MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Spor, Sultanbeyli, Toplum » Sultanbeyli Belediye Başkanlığı Koşusu!

Sultanbeyli Belediye Başkanlığı Koşusu!Sultanbeyli Belediye Başkanlığı Koşusu çeşitli okullardan 350 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Bu yıl 15.’si düzenlenen koşuda kıyasıya mücadele vardı.

Sultanbeyli Belediyesi tarafından 1998 yılından bu yana geleneksel hale gelen Başkanlık Koşusu, ilçe genelinde bulunan okulların öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. 6 kategoriden 350 sporcunun birincilik için ter döktüğü yarış,Kuran Kursu Caddesi’nden başlayıp Sultanbeyli Belediyesi Spor Tesisleri’nde son buldu.

Birinciler İBB Başkanlığı Koşusu’na katılacak

Başkanlık koşusunda küçük kızlarda Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencisi Ezgi Kaya birinci olurken, küçük erkeklerde Mevlana İlköğretim Okulu öğrencisi İbrahim Güzel birincilik ipini göğüsledi. Yıldız kızlarda ve erkeklerde Mevlana İlköğretim Okulu öğrencileri Sercan Çeçen ve Tuğba Yağışan birinci oldu. Genç kızlarda ve genç erkeklerde ise Hüsnü Özyeğin Lisesi öğrencisi Ceylan Gökdemir ve Gediktaş İmam Hatip Lisesi öğrencisi İsmail Tilaver liderlik ipini göğüsledi.

“Zorlu Mücadeleler Oldu”

Küçük kızlarda birincilik ipini göğüsleyen ve daha öncede İstanbul küçük kızlarda il birincisi olan Ezgi Kaya, yarışın çok çekişmeli geçtiğini ifade etti. Kaya, koşuya dair şu ifadeleri kullandı: “Organizasyon çok güzel. Kıran kırana bir mücadele oldu. Koşuyu düzenleyerek bizim gelişimimize destek olan herkese teşekkür ediyorum.”

Yıldız kız kategorisinin birincisi olan Mevlana İlköğretim Okulu öğrencisi Tuğba Yağışanda koşuda sporcuların üst seviyede yarıştıklarını ifade etti.

Başkanlık Koşusu’nda dereceye giren öğrenciler ödüllerini Haziran ayında düzenlenecek olan Sultanbeyli Karne Şenliği’nde alacak. Ayrıca birinciler, 12 Mayıs’ta yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Koşusu’nda Sultanbeyli’yi temsil edecek.

 

📆 30 Nisan 2013 Salı 16:46   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR