MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Sivil Toplum, Sultanbeyli, Toplum » Sultanbeyli’de mahalle toplantıları Ahmet Yesevi ile devam etti
Sultanbeyli’de mahalle toplantıları Ahmet Yesevi ile devam etti


Mahalle toplantılarının bu haftaki konuğu Mali Hizmetler Müdürü Ramazan Bürcü’nün sorumluluğunda bulunan Ahmet Yesevi Mahallesi’ydi.

 

Uzun süredir ilçe halkıyla mahalle toplantılarında biraraya gelen ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, bu hafta Ahmet Yesevi Mahallesi’ni ağırladı. Her mahalle ile yakından ilgilenilmesi için Başkan Hüseyin Keskin, ilçede bulunan mahallelere birim müdürlerini görevlendirdi. Ahmet Yesevi Mahallesi Mali Hizmetler Müdürü Ramazan Bürcü’nün sorumluluğunda bulunuyor.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Bürcü, mahalle toplantılarının çok verimli geçtiğini söyledi ve ”Bir süre önce mahalle toplantılarımıza başladık. Bunun yanı sıra ev ziyaretleri yapıyoruz. İlçe halkıyla her fırsatta bir araya geliyoruz” dedi.

 

ahmet-yesevi

 

“İlçemiz Eksiklerini Gidermeye Devam Ediyor”

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Ahmet Yesevi Mahallesi toplantısında önemli mesajlar verdi. Keskin, ilçe halkıyla her fırsatta bir araya geldiklerini ifade ederek “Görevimiz süresince hem ilçemizde, hem de mahallemizde hayata geçen çalışmalarımızı sizlerin istek ve taleplerine göre yapmaya gayret gösterdik. Bugün ilçemizin gelmiş olduğu nokta hepimizin başarısıdır.” dedi.  Sultanbeyli’nin gelişme evresine girdiğini ve kısa sürede daha da çok değişeceğini ifade eden Keskin, “İlçemiz İstanbul’un gözde ilçeleri arasındaki yerini alıyor” şeklinde konuştu. İlçede devam eden projeler hakkında mahalle sakinlerine bilgiler veren Keskin, son yıllarda birçok yatırımın yapıldığının altını çizdi. Keskin sözlerini şöyle sürdürdü: “İlçemizin gelişmeye başlamasında TEM bağlantı yollarının katkısı büyük. Bununla birlikte Sultanbeyli’ye yatırımlar gelmeye başladı.

 

Bu yatırımlar ile açılan iş kapıları oldu. Yeni açılan fabrikalar, konutlar, alışveriş merkezleri inşa edildi. Yatırımlarda çalışanların birçoğu ilçemizin insanı. Tabloyu gördükçe mutlu oluyoruz.”

Gölet Projesi ve hastane inşaatının son durumu hakkında bilgiler veren Keskin, “Gölet Projesi 23 yıldır ilçemizin hayaliydi. Temelini attık ve çalışmalar çok iyi gidiyor. Bitince ilçe halkının dinlenebileceği bir mekan meydana gelecek. En büyük eksiğimiz hastaneydi. 400 yataklı olarak inşaatına başlandı ve devam ediyor” dedi.

Mahalle halkına ulaşım noktasında yapılan çalışmaları da aktaran Başkan, sefer sayılarının arttığını vurguladı ve “Ulaşımda kesin çözüm metrodur. Bunu biliyoruz. Üsküdar –Çekmeköymetrosunda çalışmalar başladı. Devamı bizim ilçemize uzanarak Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidecek.” dedi.

 

Gençler Geleceğimiz

 

Yeni kamu binalarının ilçede hizmetin kalitesini artırdığını ifade eden Keskin, eğitim yatırımlarına ve diğer kurumların ilçede yapmış oldukları çalışmalara değindi. İlçenin son yıllarda yeni okullara kavuştuğunu vurgulayan Keskin, “Üç yılda 16 okul yapıldı. Bu sene ise 7 yeni okul inşaatı devam ediyor. Öğrencilerimizin sınav başarılarını artırmak için Sultanbeyli Gençlik Eğitim Merkezini açtık. Geçen yıl düzenlediğimiz SBS1001 Eğitim Destek Projesi ile de öğrencilere sınav desteği verilmişti. Biz gençleri geleceğimiz olarak görüyoruz ve onların iyi şartlarda eğitim görmeleri için çaba gösteriyoruz. Kültür etkinliklerimiz ve daha nice faaliyetlerde onları merkeze oturttuk. Madde bağımlılığı konusunda da bilinçlenmeleri için kültür merkezlerimizde etkinlikler düzenleniyor.” dedi.

 

Festival İle Sultanbeyli Tanıtıldı

 

İstanbulensis Şiir Festivali hakkında da bilgiler veren Keskin, “Öncelikle bize festivalde destek veren Başbakanlık Tanıtma Fonu Kuruluna, İBB Kültür Daire Başkanlığına, İTO’ya ve özel kuruluşlara buradan teşekkür ediyorum. Festivalle Sultanbeyli kendini dünyaya ve ülkemize tanıttı. Bunun yanında okullarda öğrencilerimiz dünyanın dört bir yanından gelen şairlerle buluştu.” dedi.

 

AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç de ilçede yapılan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Sevinç, “AK Parti’nin iktidarı döneminde ne ilçemizde, ne de ülkemizde hiçbir yatırım yarım kalmadı. Bu çalışmalarla hem Sultanbeyli, hem de ülkemiz kalkınıyor” dedi. Sevinç’in konuşmasının ardından mahalle sakinleri Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve ekibine sorular yöneltti.

 

Galeri
📆 22 Mart 2013 Cuma 10:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR