MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Spor, Toplum » Futbolda Asla Pes Etmek Yok!

Futbolda Asla Pes Etmek Yok!Kartalspor’da Salı günü göreve başlayan teknik direktör Mehmet Altıparmak, Kartalspor camiasına “Futbolda asla pes etmek yok” diyerek mesaj gönderdi.

Kartalspor’un yeni teknik direktörü Mehmet Altıparmak, “Önlerinde çok zorlu altı maç olduğunu belirterek,  ilk maçtan itibaren hepsini tek tek ele alacaklarını söyledi. Altıparmak ayrıca bu final maçlarının en önemlisinin bu hafta oynanacak Gaziantep Büyükşehir Belediyespor karşılaşması olduğunun da altını çizdi.

 

Altıparmak yaptığı açıklamada, “Öncelikli hedefimiz Kartal’da semt anlamında, takım ve taraftar anlamında birlik ve beraberliği sağlamak. Geçen hafta alınan farklı mağlubiyet itibariyle çok kötü bir ortam vardı. Futbolda bazen böyle şeyler olur, biz göreve geldikten sonra futbolcularla sadece motivasyon için uğraştık, çünkü bu takım bu ligin iyi takımlarından ama bir türlü iyi netice alamamış.

Bu takım özellikle Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçıyla başlayan çok önemli bir galibiyete ihtiyacı var. İnşallah bu maçta alacağımız galibiyetle ligi bizim için tekrar başlatacağız.” dedi.

Taraftarlara da çok iş düştüğünü işaret eden Altıparmak, sözlerine şöyle devam etti. “ Burada büyük Kartalspor taraftarını göreve çağırmak istiyorum. Şunu unutmasınlar ki bu maç bütün Kartal’ın maçıdır. Belki birinci dakikadan doksanıncı dakikaya kadar çok mücadele eden yada mücadele edemeyen bir takım olacak. Çok stresli bir maç olacak, takımın sahada vereceği şeyi şuan bilemiyoruz ama şunu söyleyebilirim ki kazanmak için her şeyi yapan bir takım olacak.

Biz taraftarlarımızdan sadece bizi doksan dakika desteklemelerini bekliyoruz. Belki birinci dakikada, belki de doksanıncı dakikada maçı kazanacağız. Çok zor bir maç olabilir, kötüde oynayabiliriz çok iyi de oynayabiliriz ama Allahın izniyle doksanıncı dakikada skorbordda Kartalspor’un galibiyetini yazdıracağız.

Burada taraftarlarımıza çok iş düşüyor. Bizim için nasıl daha önce bu takımın itici gücü oldularsa yine o itici güç olan taraftarı bekliyoruz. Takımın yanında olan, kötü yaptığında bile alkışlayan, takım olmak için sahada her şeyi yapan futbolcularla birlik bütünlük içinde Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçını kazanmak istiyoruz. Bütün amacımız bu” diyen Altıparmak, sözlerine “Bu maçı kazandıktan sonra hem takımda, hem de semtte çok değişik bir hava oluşacağını” ekledi.

Futbolda pes etmek diye bir şey olmadığını söyleyen Altıparmak, “Biz bunu daha önce çok yaşadık. Bu takım istediği zaman bunu başaracak güçtedir. Şuanda da sadece moral motivasyonlarına çalışıyoruz, gerçekten iyi bir takımımız var. Alacağımız galibiyetle de inşallah bu seriyi başlatmış olacağız.” diye konuştu.

Altıparmak konuşmasının son bölümünde ise sakat ve cezalı oyuncular konusundaki düşüncelerini şu şekilde aktardı. “Sahaya 11 kişi çıktığımız sürece benim için sakat ve cezalı oyuncuların olması hiç önemli değil. Tabi ki o cezalı ve sakat olan oyuncular takım için önemli oyunculardır. Elbette onlarında olmasını isterdik ama şuanda bizim hiçbir şekilde ne bir bahaneye ne de başka bir şeye sığınacak durumumuz yok.

Biz sahaya 11 kişi çıkacağız 11 kişi aslanlar gibi savaşacağız, galip gelmek adına sahada elimizden gelen mücadeleyi sergileyeceğiz. Allah’ın izniyle de galip gelen taraf olacağız. Bunun için isimlerden daha çok takım olma yolunda olacağız. Yirmi dört tane oyuncumuz varsa hepsinin oynama şansı vardır. O gün, o şartlarda sahaya yüreğini ortaya koyan sahanın içinde olacak.” dedi. Altıparmak sahaya 11 kişi çıktıkları sürece kendisi için hiçbir problem olmadığını söyleyerek kadrodaki oyunculara olan güvenini ortaya koymuş oldu.

 

 

📆 06 Nisan 2013 Cumartesi 14:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR