MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Pendik, Sivil Toplum, Toplum » Akif’in Hayatı Bir Kitap!
Akif’in Hayatı Bir Kitap!


Pendik Belediyesinin İstiklal Marşımızın kabülünün 92. Yıldönümü nedeniyle düzenlediği Mehmet Akif’i anma programında, Şair ve Sunucu Serdar Tuncer, Akif’in unutulmaz şiirlerini seslendirdi.

 

Pendik Belediyesi, İstiklal Marşımızın kabülünün 92. Yıldönümüyle ilgili ‘Mehmet Akif Ersoy Anma Programı gerçekleştirdi. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde Kütüphane öğrencilerin yoğunlukta olduğu Gönüllüleri’nin öncülüğünde gerçekleştirilen programda Şair ve Sunucu Serdar Tuncer konuk oldu. Anma programında konuşan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, öğrencilere Akif’in örnek hayatından bahsederek “Her yazarın kitabını okuyun fakat Mehmet Akif’in hayatını okuyun” tavsiyesinde bulundu. Ardından programda Pendik’te liseler arası şiir okuma yarışmasında 1. , İstanbul 2.’si olan Şuheda Galacoş ‘İstiklal Marşı’nı seslendirdi.

 

“Sevdiğini çok sevip hiç tanımamak gibi bir eksikliğimiz var”

 

Mehmet Akif’in ‘Hüsran’, ‘Safahat’, ‘Bülbül’, ‘Çanakkale’  gibi unutulmaz şiirlerini seslendiren Serdar Tuncer, öğrencilere Akif’in mısralarında yer verdiği “Asım’ın Nesli” benzetmesiyle hitap etti.  Mehmet Akif’in bir samimiyet abidesi olduğunu belirten Tuncer, “Milletler kahramanlarıyla ayakta kalır. Kahramanlık sadece ordu önünde at üzerinde cenkten cenge koşanlar değildir sadece. Mimar Sinan, Itri gibi Akif’te böyle bir kahramandır. Milli Mücadele yıllarında bazen Fatih’te bir vaaz kürsüsünde, bazen Tacettin Dergahında, Millet Meclisi’nde, Ankara’da yeri gelir Almanya’da onun kahraman yüreğinde Millet ve vatan için kopan çığlıkları duyarsınız. Kendi mısralarında ‘Sessiz yaşadım kim beni nereden bilecekler’ diyen Mehmet Akif’e Allah’ın bugün nasıl bir tanınmışlık nasip ettiğinden bahseden Tuncer, “Ama şu da var ki; sevdiğini çok sevip hiç tanımamak gibi bir eksikliğimiz var” diyerek öğrencilerin Mehmet Akif’in örnek hayatına yakından incelemeleri tavsiyesinde bulundu.

 

📆 13 Mart 2013 Çarşamba 10:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR