MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Gençlik, Genel, Kültür-Sanat, Sivil Toplum, Sultanbeyli, Toplum » Ses Yarışması Birincileri Belli Oldu!

Ses Yarışması Birincileri Belli Oldu!Sultanbeyli Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ortaokullar ve liseler arası ses yarışması yapılan finalle son buldu. 26 öğrencinin katıldığı ses yarışmasında katılımcılar birbirinden güzel eserler seslendirdi.

Ortaokullar ve liseler arasında gerçekleşen ses yarışmasında kıyasıya bir mücadele vardı. İki kategoride yapılan yarışmaya ortaokul kategorisinde 18, lise kategorisinde ise 8 öğrenci katıldı. Programa Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in yanısıra çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

“Yetenekler Ortaya Çıkıyor”

Ses yarışması için düzenlenen programda konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, gençlerin eğitimlerine önem verdikleri kadar kültürel ve sanatsal gelişimlerinin de ileri bir seviyeye ulaşması için çaba gösterdiklerini ifade etti. Keskin konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Yeni okullarımızın ve sunduğumuz eğitim fırsatlarının yanısıra, düzenlediğimiz kültür etkinlikleriyle, festivallerle, yarışmalarla ve hizmete aldığımız gençlik merkezleri ile kültür ve sanatta ilçe gençlerimizin hem çevre ilçelere gitmeden bu faaliyetlerden faydalanmasını, hem de bu etkinliklerle sanata olan yeteneklerini ortaya çıkarmayı hedefliyoruz.”

“Gençler Daha İyi Yetişebilmeli”

Gençlerin daha iyi yetişebilmesi için yeni adımlar attıklarını vurgulayan Keskin, “Gençlerimizin kişisel gelişimlerinde örgün eğitim kadar kültürel seviyeleri de büyük önem arzediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta hizmete açtığımız ve ilçe gençlerimize armağan ettiğimiz İstanbulensis Gençlik Merkezimizde mesleki eğitimlerin, kariyer atölyelerinin yanısıra drama atölyeleri, sinema etkinlikleri tasarladık” dedi. Keskin konuşmasının ardından yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyelerini verdi.

Ses yarışmasında lise kategorisinde birinci Gediktaş İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sevgi Türe olurken, ikinciliğe Sultanbeyli Anadolu Lisesi öğrencisi Betül Eda Farsak, üçüncülüğe  Sultanbeyli Lisesi öğrencilerinden Mücahit Kartalcı hak kazandı.

Ortaokul kategorisinde ise Türk Hava Kurumu Ortaokulu öğrencisi Saime Koğanaslan birinci olurken, Maraşal Fevzi Çakmak Ortaokulundan Elif yeşil ikinci, Ahmet Yener Ortaokulundan Berkay Filik üçüncü oldu.

Ses yarışmasının jürisinde ise Sultanbeyli’de eğitim veren okulların müzik öğretmenleri  Okan Gündüz, Özgür Akan, Gülçin Koçak, Murat Taş ve Sebla Acar yer aldı.

📆 29 Mayıs 2013 Çarşamba 10:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR