MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Yıldızlı Öğrencilerden ‘Kutlu Doğum’ Ziyafeti!

Yıldızlı Öğrencilerden ‘Kutlu Doğum’ Ziyafeti!Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Kulüpler Birliği, Kutlu Doğum Haftası 2013 etkinlikleri kapsamında program düzenledi.Öğrencilerin ilgi gösterdiği programda, Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahi ve ezgi dinletilerinin yanı sıra, Şair ve program sunucusu Serdar Tuncer de kendine özgü sunumuyla öğrencilere hitap etti.

YTÜ Kulüpler Birliği üyesi öğrencileri tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen Kutlu Doğum programı Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.Programın açılışında konuşan YTÜ Kulüpler Birliği Başkanı Murat Üyür, ismi göklerde Ahmet, yerde Muhammed olarak geçen Hz. Muhammed’in alemlere Rahmet olarak gönderildiğini söyledi. Hz. Muhammed’in ümmetine ‘kardeşim’ diye hitap ettiğini hatırlatan Üyür, “  ‘Onlar beni görmeden sevecekler’ dedi. Onu görmeden sevdik. Ebu Leheb ve Ebu Cehillerin kıtalar dolaştığı zamanlardan bu yana, fitnenin ve fesadın ayyuka çıktığı şu günümüzde, havaya ve suya nasıl ihtiyacımız varsa, birlik ve beraberliğe o kadar ihtiyacımız vardır. Her şeyin içinin boşaltıldığı bu günlerde manevi değerlerini korumak için, gönüllerindeki ateşle yola çıkan ve bu programı hazırlayan arkadaşlarımı gönülden tebrik ediyorum.” dedi.

ŞAİR SERDAR TUNCER ÖĞRENCİLERE HİTAP ETTİ

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği program Kur’an – Kerim tilavetiyle devam etti. Ardından sahneye çıkan Üsküdar Kara Davut Paşa Camii İmam Hatip’i Harun Bulut, öğrencilerle Kutlu Doğum temalıbir sohbet gerçekleştirdi.  Sohbetin ardından Sanatçı Ali Oktay’ın sesinden ilahi ve ezgi dinletisi yapıldı.

Ardından TRT’de yaptığı iftar ve sahur programlarıyla bilinen şair ve program yapımcısı Serdar Tuncer sahneye çıktı. Tuncer, kendine özgü sunuş ve tarzıyla Hz. Muhammed ve Kutlu Doğum’u anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği program yapılan duanın ardından sona erdi.

KUTLU DOĞUM İÇİN 7 BİN GÜL VE LOKUM

YTÜ Kulüpler Birliği üyesi öğrenciler, Kutlu Doğum programı çalışmalarına aylar öncesinden başladı. Organizasyon ve davetli listesi için yoğun bir çalışma gerçekleştiren öğrenciler, faaliyetlerine son bir ayda hız verdi.

Kutlu Doğum Haftası’nın başlamasıyla çalışmalarına start veren öğrenciler YTÜ’nün Beşiktaş, Davutpaşa ve Maslak Kampüslerinde 7 bin gül, lokum ve hadis kartelası dağıttı.

📆 24 Nisan 2013 Çarşamba 11:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR