MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Avrupa Birliği, Flaş, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » Bağış, sandığın çıkardığı ses bütün tencere tava seslerini bastıracak!
Bağış, sandığın çıkardığı ses bütün tencere tava seslerini bastıracak!


AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ”Birileri Türkiye’nin başarısından rahatsız oldu. Durdurabileceklerini zannettiler, ellerine, yüzlerine bulaştırdılar. Daha oyun bitmedi. Aramıza fitne sokmak isteyecekler, bölmek isteyecekler. 2014’te korktukları 3 sandık var ya, o sandığın çıkardığı ses bütün tencere tava seslerini bastıracak” dedi.

Bağış, AK Parti Gazosmapaşa İlçe Başkanlığı’nın Gaziosmanpaşa Eğitim ve Kültür Merkezi’nde düzenlediği danışma meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, bu milletin gerçek evlatlarının memleketlerine sahip çıkmasının çekilemediğini, 4 haftada bu ülkeye yaşatılan gerginlik ve fitnenin yeni olmadığını, aynı durumların rahmetli Adnan Menderes ve Turgut Özal’a da kurulduğunu belirtti.

Menderes’in asıldığını, Özal’ın zehirlendiğini ifade eden Bağış, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı yedirmeyeceklerini kaydetti.

Bağış, sözlerini şöyle sürdürdü:

“‘Bu olaylar ne zaman oldu biliyor musunuz? Cumhuriyet tarihimizin en başarılı ayını tamamlarken oldu. 2013 mayıs ayı Türkiye’nin IMF’ye son borcunun taksidini ödeyerek, IMF’ye borç vermek için müzakerelere başladığı aydır. Mayıs ayı eskiden hayal gibi gözüken 3. köprünün temelinin atıldığı ve devlete sıfır maliyetle yapıldığı aydır. ‘3. havaalanının yapılıp yapılmayacağına gücümüz yeterli mi yetmez mi?’ tartışmalarının son bulduğu aydır.”

Gezi Parkı olaylarının başlama noktasının, PKK’nın Türkiye’den çekileceğini ilanı etmesiyle eş zamanlı olduğunu vurgulayan Bağış, şöyle devam etti:

”40 bin hayatın yok olmasına, 350 milyar liranın israf olmasına neden olan terör belası bitiyor. Bu, ‘Türkiye’nin başına yeni bir bela yaratmamız gerekir’ diyen iç ve dış düşmanların ortak kurguladıkları bir mekanizmadır. Bir sosyal patlama düzeneği kurdular. 6 ay öncesinden başlayarak 200 bin sahte twitter hesabı kurmuşlar. Hepsi çıkıyor ortaya. Bu hesaplar aracılığıyla bir bombardıman başlamış. Bu ülkede polisin ya da zabıtanın çadır yaktığını hiç gördünüz mü? Bizim polisimiz gün gelir biber gazı sıkar, su sıkar ama çadır yakmaz, yok böyle bir geleneğimiz. Bir anda Türkiye’yi yangın yerine çevirmek istiyorlar.”

Ülkenin her geçen gün daha da demokratikleşeceğini vurgulayan Bağış, 2014’te Türkiye’de çok önemli 3 seçim yapılacağını dile getirdi.

Bağış, şöyle konuştu:

”Biz bu ülkede bize oy verenlerin de vermeyenlerin de iktidarı olduk. Bu, sadece Türkiye’ye oynanan oyun değil. Dün Şili’yi karıştırmaya başladılar. Şili, Güney Amerika’nın yükselen yıldızıdır. Dünyada parlayan yıldızları adeta durdurmaya çalışan rant şebekeleri var. Birileri Türkiye’nin başarısından rahatsız oldu. Durdurabileceklerini zannettiler, ellerine, yüzlerine bulaştırdılar. Daha oyun bitmedi. Aramıza fitne sokmak isteyecekler, bölmek isteyecekler. 2014’te korktukları 3 sandık var ya, o sandığın çıkardığı ses, bütün tencere tava seslerini bastıracak.”

Bu milletin tarihinde ilk defa kendi liderini kendisinin seçeceğini belirten Bağış, ”Kimi seçeceğimiz konusunda benim gönlümden geçen isim ile sizin gönlünüzden geçen isim arasında hiçbir fark olmadığından adım gibi eminim. Adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan” şeklinde konuştu.

 

📆 02 Temmuz 2013 Salı 18:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR