MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Anafen Okulları’ndan Mehmet Akif Ersoy’a Vefa Gecesi!
Anafen Okulları’ndan Mehmet Akif Ersoy’a Vefa Gecesi!


Anafen Okulları, Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerini besteleyerek “Safahatten Şarkılar” isimli eseri ortaya koyan Türk Müziğinin kıymetli ses sanatçısı ve bestekarı Ertuğrul Erkişi’ye “Mehmet Akif Ersoy Özel Ödülü” verdi.

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kapsamında, Türk Müziğinin kıymetli ses sanatçısı ve bestekarı Ertuğrul Erkişi’ye Anafen Okulları tarafından ödül verildi. “Mehmet Akif Ersoy Özel Ödülü”nü alan Erkişi’ye ödülünü Samanyolu Yayın Grubu Genel Müdürü Hidayet Karaca takdim etti. Programda Ertuğrul Erkişi 60 kişilik çocuk korosu ile Mehmet Akif Ersoy’un “Zulmü Alkışlayamam” isimli şiirinden bestelediği eserini seslendirdi. Anafen Yeşilvadi Okulu’nun 60 kişilik çocuk korosu başarılı yorumlarından dolayı Ertuğrul Erkişi’nin beğenisini kazandı. Çocukların hazırladığı Mehmet Akif Ersoy şiirlerinden oluşan şiir dinletisi ise seyircileri duygulandırdı. Mehmet Akif Ersoy’u günümüz gençliğine tanıtan Ertuğrul Erkişi’ye ödül verilen bu anlamlı törende Çanakkale şehitleri de anıldı. Çok sayıda öğrenci, öğretmen ve velinin katıldığı gece, İstiklal Marşı’nın söylemesiyle sona erdi.

Samanyolu Yayın Grubu Genel Müdürü Hidayet Karaca; “Miniklere bu işi sevdirdiği için Ertuğrul Bey’e teşekkür ediyoruz. Yeni bir format geliştirerek çığır açtı. Akif’in şiirlerinin bestelenip dillerde dolaşması önemli bir iş.” sözlerini kullandı.

anafen-anma

 

Ertuğrul Erkşi; “Şiirler bestelenince daha akılda kalıcı olur. Mehmet Akif Ersoy’u günümüz gençliğine anlatmak ve kalıcı olmasını sağlamak için bu değerli şiirleri besteledim. Bu yolda başarılı olduğumu görünce iyi bir iş yaptığımı alıyorum. Anafen Okulları’na hem bir veli hem de bir sanatçı olarak böyle bu güzel organizasyon için teşekkür ediyorum. Bu ödülleri aldıkça iyi ki böyle bir şey yapmışız diyoruz. Mehmet Akif’e önem veren dostlardan da bu işin karşılığını görünce daha mutlu oluyoruz. Sanatsal ve dolu bir çalışmanın Türkiye’de çok da görülebilen bir şey olmadığını biliyoruz. İyi ki nasip olmuş böyle bir şey yapmışız.  Bu akşamki gibi Akif şiirlerinin hep bir ağızdan söylenmesi çok onur verici…”açıklamasında bulundu.

Kurulduğu yıldan bu yana “sevgi ile öğretilenlerin kalıcı olduğu” anlayışıyla eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüren Anafen Okulları, öğrencilerine hem Çanakkale Şehitlerini hem de İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u hatırlatmak amacı ile bu anlamlı geceyi gerçekleştirdi. Sevgiyle büyüyen nesillerin, toplumları ileriye taşıyacağı inancıyla yoluna devam eden Anafen Okulları, eğitim ve öğretimde kısa sürede hedeflenen başarının üzerine çıktı.  Gönüllü öğretmenleri ve personeli ile eğitimin bütün dünyadaki teknik ve yöntemlerini araştırarak; aklı fen bilimleriyle,  kalbi evrensel değerlerle donatılmış;  insanlığa yön veren lider bireyler yetiştirme hedefi ile yoluna devam ediyor.

 

Galeri
📆 29 Mart 2013 Cuma 13:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR