MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Yıldızlı Gençler, Brezilya’da Türkiye’yi Temsil Ediyor!
Yıldızlı Gençler, Brezilya’da Türkiye’yi Temsil Ediyor!


Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri, IndraFutureMinds tarafından düzenlenen ve 10 ülkeden öğrencinin katıldığı yarışmada, Indra projeleri üzerine kurgulanan problemleri çözecekler…

Çok uluslu danışmanlık ve teknoloji kuruluşu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen uluslararası üniversite yarışması“IndraFutureMindsCompetition”daTürkiye’yi, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) temsil ediyor. Yarışmanın ilk sanal evresi geçtiğimiz hafta başladı.

IndraFutureMinds yarışmasında öğrenciler, iş dünyasının güncel zorluklarıyla mücadele edecekler. Toplamda her biri 3 öğrenciden oluşan 16 takım yarışırken, bu takımlarda akademik başarılar sağlamış öğrenciler yer alacak.  Takımlar birden fazla problem çözmekle görevlendirilecek. Bunlar arasında şimdiki Indra projeleri, her ülkenin sağlık sistemini göre sıralama, gelişmiş elektronik araç çözümleri, sürdürülebilir bina projeleri, iş analitikleri veya halkla ilişkiler gibi konular yer alabilecek. Öğrenciler kariyer hedeflerine doğru adım atarken, diğer yandan da uluslararası bir tecrübe edinmiş olacaklar.
Birinci evre sonunda “digitalmultimediaplayer”

Yarışmanın11 Mart’ta start alan ilk evresinde, öğrenciler birbiriyle iletişim halinde takım çalışması yapıp, bilgi paylaşımında bulunabilecekler. Böylelikle, bugünkü küresel şirketler, yeni iletişim modeli kurma şansına sahip olabilecekler.
Öğrenciler, problem çözümlerindeki önerilerini göstermek adına bir sunum hazırlayacaklar. Sunumlarına ek olarak hazırlanan tanıtım filminde problem çözümlerini, nasıl çözdüklerini, bu çözümlerin ne gibi yenilikler içerdiğini ve takımlarını hangi fikirlerle ayrıcalıklı kılabileceklerini anlatacakları bir video hazırlayacaklar. Bu iki videoyu Indra’nın web sitesine www.indracompany.com yüklecekler.İnternet sayfasında hangi grup daha çok oy alırsa digitalmultimediaplayer kazanacak.

Ortak bir teknolojik platformda ve sanal olarak gerçekleştirilecek olan bu ilk evre 29 Mart’ta sona erecek.

Yarışmanın FinaliBrezilya’da
25 ve 26 Nisan’da Brezilya’da yapılacak eleme ile iki takımdan biri finalde yarışmaya hak kazanacak. Bu final devresinde eğlenceli aktiviteler düzenlenmekle birlikte, Indra problemlerini çözecek bilgiler verilecek. 4 takımdan her öğrenciye birer elektronik tablet verilecek.

Türkiye’yi Yıldızlı öğrenciler temsil ediyor

Türkiye’yi Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin temsil ettiği“IndraFutureMinds Yarışması’na, MackenziePresbyterian Üniversitesi, SãoPauloStateTechnological Koleji ve SãoPaulo Üniversitesi (Brezilya); JulioGaravitoColombian School of Engineering ve Ulusal Kolombiya Üniversitesi(Kolombiya); AndrésBelloNational Üniversitesi(Şili); Technical University of Madrid andthe UPC-BarcelonaTech (İspanya); De La Salle Üniversitesi ve Filipin Diliman Üniversitesi(Filipinler); Salerno Üniversitesi (Italya);TechnologicalUniversity of Mexico (Meksika); PontificalCatholicUniversity of Peru (Peru);  ScienceFaculty of theUniversity of Lisbon (Portekiz); theCzech Technical University in Prague (Çek Cumhuriyeti) katılıyor.

 

📆 14 Mart 2013 Perşembe 12:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR