MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Yeşilay, Dünya Sağlık Otoritelerini Ağırlıyor!

Yeşilay, Dünya Sağlık Otoritelerini Ağırlıyor!Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Dünya Sağlık Örgütü ile Türkiye’de alkol politikaları üzerine düzenlenecekilk sempozyuma ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 26-27 Nisan’da gerçekleşecek veDünya Sağlık Örgütü Başkanı Dr. Margaret Chan’ın konuk olacağı sempozyumun açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katılacak.

Türkiye’de gerçekleştirilecek olan alkol sempozyumuna sayılı günler kaldı. Türkiye Yeşilay Cemiyeti, giderek yükselen bir halk sağlığı problemi olarak ortaya çıkan alkol tüketimi konusunda gereken sağlık tedbirlerinin alınmasını sağlamak amacıyla26 – 27 Nisan 2013 Tarihleri arasında “Küresel Alkol Politikaları Sempozyumu” düzenliyor. Sempozyum, 53 Ülkeden Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri başta olmak üzere 1200’ü aşkın konusunda uzman ismi ağırlayacak. Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek sempozyuma Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Dr. Margaret Chan konuk olacak. Türkiye’de uluslararası anlamda ilk kez düzenlenecek olan sempozyumun açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katılacak.

Sempozyum Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile gerçekleştirilecek.

Türkiye’de ilk

Alkol politikaları ile ilgili dünyada pek çok sempozyum ve toplantı düzenleniyor. En son 2012 Şubat ayında Tayland’da yapılan Küresel Alkol Politikaları Sempozyumu şu ana kadarki en büyük çaplı uluslararası alkol konferansı olarak kabul ediliyor.

“Küresel Alkol Politikaları Sempozyumu” Türkiye’de bu konuda yapılan ilk uluslararası çalışma özelliğini taşıyacak.Bu yılın Mayıs ayında Hollanda’da, Eylül ayında Kanada’da Ekim ayında ise Güney Kore’de alkol politikaları ve spesifik konular üzerine konferanslar ve toplantılar yapılması planlanıyor.

Halk sağlığı çalışmaları için kılavuz olacak

Sempozyum,Türkiye ve dünya siyasetine alkol politikaları önerileri sunmak, alkol politikaları alanında çalışmalar yapan uluslararası aktörlerle bilgi paylaşımında bulunmak ve toplumda alkol tüketiminin zararları ile ilgili farkındalık sağlamayı amaçlıyor.

 

📆 16 Nisan 2013 Salı 11:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR