MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kartal Erzurumlular Vakfında Genel Kurul yapıldı

Kartal Erzurumlular Vakfında Genel Kurul yapıldıKartal Erzurumlular Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından divan heyeti seçildi, ardından gündeme geçildi. Faaliyet Raporu ve denetim raporlarının okunmasının ardından seçim yapıldı. Tek liste Mevcut yönetim kurulu listesindeki bir çok isim yeniden görev alırken yeni isimlerinde görev aldığı dikkat çekti.

Mevcut Vakfı Başkanı İlhami Özer yeniden Başkan seçilirken, Başkan Yardımcıları; Mehmet Dalmış, Selçuk Özkavcı, Selahattin Atasever, Genel Sekreter; Ahmet Turan, Muhasip Üye; Demirel Aktaş, Diğer Üyeler; Ziyaeddin Mutaf, Gani Dudu, Selahattin Onuş, Hikmet çelebi, Behiç Çetin, Üzeyir Yerdelen, Lale Dondurmacı, Mithat Çevik, Erol Armutlu, Yılmaz Taşcı, Turgay Demir, Ali Rıza Aksu, Öner Kalkan, Kerim Taşatan,  Nevzat Taşcı, İlyas Karakaya, Hüseyin Yer, Hakan Genç, Selami Keskin, Kenan Gülerci gibi isimler yer aldı.

Kongreye 22. Dönem İstanbul Milletvekili Erzurumlu Mehmet Sekmen, Erzurumlu film sanatçısı Recep Cinisli, Ahmet Şimşek Eğitim Kurumları sahibi ve Vakfın Onursal Başkanı Ahmet Şimşek, önceki başkanlardan Av. Metin Gezmişoğlu, Dr. Üzeyir Yerdelen ve çok sayıda Erzurum’lu hemşeriler katıldı.

ilhami--ozer

İlhami Özer, hemşerilerinden destek istedi

Kartal Erzurumlular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Özer, yaptığı konuşmasında vakıfa emeği geçenlere teşekkür ederken desteklerini de esirgememelerini istedi. “ Vakfımızda yeni görev alan arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyerek başarılı çalışma dönemi geçirmemizi temenni ediyorum. Burada Onursal Başkanımız Ahmet Şimşek Bey, önceki Başkanlarımızdan Metin Gezmişoğlu, Üzeyir Yerdelen ve buradaki bir çok ağabeylerimizden istediğimiz tek şey vakfımızda bizleri yalnız bırakmasınlar, ben epey bir sıkıntılı dönem geçirdik diye düşünüyorum. Bundan sonrası için vakıf faaliyetleri sergileyebileceğiz. Bu sebeple herkes vakfımıza gelsin destek olsunlar Kartal’da birlik beraberlik içinde Erzurum adına güzel işler yapalım.

suha---dengizek-e

Dengizek, gücümüzü birleştirelim

Maltepe’de faaliyet gösteren Erzurumlular Eğitim kültür ve Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Suha Dengizek yaptığı konuşmada, “ Bizler Erzurum ve Erzurumluya hizmet etmek için bu görevleri üstlenmişiz. Dolayısıyla hizmet ederken de ayrı ayrı çalışmalar yapmak yerine mevcut binamızı ve faaliyetlerimizi ortak yürütelim çağrısını buradan yapıyorum. Hatta ilk herefene toplantısını Kartal Erzurumlular Vakfı bizim binamızda yapabilir. Öğrenciler için burs verme çalışmasını da birlikte yürütebiliriz, mesela ilk adım olsun diye 10 öğrenci ismi Kartal Erzurumlular vakfı adına bizim listemize ekleyelim burs çalışmasını da ortak yürütelim. Biz bu ay yaklaşık 60 öğrenciye burs vermek üzere çalışmalar yürütüyoruz, bu çalışmaları beraber yürütelim” dedi.

ahmet--simsek

Ahmet Şimşek, duygu yüklü bir konuşma yaptı,

Naçizane onursal başkan olarak huzurunuza gelmiş oluyorum esasında burada yaptığımız bu seçimde formaliteler hep yönetmelikler hepsi bir ya da biz burada dadaş olarak bir araya gelmişiz ve bu bahaneyle bir arada bulunuyoruz ne mutlu bize keşke her zaman böyle bahaneler olsa da bir araya gelsek.

Şimdi bu gün bu toplantıya geldik burada memleketimizin havasını kokladık oranın adet ve ananelerini yaşadık diğerlerinin hepsi boş seçimler, yönetim, üyelikler esasında saygı değer arkadaşlar madem dadaşız madem bu vakıfa üyeyiz burada her birimiz bir yönetim üyesiyiz yönetim üyesi seçip’de 5-6 kişiye 10 kişiye bunu yükleyip bunu seyretmemiz doğru olmaz biz trübünde onlar sahada olmaz hepimiz tribünden aşağıya inip el ele verip bu oyunu bu Dadaş oyununu beraber yaşayacağız.

Kartal-Erzurum-vakif--tpl

Onun için o listeye girmedim neden girmedin girsem de bir girmesem de bir, çünkü işin esasında dadaşlık var memleket sevgisi var bir fazilet var ahlak var ahlaklı olan yönetimin içinde de olsa çalışmalı dışında da olsa çalışmalı onun için hepsini ben …. Kabul ediyorum kenara çekilen namert olsun ben çekilirsem bende namert olayım. Size huzurunuzda söz veriyorum geçmişte uzun yıllar naçizane kaderce ne öğrenmişsem çalıştım didindim ama bundan kimin bir menfaati oldu bizler ancak o dadaş ruhu ile o memleket sevgisi ile birlik beraberliği kurmak için çalıştık ama ne yalan söyleyeyim hepimiz görevimizi tam yapmış değiliz.

recep--cinisli--ahmet--tura

Bende benden evvelkilerde benden sonrakilerde erkekçe konuşalım yanlış mı söylüyorum arkadaşlar onun için el ele verelim yönetime işi yüklemeyelim on kişi değil 100 kişi bin kişi el ele verelim. Ben kendi şahsım adına bu vakfın bu memleketin hizmetindeyim. Biz tarihimizi düşünelim Aziziye tabyalarında bir gece Muhtar paşanın emrinde yıllarca silah terbiyesi görmüş ordu terbiyesi görmüş kaşarlanmış Rus ordusuna karşı sabah ezanı ezan-ı Muhammediyle Erzurum halkı Nene Hatunlar, Fatma Bacılar ve analarımız bacılarımız ihtiyarlarımız çocuklarımız ellerinde kazma, kürek, naçar yıllarca  bir Rus ordusunu akşama kadar yıkıp ve o zaferi kazanan insanların torunları olarak biz burada bir vakıfta görev yapamıyorsak yazıklar olsun bize.

Kartal-Erzurum-vakif--k

Abdurrahman Gazi bizim Palandöken eteklerinde savaşırken Hz. Muhammed’in orduları kellesi yerde olduğu halde koltuğuna alıp Hz. Peygamberin sancakçı başı olarak o tepeye giderken kellesi koltuğunda ve şuna bakın kellesi koltukta dediği zaman yere düşüpte türbesi orada olupta yılda on binlerce bugüne kadar yüz binler gelir. Ziyaret edenlerin işi rast gidecek diye bütün oraya tayin olan memurların bütün devlet erkanının inancını sağlamışken bizler kim oluyoruz onlara layık olalım dadaşın sesi her yerde duyulsun herkes dadaşın sesini duyunca el pençe olsun itaat etsin şimdi de öyledir inanınki biri Erzurumlu dadaş diyince saygı gösteriyor sevgi gösteriyor bunu bin kat daha arttırmak elimizde bunu netice olarak sadece yönetimle değil hepimiz el ele vererek yapalım hepinizi hürmetle selamlıyorum” dedi.

📆 15 Nisan 2013 Pazartesi 12:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR