MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Manşet, Sancaktepe, Toplum » Sancaktepe Belediyesi’nde çifte açılış
Sancaktepe Belediyesi’nde çifte açılış


Sancaktepe Belediyesi’nin her mahalleye yapmayı planladığı Bilgi Merkezleri’nin onikincisi açıldı. Akşemseddin Kültür ve Bilgi Merkezi adıyla Akpınar Mahallesi’ne açılan onikinci Bilgi Merkezi açılışı, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mehmet Domaç ve Osman Boyraz, Belediye Başkanı İsmail Erdem, Kaymakam Feyzullah Özcan, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.
Dersliklerin, bilgisayar odasının ve kütüphanenin de bulunduğu Merkez’de eğitimler branş öğretmenleri tarafından tamamen ücretsiz olarak ilköğretim öğrencilerine sunuluyor. Bilgi Merkezi’nde her sınıf 25 kişiden oluşuyor. Sınıflarda akıllı tahta ve projeksiyon cihazı bulunuyor. Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilgisi gibi temel dersler branş öğretmenler tarafından öğrencilere verilecek. Ayrıca çocuklar için eğitici aktiviteler de düzenlenecek. Çocuklar, açılacak kurslarda; müzik, satranç, folklor, tiyatro gibi branşlarda sanat yönlerini geliştirebilecek.
Bilgi Merkezlerinin gençler için geleceğe büyük ve güzel bir yatırım olarak nitelendiren İsmail Erdem şu açıklamalarda bulundu;
“İlçemiz, muazzam bir genç nüfusa sahip. Bu yüzden Sancaktepe Belediyesi olarak, gençlerimize büyük önem veriyoruz. Geleceğimizin onlar olduğunun bilincindeyiz ve onların donanımlı bireyler olarak hayata hazırlanabilmesi için yatırımlar yapıyoruz. Yeni okullar açıyor, var olan okullarımıza her türlü desteği sağlıyor, sanatsal, kültürel faaliyetler organize ediyor, bilgi evleri kuruyor, kütüphaneler açıyoruz” şeklinde konuştu. Erdem, ayrıca Bilgi Merkezleri’ne Ünlü Türk büyüklerinin adının verilmesinin anlamlı olduğunu vurguladı. Başkan Erdem, bilgi evlerinde 22 bin öğrencinin eğitim aldığını belirtti.
İsmail Erdem, Sancaktepe Belediyesi Ortaçağ Sosyal tesislerinin açılışını da gerçekleştirdi. Vatandaşa yeşillikler içinde bir seyir keyfi yaşatmayı amaçlayan sosyal tesis, Fatih Mahallesi’nde hizmete açıldı. Sancaktepe ve civar semtleri de farklı açılardan görme imkanı taşıyan Ortadağ Sosyal Tesisi, Sancaktepelilerin aileleri ile birlikte hoşça vakit geçirebilecekleri toplam 3600 metrekarelik bir alana inşa edildi.
Başkan İsmail Erdem açılış esnasında yaptığı konuşmada “Sancaktepe’de sizlere daha iyi ve daha yenilikçi hizmet vermenin gayreti içerisindeyiz. Sizlerin destekleriyle şu ana kadar hizmet çıtamızı yükseltmek için çalıştık. Dileriz, bu tesisimizle birlikte Sancaktepe’mizin silüeti daha güzelleşecek. Sizlerin de çocuklarınızla birlikte hoşça vakit geçirebileceğiniz, spor yapabileceğiniz, haftasonlarınızı çok uzaklara gitmeden, burada, Sancaktepemiz’de geçirmekten memnuniyet duyacağınız bir tesis kazandırmaya çalıştık. Hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL (İHA)

📆 07 Ekim 2013 Pazartesi 17:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR