MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Büyükşehir, Flaş, Kültür-Sanat, Toplum » İDSO’nun Rus Şef Evgeny Bushkov İle Buluşması

İDSO’nun Rus Şef Evgeny Bushkov İle BuluşmasıİDSO’nun Rus Şef Evgeny Bushkov İle Buluşması

                                                                 

Aralık ayının ilk konserinde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) Caddebostan Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de sevenleriyle buluşacak. Her hafta değişen konser programıyla sanatseverlerin sevgi ve ilgisini kazanan İDSO’nun bu haftaki konserinde Şef Evgeny Bushkov ve Solist Denis Kozhukhin sahne alacak.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın bu hafta ağırlayacağı Şef Evgeny Bushkov. Yetenekli bir kemancı olarak kariyerinin başında dört büyük uluslararası yarışmayı kazanarak adından söz ettiren sanatçı sıra dışı icrasını ve sanatsal zevkini şefliğe de başarıyla taşıyor. Rusya Onur Sanatçısı Evgeny Bushkov’un ilk şeflik deneyimi 1999’da Fransa’da, Luxeuil Uluslararası Festivali’nde Festival Orkestrası’yla gerçekleşti. Evgeny Bushkov, halen Belarus Devlet Oda Orkestrası’nın (eski adıyla Minsk Oda Orkestrası) Sanat Direktörü ve daimi şefidir. Bushkov aynı zamanda (Ağustos 2012’den beri) Saratov Akademik Senfoni Orkestrası’nın da sanat direktörlüğü ve daimi şeflik görevini yerine getiriyor.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın 6 Aralık Cuma akşamı gerçekleşecek programı Benjamin Britten’in Sinfonietta eseri ile başlayacak. Konser Dmitri Şostakoviç’in en önemli eserlerinden biri olan 1 No’lu Piyano Konçertosu’nu solist Denis Kozhukhin’nin seslendirmesi ile devam edecek.  1997’de Sviatoslov Richter anısına tertiplenen Uluslararası Piyano Yarışması’nda Büyük Ödülü kazanarak adını duyuran Kozhukhin, Madrid’in Ulusal Salonu’nda, Roma’da Santa Cecilia Akademisi’nde, Dusseldorf’da Steinway Binası salonunda, Paris’te Chatelet Tiyatrosu’nda  birçok büyük ve ünlü müzik etkinliklerinde konserler vermiştir. İDSO  W. A. Mozart’ın gizemlerle örülmüş eseri 36 No’lu Senfonisi ile sanatseverlere muhteşem bir gece yaşatacak.

 

Tarih  : 6 Aralık 2013, Cuma

Yer     : Caddebostan Kültür Merkezi

Saat    : 20.00

 

Müzikseverler, artık İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konser biletlerini www.biletix.com adresinden alabilmektedirler.

Konsere katılmak isteyen basın mensuplarının aşağıda yer alan e-posta ve telefon numarasına ulaşmaları vermeleri yeterli olacaktır.

Etiketler: , ,
📆 04 Aralık 2013 Çarşamba 16:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR