SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Flaş

Atalar Boks ve Spor Kulübü Taekwondo’da Birinciler Yetiştiriyor!

Yayınlanma:
ABONE OL

Atalar Merkez Camii altında bulunan İstanbul Atalar Boks & Spor Kulübü Pazar günü düzenlediği programla yetiştirdiği başarılı sporcuları ödüllendirdi.

Programa Kartal İlçe Müftüsü Ümit Çimen rahatsızlığı nedeniyle katılamazken, Cami Dernek başkanı ve yönetim kurulu, Atalar Camii İmamı Yücel Kara ve çocuklarını izlemeye gelen veliler katıldı.

BİRİNCİLER YETİŞTİREN KULÜP

Resmi antrenör Orhan Yenmiş’in önderliğinde 12 yıldır hizmet gören spor kulübü öğrencileri kazandıkları birincilik dereceleri ile göz dolduruyorlar. Buradan mezun olan sporcular akademilere giriş hakkına da sahip oluyorlar. Olimpik Dünya Federasyonu ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Tek spor dalı Taekwondo’yu sporcular bu spor kulübü sayesinde öğreniyorlar.

atalar-tekwondo

 

ÖRNEK SPOR KULÜBÜ

Deneyimli ve uzman hocalar tarafından 400 m2’lik bir salonda gündüzleri bayanlara, akşamları erkeklere step, aerobik, boks, body, taekwondo dersleri ve ayrıca çocuklara yönelik spor dersleri verilmekte. Bu da özellikle başta gençler olmak üzere bir kısım insanların camiye olumsuz ve önyargılı bakışlarını müspete dönüştürmekte.

DERECE ALAN SPORCULAR

İstanbul 1. Hasan Can Lazoğlu 52 kilo da,
İstanbul 2. Talha Yıldırım 53 kilo da,
İstanbul 2. Mustafa Bektaş 63 kilo da,
İstanbul 3. İrem Akkaya 55 kilo da
İstanbul 3. Yunus Doğan 59 kilo da,
Türkiye 2. Ömer Kardeş 45 kilo,

atalar-spor-tekwondo

 

ÖDÜLLENDİRDİLER

Düzenlenen programda sporcular mini gösteriler sergilediler. Aileleri çocuklarını gururla ve heyecanla izlediler. Atalar Camii İmamı Yücel Kara, Cami Dernek başkanı ve yönetim kurulu derece alan sporculara hediyeler vererek ödüllendirdiler.

TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA KATILACAKLAR

Resmi antrenör Orhan Yenmiş’in önderliğinde Sporcular Marmaris’te düzenlenecek olan 27 Nisan-7 Mayıs tarihli Türkiye Şampiyonasına derece almak için katılacaklar. Konu hakkında bilgisine başvurduğumuz antrenör Orhan Yenmiş ve Yücel Kara “Giderlerin karşılanmasında sponsor olan Kartal İlçe Müftümüz Ümit Çimen’e sonsuz teşekkürler ederiz.” dediler.

 

İlgili Haberler

Dünyadan
16 Haziran 2024
Bir Toplumun Yok Oluşunun Mimarileri; Farkındalığı Olmayan Siyaset-çiler

Farkındalığı olmayanlar, yalan bir dünya içinde yaşadıkları ve sürdürdükleri hayatın gerçek olduğunu zan ederler. Ancak, farkındalıkları olmayanların dışındaki herkes bunun öyle olmadığının farkındadır. Bahse konu olan farkındalığı olmayan kişiler, gerçek zan ettiği hayatının yalandan ibaret olduğunu anlayamaz/ kavrayamaz ve gündelik yaşamı ile ilgili verdiği kararların, tarafınca verdiğini düşünür. Ancak öyle değil, dahası, kendisiyle ilgili kararların […]

Spor
15 Haziran 2024
Futbol Dünyası Yasta! 26 Yaşındaki Genç Futbolcu Hayatını Kaybetti

Millwall ve Karadağ Milli Takımı kalecisi Matija Sarkic, 26 yaşında trajik bir şekilde hayatını kaybetti. Kulübü, ailesinin mahremiyetine saygı gösterilmesini istedi. Futbol dünyası, genç bir yeteneğin kaybıyla sarsıldı. İngiltere’nin köklü kulüplerinden Millwall’ın kalecisi Matija Sarkic, henüz 26 yaşında vefat etti. Sarkic’in ani ölümü, hem takım arkadaşlarını hem de taraftarları derinden üzdü. SARKİC’İN KARİYERİ VE BAŞARILARI […]

Genel
15 Haziran 2024
Meteoroloji’den SARI KOD! O İller İçin Peş Peşe Uyarı

15 Haziran için Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son raporlarına göre, Türkiye’nin birçok bölgesinde sağanak ve kuvvetli rüzgar bekleniyor. Özellikle Karadeniz Bölgesi’nde olumsuz hava koşulları etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 15 Haziran’a dair hava durumu raporunu yayımladı. İstanbul başta olmak üzere, birçok şehirde sağanak yağışların yanı sıra kuvvetli rüzgarların da etkili olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının bazı bölgelerde […]

Genel
15 Haziran 2024
Survivor 2024 Finaline Çakarlı Araçla Giden Yarışmacılara Ceza! Bakan Yerlikaya “Gereği Yapıldı” Dedi

Eski Survivor yarışmacıları Survivor finaline usulsüz çakar kullanarak gittiler; İçişleri Bakanı Yerlikaya, sürücüye ceza kesildiğini duyurdu. Survivor All Star 2024’ün muhteşem finali, eski yarışmacıların çakarlı araç kullanarak etkinliğe katılması nedeniyle gölgede kaldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın müdahalesiyle, trafikte usulsüz üstünlük sağlama girişimi sert bir şekilde cezalandırıldı. ÇAKARLI ARAÇ KULLANIMINA TEPKİLER BÜYÜYOR Survivor’ın dün geceki finaline, […]