MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Maltepe, Manşet, Toplum » Taziye ve Aşevi ile Beş Park Daha Hizmette
Taziye ve Aşevi ile Beş Park Daha Hizmette


Maltepe Belediyesi tamamladığı projelerine bir yenisini daha ekleyerek, Taziye ve Aşevi’ni hizmete açtı. Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in katılımıyla gerçekleşen açılışın ardından yapımı tamamlanan beş parkın daha açılışı yapıldı.

En az iki bin insana yemek verilecek

Sosyal belediyeciliğin en iyi hizmetlerini Maltepe’de vermeye devam eden Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Zümrütevler Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve halkın hizmetine sunulan Taziye ve Aşevi’nin açılış töreninde kısa bir konuşma yaparak, hizmetlerinin devam edeceğini belirtti. Başkan Zengin, “Burada bir eser yarattık. Ayda en az iki bin insanımıza yemek vereceğiz. Ayrıca cenazesi olan vatandaşlarımızın da güzel ve düzgün bir şekilde taziyeleri kabul etmeleri için olanak sağladık. Bizler sadece bu hizmetleri sizlere sunmakla yükümlüyüz; kullanması ve koruması sizlere ait. Hepinizi sevgiyle selamlıyorum.” diye konuştu.

 

Maltepe’ye bir taziye ve aşevi daha

Altı yüz bin liraya mal olan Taziye ve Aşevi’nin yapımına destek olan CarrefourSA’ya bir plaket takdim eden Maltepe Belediye Başkanı Zengin, yüreklerini açan hayırsever firmaya hem teşekkür etti hem de Maltepe’ye yeni bir taziye ve aşevi yapımı için söz aldı.

Dört yüz metrekarelik alandan oluşan Taziye ve Aşevi, 1 Kasım’dan itibaren günde bir öğün ve üç çeşit yemekle ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine servis yapmaya hazırlanıyor. İlk etapta günde üç yüz kişiye hizmet verecek Aşevi’nin, yeni yılda yapılacak ihalenin ardından sayısını yaklaşık bine tamamlanması planlanıyor. Ayrıca Taziye ve Aşevi, cenaze, aşure ve iftar sofraları gibi ihtiyaç doğrultusunda çok amaçlı kullanılabilecek.

 

Dört buçuk yılda 76 park

Park açılışlarını çocuklarla birlikte gerçekleştiren Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, “Bulduğumuz her boş alanı yeşillendirmeye çalışıyoruz. Önce çocuklarımız için park yapıyoruz, sonra anneleri için oyuncaklar koyuyoruz, oynasınlar diye. Ben oynasınlar diyorum ama siz zayıflayın. Bugün yaptığımız açılışlarla beraber Zümrütevler Mahallemizde dokuz tane park açmış olduk. Böylece Zümrütevler Mahallesine beş bin iki yüz metre karelik bir yeşil alan daha kazandırdık.” dedi.

Maltepe’de, on yedi yılda yapılan altmış beş parkın ardından, sadece 2009 yılından bu yana dört buçuk yıl içinde açılan park sayısı yetmiş altıya ulaşmış oldu.

Kreş yakında hizmete açılacak

Önceliğimiz çocuklarımız diyen Maltepe Belediye Başkanı Zengin, çalışan anneleri ve çocukları da düşünerek Zümrütevler Mahallesi’ne kreş kazandırdıklarını belirterek, “Bir de kreş yaptık, yakında hizmete açacağız. Özel kreşlerden daha ucuz olacak. Sizin çocuklarınız bizim çocuklarımız.” dedi.

Başkan Zengin, Maltepe Belediyesi’nin destekleriyle faaliyete geçen Zümrüt Çiçek Taksi’nin de açılışını durak çalışanlarıyla birlikte yaptı.

 

 

 

 

Etiketler: , , , ,
📆 07 Ekim 2013 Pazartesi 17:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR