SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Flaş

Sultanbeyli Belediye Başkanlığı Koşusu!

Yayınlanma:
ABONE OL

Sultanbeyli Belediye Başkanlığı Koşusu çeşitli okullardan 350 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Bu yıl 15.’si düzenlenen koşuda kıyasıya mücadele vardı.

Sultanbeyli Belediyesi tarafından 1998 yılından bu yana geleneksel hale gelen Başkanlık Koşusu, ilçe genelinde bulunan okulların öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. 6 kategoriden 350 sporcunun birincilik için ter döktüğü yarış,Kuran Kursu Caddesi’nden başlayıp Sultanbeyli Belediyesi Spor Tesisleri’nde son buldu.

Birinciler İBB Başkanlığı Koşusu’na katılacak

Başkanlık koşusunda küçük kızlarda Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencisi Ezgi Kaya birinci olurken, küçük erkeklerde Mevlana İlköğretim Okulu öğrencisi İbrahim Güzel birincilik ipini göğüsledi. Yıldız kızlarda ve erkeklerde Mevlana İlköğretim Okulu öğrencileri Sercan Çeçen ve Tuğba Yağışan birinci oldu. Genç kızlarda ve genç erkeklerde ise Hüsnü Özyeğin Lisesi öğrencisi Ceylan Gökdemir ve Gediktaş İmam Hatip Lisesi öğrencisi İsmail Tilaver liderlik ipini göğüsledi.

“Zorlu Mücadeleler Oldu”

Küçük kızlarda birincilik ipini göğüsleyen ve daha öncede İstanbul küçük kızlarda il birincisi olan Ezgi Kaya, yarışın çok çekişmeli geçtiğini ifade etti. Kaya, koşuya dair şu ifadeleri kullandı: “Organizasyon çok güzel. Kıran kırana bir mücadele oldu. Koşuyu düzenleyerek bizim gelişimimize destek olan herkese teşekkür ediyorum.”

Yıldız kız kategorisinin birincisi olan Mevlana İlköğretim Okulu öğrencisi Tuğba Yağışanda koşuda sporcuların üst seviyede yarıştıklarını ifade etti.

Başkanlık Koşusu’nda dereceye giren öğrenciler ödüllerini Haziran ayında düzenlenecek olan Sultanbeyli Karne Şenliği’nde alacak. Ayrıca birinciler, 12 Mayıs’ta yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Koşusu’nda Sultanbeyli’yi temsil edecek.

 

İlgili Haberler

Genel
14 Temmuz 2024
AFAD ve Meteoroloji Peş Peşe Uyardı! Trabzon, Rize, Artvin, Giresun için Bu Gece Zor Geçecek

AFAD ve Meteorolojiden peş peşe uyarı geldi. Özellikle o illerde yaşayanlar dikkat. Bu gece sizin için oldukça zor geçecek. Son dakika haberi AFAD ve meteorolojiden uyarı yapıldı. Türkiye’de bu gece şiddetli hava olayları yaşanacak. Peş peşe yapılan uyarılarda özellikle Karadeniz Bölgesi işaret edildi. Trabzon Rize Artvin ve Giresun için bu gece adeta uyku yok. İşte […]

Basında Kartal
13 Temmuz 2024
Kartal Belediyesi Fuaye Alanında, Maket Gemi Sergisi

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Temmuz ayı kültür etkinlikleri kapsamında,  ‘Gemi Modelciliği ve Dioarama Sanatı’ sergisi Kartal Belediyesi Fuaye Alanı’nda sanatseverler ile buluştu. Kültür ve sanata önem veren ve sanatçıları destekleyen Kartal Belediyesi, bu kez el emeği gemi ve diorama modellerini yapan sanatçı Ümit Tohumcu’nun eserlerine ev sahipliği yaptı. Emekli olduktan sonra gemi […]

Genel
13 Temmuz 2024
Başkan Bozali’den Uyarı! “Elektrik ihmale gelmez, bakım ve denetim şart

İzmir’in Konak ilçesi Alsancak semtinde meydana gelen elektrik akımına kapılma sonucu yaşanan trajik ölüm üzerine İstanbul Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Haluk Bozali, yetkililere önemli uyarılarda bulundu. Bozali, elektrik kazalarının çoğu zaman can kaybı ile sonuçlandığını belirterek, öngörülemeyen kazaların aslında düzenli bakım ve yeraltı sistemlerinin kameralarla kontrolü ile önlenebileceğini vurguladı. Başkan Bozali, yeraltı kablo tesisatları hakkında […]

Genel
13 Temmuz 2024
İstanbullular Hazırlıklı Olun! Tarih Verildi: 40 Dereceyi Geçecek

Türkiye’de Hava Sıcaklıkları Yükseliyor: Önümüzdeki Hafta Sıcaklar 40 Dereceyi Bulacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün raporlarına göre, Türkiye’nin birçok bölgesinde hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta artarak 40 dereceyi aşması bekleniyor. Özellikle İstanbul’da sıcaklıkların yüksek nemle birleşmesi nedeniyle hissedilen sıcaklıkların daha da artacağı tahmin ediliyor. Yaz aylarının sıcak yüzü, Türkiye’nin dört bir yanını etkisi altına almaya devam ediyor. Meteoroloji […]