MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sancaktepe, Sivil Toplum, Toplum » Sancaktepe II. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali!

Sancaktepe II. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali!Sancaktepe Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından organize edilen çocuk festivalinde, 5 ülkeden 156 çocuk, Sancaktepeli öğrencilerle birlikte programlar gerçekleştirmeye devam ediyor .

21-25 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenen festival süresince Sancaktepe, farklı ülkelerden yüzlerce çocuğun bir araya gelmesiyle eğlenceli ve kültürel etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Festival kapsamında, 21 Nisan Pazar günü misafir öğrenciler ve Bilgi Evleri öğrencilerinin katılımı ile Boğaz’da tekne turuna katılan yaklaşık bin öğrenci, İstanbul’da boğazı ve sahilleri de görme fırsatı buldu.
Sancaktepe Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından organize edilen Sancaktepe Uluslararası Çocuk Festivali, 23 Nisan’da Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Kaymakam Feyzullah Özcan’ın da katıldığı yürüyüş ve kortejle devam etti. Korteje dünya çocukları, grup liderleri, grup sorumluları, aileler ve çocukları katıldı. Misafir ülke öğrencileri ve Bilgi Evleri’nden 6 bin öğrencinin yerel kıyafetleriyle katıldığı kortej ve yürüyüş coşkulu ve heyecanlı geçti.

Azerbaycan, Makedonya, Sırbistan, Belarus, Çin Tayvanı olmak üzere 5 ülkeden 156 kişinin ve Bilgi Evleri öğrencilerinin katıldığı program; Sarıgazi, Samandıra ve Yenidoğan olmak üzere 3 farklı bölgede gerçekleştirildi.

İlk yürüyüş, Sarıgazi Yunus Emre Kültür ve Bilgi Merkezi’nde başlayıp belediye tören alanına kadar devam etti. Samandıra Kültür Merkezi’nin önünde başlayan ikinci yürüyüş ise, Osmangazi Caddesi boyunca yapıldı. Yenidoğan’daki yürüyüş de Karacaoğlan Bilgi ve Kültür Merkezi’nin önünde başlayarak Yenidoğan Kapalı Spor Salonu’nda son buldu. Yoğun ilgi gösterilen korteji Sancaktepeliler el sallayarak selamlarken, kortejdeki dünya çocukları da kendi ülkelerine özgü oyunları oynayarak doyasıya eğlendi.

Belediye Başkanı İsmail Erdem, kortej dolayısıyla yaptığı konuşmada, Sancaktepe II. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’nin çocukların sevinç ve eğlence vesilesi olduğunu belirterek, “Bizim şehrimizin güzelliği içinde yaşayan insanlar ve çocuklar ile misafir öğrencilerimizle bu mutlu günde beraberce neşelenip coşuyoruz. Hem Sancaktepeli çocuklar hem de misafir çocuklar, ülkemizde, Sancaktepe’de geçirdiği günleri, ömrü boyunca unutamayacak. Hep güzel hatıralarla anacak” dedi.
Başkan Erdem, eğitim ve eğlencenin bir arada yaşandığı 23 Nisan Çocuk Festivali’nin; tüm ülkede olduğu gibi Sancaktepe’de temellerinin atılacağı dostlukların, daha güzel, daha huzurlu ve daha mutlu bir dünyanın da teminatı olacağını söyledi.

24 Nisan Çarşamba günü Yenidoğan Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak program; Bilgi Evleri’nden 550 öğrencinin bağlama ve 450 öğrencinin aynı anda gitar çalacağı şenlik ile öğrenciler tarafından müzik ve dans gösterileriyle devam edecek. Ayrıca Çin Tayvanı’ndan gelen çocuk senfoni orkestrası ile Bilgi Evleri’nden bin 280 öğrenci, “Hayat Bayram Olsa” adlı şarkıyı seslendirerek; tüm dünyaya barış, sevgi ve kardeşlik mesajı verecek.

Festivalin son gününde ise ülkemize gelen öğrenciler, Sancaktepe protokolünü ziyaret edecek. Bilgi Evleri’ni de gezecek olan misafirler, Bilgi Evleri’ni yakından tanıma fırsatı bulacak. İSTANBUL (İHA)

📆 24 Nisan 2013 Çarşamba 14:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR