MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Dr. Fatih Erbakan ‘Maya Milli Görüş’

Dr. Fatih Erbakan ‘Maya Milli Görüş’Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı Dr. Fatih Erbakan, “Cenab-ı Allah Müslüman ülkelere un vermiş, su vermiş, tuz vermiş ekmek yapabilmek için sadece bir mayaya ihtiyaç var o mayanın ismini de merhum liderimiz Erbakan Hocamız koydu. O maya Milli Görüş mayasıdır” dedi.

Saadet Partisi (SP) Bartın Merkez İlçe Teşkilatı, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın vefatının ikinci yıldönümü nedeniyle bir anma programı düzenledi. Bartın Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen programa, SP GİK üyesi Doğan Pekin, Talat Gizli, Fatih Karahasan, SP Karabük İl Başkanı Muhsin Çebi, Zonguldak SP Eski İl başkanı Necdet Sarı ve partililer katıldı.

Açılış konuşmasını Bartın Merkez İlçe Başkanı Muhammet Emin Titiz katılımcılara teşekkür ederek yaptı. Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay selamlama konuşmasında ‘Erbakan Hocamızın bize bıraktığı hedefleri gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışacağız.’ Dedi. Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı Dr. Fatih Erbakan, yaptığı konuşmada “1071 senesinde Selçuklu hükümdarı Sultan Alparslan askerleriyle birlikte Malazgirt’te sayıca üstün olan Bizans Ordusunu mağlup etti. Bu destansı zaferle Anadolu’nun kapıları İslama açılmış oldu. Ve bütün Anadolu İslam toprağı oldu. Bundan 900 sene sonra 1971 de Milli Nizam Partisinin ilk üyesini kayıt etti. Bu olay neyi sembolize ediyor. Anadolu ve Dünya Hakkı Üstün tutan zihniyete açılıyor demekti. Bu nedenledir ki Erbakan Hocanın başlattığı hareket Sultan Alparslan’ın hareketi ile aynı harekettir.

erbakan-bartin

 

Erbakan Hocamızın söylediği ‘Bir insan Seyit Çavuş olup Ya Allah deyip 250 kiloluk mermiyi namluya sürmeden, milli görüşün ne olduğunu anlayamaz’ işte bunun gibi 12 Eylül sonrasında yılların emeği buharlaşırken, eski selametliler ANAP’ lı hale gelmişken bir kez daha Besmele çekip Refah partisini en kısa zamanda teşkilatlandırıp iktidara taşıması Seyit Çavuşun 250 kiloluk mermiyi tek başına kaldırması kadar muazzam bir olaydır. Yine 85 yaşında hastalığına, ilerlemiş yaşına rağmen Trabzon’da sabahtan geceye kadar gösterilen video ve fotoğraflar Eyüp Sultan Hazretlerini hatırlatıyor. Bu nedenledir ki Erbakan Hoca deyince aklımıza Seyit Çavuş, Sultan Alparslan, Eyüp Sultan Hazretleri gelir.

Erbakan Hocamızı andığımız zaman elbette ki peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olmuş Sultan Fatih aklımıza gelmektedir. Nasıl ki Bizanslılar Halicin ağzını dev zincirlerle kapattıkları için fetihten vazgeçmeyip gemilerini karadan yürüttüğü gibi Erbakan Hocada dört partisi kapatılmış olmasına rağmen vazgeçmedi.
Bütün bunları bir bilgi olarak aktarmıyoruz. Erbakan Hocamızın hedef gösterdiği Yenidünyayı hep birlikte kuracağız. Bu yeni dünyada zalime zulmünün sorulduğu bir dünya olacak. Bu yenidünyada Amerika’nın kovboyluk taslayama cağı bir dünya olacak.

İslam birliğini kuracağız. Bu İslam birliğini kuracaksınız da ne olacak. Tıpkı Gandi örneğinde olduğu gibi 60 tane Müslüman ülke hiçbir gücümüz hiçbir maddi imkanımız olmasa dahi bundan böyle sizin mallarınızı almıyoruz dese dahi yıkılmaz görünen kaleler yıkılır. Peki hepsi bu mu? Dünya da tespit edilen enerji rezervleri, altın ve pırlanta ve diğer değerli madenler ve su kaynakları bu Müslüman ülkelerin elinde. Her türlü imkan verilmiş. Cenab-ı Allah (CC) Müslüman ülkelere un vermiş, su vermiş, tuz vermiş ekmek yapabilmek için sadece bir mayaya ihtiyaç var o mayanın ismini de merhum liderimiz Erbakan Hocamız koydu. O maya Milli Görüş mayasıdır. İnşa Allah ihtiyaç duyulan o mayayla Saadet Partililer olarak gayretli çalışmalarımızla önce Türkiye’de iktidara gelip arkasından bu 60 Müslüman ülkeyi bir araya toplayıp aynen ecdadımızın, Osmanlının yaptığı gibi onlara liderlik yaparak Cenab-ı Allahın vermiş olduğu bu nimetleri kullanarak, kuvvetin değil Hakkın üstün tutulduğu zalime zulmünün hesabının sorulduğu yeni bir saadet dünyasını bizler kuracağız.” İfadelerine yer verdi.

Galeri
📆 08 Nisan 2013 Pazartesi 09:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR