MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Eğitim, Flaş, Sivil Toplum, Toplum » Şit, Bu Seçim Odaklı Bir Operasyondur.
Şit, Bu Seçim Odaklı Bir Operasyondur.


Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen olarak 17 Aralık günü yapılan yolsuzluk operasyonu ile Türkiye’de bir kaos ortamı oluşturulmaya çalışıldığına ve bu operasyonun ülkemizin yakalamış olduğu huzur ortamının ve ekonomik istikrarın bozulmasına yönelik küresel bir oyun olduğuna inanıyoruz diyen Eğitim Bir Sen ve Memur Sen Sultanbeyli Şube Başkanı Murat ŞİT, son günlerde yaşanan tatsız süreçle ilgili gazetemize bir değerlendirmede bulundu.

 

 

İşte Eğitim Bir Sen Sultanbeyli Şube Başkanı Murat ŞİT’in son günlerde yaşanan yolsuzluk operasyonu ile ilgili gazetemize yaptığı o anlamlı ve çarpıcı değerlendirme:

 

 

 

 

Şit, Bu Seçim Odaklı Bir Operasyondur.

 

 

 

17 Aralık tarihinde gerçekleştirilen yolsuzluk operasyonu, kalkınan bir ülke olan Türkiye’nin küresel aktör olmaya kalkışması dolayısı ile küresel güçler tarafından had bildirmeye yönelik bir operasyondur. Yolsuzluk iddia ve ithamlarıyla adları geçen kişilerin henüz kesinleşmemiş olsa da, haklarında ‘yetim hakkına tenezzül ettikleri’ algısı oluşturulmak istenmiş, buda tutmuştur. Yetim hakkına tenezzül eden, milletin malını zimmetine geçiren algısı oluşturulan kişilerle ilgili yasal sütrecin tamamlanarak suçlu iseler cezalandırılmaları, değillerse bir an önce aklanmaları ülkemizin yaşadığı süreç açısında elzemdir. Burada yolsuzluk operasyonunda adı geçen kişilerin ‘masum ilan edilmesi’ ya da ‘mahkûm edilmek istenmesi’ gibi çift taraflı bir hataya düşülmemelidir.

 

 

Şit, yolsuzluk yapan da, yolsuzluk operasyonu üzerinden küresel operasyona çanak tutanlar da ortaya çıkarılmalıdır.

 

 

Elbette ki Varsa, yolsuzluk yapanların da, yolsuzluk operasyonu üzerinden küresel operasyona yol verenlerin de ortaya çıkarılması en büyük beklentimizdir. Darbelerle millet iradesine kastedenlerin cezalandırılmasını istediğimiz gibi, varsa yetim hakkına kastedip milletin kasasını gasp edenlerin de cezalandırılmasını elbette ki istiyoruz. Şeffaflık adına milletin zihinlerindeki bulanıklılığın giderilmesi adına bu gereklidir. Ve bu sağlanmalıdır. Diğer taraftan, bazı yargı mensupları ile kolluk görevlilerinin toplumun yolsuzluk konusundaki duyarlılığını kendisine perde yapmak suretiyle Türkiye’ye yönelik küresel operasyona destek sağlandığı iddiaları da mutlaka araştırılmalıdır. Ne yapılanlara ne de yapılanların içerideki ve dışarıdaki uzantılarının kimliklerine şaşırmamak lazım. Çünkü: dün, sağcı- solcu, Alevi-Sünni, Türk-Kürt, Laik-Dindar üzerinden başaramadıklarını bu gün “gezi” üzerinden, “dershane” üzerinden ve şimdi de “yolsuzluk” üzerinden yeni ayrışmalar, yeni kamplaşmalar denediklerini de unutmamak gerekir.

 

 

Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Şit: Farklı Düşünenler Aynı Safta Buluşmak Zorunda.

 

 

Onun için İçerideki tartışmada birbirlerinden farklı düşünme hakkına sahip olanlar, dışarıda tezgâhlanan operasyonu boşa çıkarmak adına aynı safta buluşmak zorundadır. Çünkü İnanıyoruz ki, bu operasyonun hedefi millet iradesiyle iktidara gelmiş bir hükümeti sokak hareketleriyle, yalan ve iftira haberlerle yıpratmak ve düşürmektir. Yine bu operasyonun asıl hedefi T.C Başbakanıdır ve nihayetinde Türkiye’dir. Türkiye; ideolojisi, inancı, siyasi partisi, etnik yapısı, mezhebi, meşrebi, meziyeti ve mensubiyeti farklı vatandaşların ortak coğrafyası, dünya mazlumlarının ortak ümididir. Bu ortaklık sürmeli, ümit devam ettirilmelidir.

 

 

Şit, ‘Masumiyet’ ve ‘Mensubiyet’imizi bırakıp, inanç değerlerimizle hareket etmeliyiz

 

 

İktidar partisine veya liderine yönelik bir operasyon olduğu algısı üretilmek suretiyle kendisine içeriden destekçi temin etmeye çalışan küresel operatörlerin oyununu, bozmak gerekir. Başarmak için, ‘Masumiyet’ ve ‘Mensubiyet’ dolayısı ile birbirimizle çatışmak yerine bizi biz yapan inanç değerlerimiz üzerinden düşünüp hareket etmeliyiz. Ve bizim için kaybetmeyi ihtimal olmaktan çıkaracak formüller üzerinde kafa yormamız gerekir.Birlik ve beraberliğimize yönelik her türlü iç ve dış girişimin bertaraf edilmesi için milletçe kenetlenmenin şart olduğuna inanıyoruz. Birbirimizi ve birlikteliğimizi sorgulamakla uğraşıp küresel operasyona yem olmamamız lazım. Aksine birlikte olmaya devam ederek kazanmamız ve Büyük Türkiye’ye doğru hızla yol almamız lazım.

 

 

Başkan Şit, olabilecek en büyük hata, ortak aklın şaşkınlığa düşmesi ve çatışmaya girmesidir.

 

 

Bu anlamda olabilecek en büyük hata, yaşadıklarımız ve yaşatılmak istenenler karşısında el birliğiyle bugünlere getirdiğimiz ülkemizin ortak aklının şaşkınlığa düşmesi ve çatışma pozisyonuna girmesidir. Kardeşliğimizi kendisi için büyük risk gören küresel çetelerin, hedefi “Türkiye” olan operasyonunu bertaraf etmek, onlara insanı ve insan onurunu esas alan yeni Türkiye’yi birlikte inşa etmekle sonuçlanacak karşı operasyonla cevap vermemiz lazım. Onun için Türkiye’yi hedef alan ve ikinci bir gezi olayı diyebileceğimiz bu operasyonu, hep beraber el birliğiyle püskürtmemiz lazım.

 

 

Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen olarak, ne uluslararası operasyonların ne de uluslararası tezgâhın dönmesine katkı sağlayan sınır içindeki operasyonların bütün millet olarak harcadığımız emeğimizin ürünü olan kazanımlarımızı yok etmesine asla izin vermeyiz vermeyeceğiz.

 

 

📆 30 Aralık 2013 Pazartesi 16:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR