MENÜ ☰
Kartal Belediyesi Halk Oyunlari Festivali 2022
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Politika, Sivil Toplum, Toplum » Mustafa Kul, CHP’den Kartal Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusu yaptı.
Mustafa Kul, CHP’den Kartal Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusu yaptı.


Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlarından, Mustafa Kul, CHP’den Kartal Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusu yaptı.

 

İlçe binasında yapılan başvuru toplantısına İlçe Başkanı Kamer Gök ve yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Kul’un açıklamasına partili üyeler yoğun ilgi gösterdi. Kul’un başvurusuna basında büyük ilgi gösterdi.
Kul’un konuşmasından önce İlçe Başkanı Kamer Gök’te kısa bir konuşma yaptı.

 

Mustafa Kul konuşmasında, yerel yönetim seçimlerinin çok önemli olduğunu, seçenlerle seçilenlerin her gün yüz yüze geldiği, her gün göz göze geldiği bir idare şeklidir. Oy veren insan seçtiği insanı her gün görür her gün karşılaşır. Yapılan işlerden dolayı onu taktir eder teşekkür eder, yapılmayan işlerden dolayı da onu tektir eder, söz verdin niye yapmadın diye her gün yüz yüze gelir.

Demokratik rejimlerin, demokrasının birinci ayağı mahalle muhtarlığı köy muhtarlığıdır, ikinci ayağı da belediye başkanlığıdır. Çünkü belediye başkanı ona oy veren seçmenlerin hizmetini görmek için seçilmiştir.
Mustaf-kul-aday-

Bu nedenle eğer burada bir belediye başkanı seçilecek ise, buna Ankara karar vermemeli, Ankarada oturanlar bilmez. Kartal’da oturanlar, kimi belediye başkanı yapacak, kimi belediye meclis üyesi yapacak, burda kimin hizmeti iyi olur, kim burada daha fazla oy alır, bütün bunları Ankara’da oturan arkadaşlarımız, İstanbul’daki bu partinin üyesi kadar delegesi kadar bu partiye emek veren insanlar kadar bilmesi mümkün değil.

Şu anda ben burada aday adaylığımı açıklarken’de Ankara’dan bunun sözünü alarak geldim. Kartal’da tüm üyelerle ön seçim yapılmasının sözünü alark geldim.

 

Hiç kimsenin himayesine sığınmıyorum. Genel merkezin koridorlarında gezinmiyorum, ne olursunuz beni Kartal’a aday yapın diye kimseye yalvar yakar olmuyorum. Geldim kendimi Kartal’daki partililere teslim ediyorum. Kartal’a hizmet için adayım.

 

Kartal’la ilgili ciddi projeler hazırladıklarını, bu projeleri 4 Ağustos’ta Bülent Ecevit Kültür merkezi’nde halka açık bir toplantıda anlatacağını söyleyen Kul, Daha önce Anadolu yakasının en büyük cazebe merkezi olana Kartal’ın bundan 30 yıl önce İlçe olduğunu Maltepe’nin ve Pendik’in Kartal’ın şubesi olduğunu, ancak bu gün Maltepe’nin de Pendik’in de Kartal’ı geçtiğini, Kartal’ın kanatlarının kesildiğini belirterek “Kartal’ı uçurmaya geliyorum , Kartal yeniden uçacak, Kartal yeniden kanatlarını çırpacak “ dedi.

Mustafa-kul-aday-adaylik-chp-2

Kul,  bizim şu anda birbirimizle uğraşmaya, kavga etmeye hakkımız yok. El ele tutuşmalıyız, gönül birliği yapmalıyız. Hedefimiz sadece Kartal Belediye Başkanlığını kazanmak değil, İstanbul’u kazanmak için yola çıkıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na almak için, tüm ilçeleri almak için yola çıkıyoruz. İstanbul’u alan Türkiye’yi alır.

CHP Kartal’dan belediye başkan adayı olmaktan dolayı onur duyuyorum”

Konuşmaların ardından, Kul aday adaylığı başvurusunu İlçe Başkanına teslim etti.

 

 

Galeri
📆 24 Temmuz 2013 Çarşamba 19:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR