MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Kartal Belediyesi Ve Maltepe Üniversitesi Çocuklar İçin El Ele!

Kartal Belediyesi Ve Maltepe Üniversitesi Çocuklar İçin El Ele!Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü ve Maltepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü işbirliği ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında “SOYAÇ Projesi – Benim İstanbul’um Fotoğraf Sergisi” Kartal’da fotoğraf severleri buluşturdu.

 

2010 yılında Maltepe Üniversitesi bünyesinde kurulan SOYAÇ (Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar İçin Uygulama ve Araştırma Merkezi), sokakta yaşayan çocuklarının topluma kazandırılmaları için çalışmalar yaparken diğer yandan da tüm çocuklar ve gençlerin sosyal duyarlılığı yüksek, donanımlı ve etkin katılımcı bireyler olarak yetişmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

 

SOYAÇ (Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar İçin Uygulama ve Araştırma Merkezi) Projesi kapsamındaki 20 çocuğumuz, Kartal Hamam Sokak’ta 42 fotoğraftan oluşan “Benim İstanbul’um” konulu fotoğraf sergisini Kartallılarla paylaştı. Ardından Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz himayesinde etkinliklerini tamamlayan çocuklarımız, Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü arama kurtarma ekibi rehberliğinde Büyük Ada Sosyal Tesisleri’nde keyifli vakit geçirdi. Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyeleri, üniversite öğrencileri ve çocuklardan oluşan 50 kişilik misafir gruba deniz gezisi yaptırıldı. Konuklar, Sivil Savunma Müdürlüğü tarafından hazırlanmış olan ikramlar ve canlı müzik dinletisi ile keyifli saatler geçirdiler. Ayrıca Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü ekiplerinin arama kurtarma botu ile yaptıkları gösteri çocuklardan yoğun ilgi gördü.

 

Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü ve SOYAÇ, “Benim İstanbul’um Fotoğraf Sergisi”nin ardından çocuklarımızın “Benim Kartalım” adlı yeni bir serginin tanıtımında da yer alacakları farklı etkinlikler için çalışmalara başladı.

📆 23 Mayıs 2013 Perşembe 11:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR