MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » Koşan Adam Yiğit Bulut: Başbakan’ın Neferiyim…
Koşan Adam Yiğit Bulut: Başbakan’ın Neferiyim…


Son zamanlarda medyanın en çok konuşulan ismi olan ve hemen herkesin, “Bu adam nereye koşuyor” diye sorduğu Yiğit Bulut Kadıköy’e konuk oldu. 1 Temmuz Pazartesi akşamı Ak Parti Kadıköy İlçe Teşkilatı’nın Kozyatağı By Otell’de düzenlediği Fasl-ı Siyaset Programı’na katılan Bulut, büyük bir coşkuyla alkışladığı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve O’nun politikalarını savundu.

Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır…

Konuşmasına “Taksim Gezi Parkı” olaylarından sonra AK Parti çevreleri tarafından gündeme getirilen Sezai Karakoç’un, “Kader Deme” adlı şiirini okuyarak başlayan Yiğit Bulut, yaratılmak istenen karışıklığın asla bir tesadüf olmadığını söyledi.

1960’lı yıllardan başlayarak her 10 yılda bir hükümetleri devirmek isteyen ve bunda da başarılı olan bir sistem olduğuna kesinlikle inandığını açıklayan Bulut: “Maalesef içerdeki hainlerimiz ve onların dışardaki işbirlikçileri ile bu ülke hep sömürüldü. Şimdi bu yerleşik düzene “Dur” diyen bir iktidarı yok etmek istiyorlar” dedi.

Başbakan benim namusumdur…

Her Türk vatandaşı artık net olarak görmelidir ki, seçilmiş hükümete, seçilmiş başbakan’a yönelik, “Küresel-Yerel bir darbe denemesi vardır. Bu ülke geçmişte namusuna sahip çıkmadı, Menderes’i astılar, Özal’ı zehirlediler, ama artık namusuna sahip çıkmak zorunda. Ben oy verdiysem Başbakan benim namusumdur. Siz oy verdiyeseniz Başbakan sizin namusunuzdur” dedi.

Avrupa Birliği’ne üyelik için referandum yapacağız…

Buluşmada soruları da cevaplayan Yiğit Bulut, kendisini 2 yıldan beri takip etmekte olan 13 yaşındaki Hazal Doğanlar isimli bir öğrencinin, Avrupa Birliği’ne üyelik için ne düşünüyorsunuz? sorusuna, “Eğer biraz gücümüzün farkına varsak Türk Halkı’na ne diyorsunuz, girelim mi? diye referanduma gidip soracağız” derdim” şeklinde cevap verdi…

Kürt- Alevi Kışkırtması’na hazırlanıyorlar…

Türkiye üzerine operasyonlar yapmaya alışık olan dış güçler ile onların içerideki temsilcilerinin pes etmeyeceğine değinen Yiğit Bulut: “Bu güçler şimdi Kürt – Alevi Kışkırtması’na soyundular. Lütfen çok dikkatli olun. Sakın bu oyuna gelmeyin” dedi.

Hepimiz Başbakan’ın neferleriyiz…

Yiğit Bulut konuklardan gelen, “Başbakan’a danışman olduğunuz konuşuluyor bu doğru mu” başlıklı bir başka soruya ise: “Ben Başbakana inanıyorum. İlk defa “Kefen Giymiş” bir başbakan gördüm. Bütün içtenliğimle ifade ederim ki, bunu gözlerimle gördüm. Bu nedenle hepimiz Başbakan’ın neferleriyiz. Makamların hiçbir önemi yok, çünkü eninde de, sonunda da geçicidir.” dedi.

Sözlerini, “Sakın merak etmeyin Türkiye hiçbir zaman bölünemez. Çünkü Türkiye bölünmüş Osmanlı’nın en son parçasıdır” diye noktalayan Yiğit Bulut: “Bu topraklarda son bin yıldan bu yana Osmanlı’dan daha iyi bir devlet, son 100 yıldan bu yana ise,  Türkiye’den iyi bir devlet kurulmadı” dedi.

yigit---bulut--kadikoy---1

Programın sonunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği telgraf okundu. Ardından Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. Hurşit Yıldırım tarafından Yiğit Bulut’a buluşmanın anısı olarak bir çini duvar tabağı armağan edildi…

Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır. Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır. Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır…

Kadir Toprakkaya – Kadıköy Life

Galeri
📆 02 Temmuz 2013 Salı 15:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR