal Belediye personeli ve mahalle halkının da yararlanabileceği Çocuk Gelişim Merkezi’nin açılışına Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Belediye Başkan Yardımcıları, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, birim müdürleri, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Kamer Gök, muhtarlar, öğrenci velileri ve semt sakinleri katıldı. Açılışta kurdeleyi Başkan Öz’ün eşi Feray Öz kesti.

Kartal Belediye Başkanı Op Dr Altınok Öz, 1852 yılında Newyork’ta 16 saat çalışma koşullarına isyan ederek haklarını savunmaya çalışan kadınları hatırlatarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı ve konuşmasını şöyle sürdürdü: “Cumhuriyet kurulduktan sonra en ileri batı toplumunda dahi bulunmayan siyasi haklara kavuşan kadınlarımızı, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü bugün burada anmaktan alıkoyacak herhangi bir güç yoktur. Biz bugün burada bu yolda yürüyecek; Cumhuriyetin değerlerine sahip çocukların yetişeceği bir alan açıyoruz. Bundan dolayı son derece mutluyum. Çocuklarımız özgür olabildikleri, özgür düşünebildikleri, beyinlerine pranga vurulmadığı oranda geleceğimizin teminatıdır. Bu çocuklara bu memleketi emanet edeceğiz. İşte o prangaların önündeki en büyük engel de bu kreşler.

Burası, aydın çocukların yetişeceği, aydın annelerin yetişmesine olanak tanıyacak yani çalışan anneleri rahatlatacak ve çocuklarını güven içerisinde emanet edecekleri sıcak bir yuvadır. Onun için belediyelerin çocuklar, gençler, yaşlılar ve kadınlar için sosyal projeler üretmesi gerekiyor. Seçime girerken seçim bildirgesine koyduğumuz ‘her mahalleye bir kreş’ projesinde bir adım daha atmış olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ayrıca Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün tüm kadınlara kutlu olmasını diliyorum ve taviz vermeden haklarına sahip çıkmalarını temenni ediyorum. Anneleri mutlu, huzurlu görmek bizleri de mutlu ediyor. Yeni kreşimizin hayırlı olmasını diliyor, açılışa katılan herkese teşekkür ediyorum’’.

kres-acilis-gumuspinar

 

Açılışın ardından Gümüşpınar Çocuk Gelişim Merkezi’ni gezen Başkan Öz, misafirleri kreş hakkında bilgilendirirken bölge sakinleri de mahallelerinde kreş açtıkları için Başkan Öz’e memnuniyet ve teşekkürlerini dile getirdiler. Bu arada çocukların da mutluluğu gözlerden kaçmadı.

Gümüşpınar Mahallesi Tarçın Sokak’ta hizmete sunulan yeni Çocuk Gelişim Merkezi, 2 katlı prefabrik bir yapı olarak 528 m2 kullanım alanına sahip. 3 – 6 yaş Aralığında 60 çocuğa hizmet verecek olan kreşte sınıflar, oyun odası, çok amaçlı salon, yemekhane, veli bekleme odası, tuvaletler, yönetim odası ve danışma birimleri yer alıyor.

 

Galeri
📆 11 Mart 2013 Pazartesi 12:17   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR