MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Belediye, Flaş, Pendik, Spor, Toplum » Savate Sporunun Kalbi İstanbulda Attı.

Savate Sporunun Kalbi İstanbulda Attı.Pendikde Savate Uluslararası Toplantısı Yapıldı

Yapılan  Toplantıya Internatıonal Savate  Federasyonu Başkanı Dr Julie Gabriel Londradan ,

Internatıonal Savate Federasyonu Genel Koordinatörü Sn Gilles Le Duigou ‘de  Paristen Katıldı

 

Türkiye Savate ve Canne Federasyon Başkanı Hakan Kibaroğlu Savate sporu ve düzenlenen toplantı hakkında bir açıklamada bulundu .Açıklamasında ;

  ”Türkiye’ de engelli, engelsiz her yaştaki insanın sevgi, saygı, kardeşlik duyguları ve barışın ışığında spor yapmasını aynı zamanda bunu uluslar ararına taşımayı hedef edinen ve yapılanmasını sürdüren Savate ve Canne Federasyonu’nun 14-15-16 Şubat 2014 Tarihleri arasında International Savate Dünya Federasyon’ undan misafirleri vardı.

İnternational Savate Dünya Federasyonu Başkanı Ms Julie Gabriel ve Dünya Savate federasyonu Genel koordinatörü Mr Gilles Le DUİGOU Savatenin Türkiye deki Gelişimini İzlemek Destek Vermek  ve Katkıda  Bulunmak İçin İstanbul’a Gelmişlerdir.

Savate Olimpik Bir Spor Dalı Olup, (WADA) Dünya Anti Doping Ajansı’na tam üyedir.     Üniversiteler arası olimpiyatlar (FISU) da Oynanan Ana Branştır ve Mücadele Sporları Olimpiyatları  (SPORT ACCORD),ta Yer Almaktadır. Ve Tüm Avrupa Ülkeleri Başta Olmak Üzere Amerika, Rusya, Kanada, Avustralya İngiltere Gibi Ülkeler Elit Ülkeler Savate Sporunu Yoğun Bir Şekilde Çalışmakta ve Yapmaktadır. Savate Sporu Dünyada Büyük Yankı Uyandıran Tüm Dünya İnsanı ve Gençliği Tarafından Sevilen Bir Spor Dalıdır.

Ülkemizde’de Tüm Faaliyetleri Müşterek Yaptığımız İnternational Savate Federasyonu İle Yine Ortaklaşa Yapacağımız Faaliyetler Arasında Beşincisini Ankara’da Yapmayı Planladığımız Antrenör ve Hakemlik Kursu ve Gelişim Semineri,ni 14-16.Mart 2014 Yapacagız  Savate ve Canne Federasyonu Olarak Yapılanma ve Alt Yapı Çalışmalarımızı Tamamlamış Bulunmaktayız. 

Savate ve Canne Federasyonu Olarak Spor Bakanlığı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne Müracaat Ederek Başında TÜRKİYE Olan Federasyon Olma Yolunda Çalışmalarımızı Savate Camiası Olarak Başlatıyoruz.

savate-sporu

Savate ve Canne Federasyonu Genç ve Dinamik Bir Ekiple Tecrübe ve Deneyimi  Bir Arada Barındıran ve Kaynaştıran Bir Ekibe Sahiptir. Sn Başkanımız Sn Hakan KİBAROĞLU’nun Sporcu Kimliği ve İleride Akademisyen Kişiliği İle Geleceğin Spor Adamlarından Birisi Olmaya Adaydır. İnternational Savate Dünya Federasyonu Başkanı    Ms Dr Julie GABRİEL ve Mr Gilles Le DUİGOU İstanbul’a Gelerek Savatenin Anayasasını, İlgili Her Şeyini Altı-Yedi Saatlik Üç Günlük Toplantıda Konuşularak Görüşülmesi Gereken Tüm Konuları Masaya Yatırmışlardır.

Türk Savate Sporu Genel Müdürlüğe Geçtikten Sonra ve Yoğun Çalışmalar Neticesinde, İnternational Savate Federasyonunun Desteğini’de Alarak Türkiye’de ve Dünyada Hak Ettiği Yeri Almasını Sağlayacağız.1999 Yılından Bu Yana Türkiye’de Savate Yapan Çalışan Ve Yeni Katılan Sporseverlerin Heyecanını Gözlerinde Görmekteyiz Bu Çok Büyük Bir Şevkle Çalışmamızın En Büyük Etkenlerindendir.

Aldığımız karar.

Spor Bakanlığı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Danışma Kuruluna Verilmek Üzere; Savate Dosyasının Hazırlanması ve Spor Bakanlığına Bağlanmak Nisan Ayında Antalya Belek,te Gerçekleşecek Sport Accord Toplantılarında İnternational Savate Federasyonu Başkanı Ms Julie GABRİEL,e Eşlik Etmenin Camia Olarak Onurunu Yaşayacağız. Savate Federasyonu Olarak Üniversitelere, Engelliler ve Bayanlar Kurulu Kurarak, Savate Sporunda Bayanların Aktif Hale Gelmesini Sağlayacağız.

Türk Savate’si İçin Çok Önemli Kararların Alındığı Toplantıya İştirak Eden Londra’dan Gelen İnternational Savate Federasyonu Başkanı Ms Julie GABRİEL, Paris’ten Katılan İnternational Savate Federasyonu Genel Koordinatörü Mr Gilles Le DUİGOU ya Savate ve Canne Federasyonu Başkanı Sn Hakan KİBAROĞLU,Savate Ve Canne Federasyonu Genel Koordinatörü Sn Satılmış KİBAROGLU  MHK kurulu Başkanı Sn M.Akif TINDOĞAN, As Başkan Sn Dursun ARPACIOĞLU ve Yönetim Kurulu Ve Kurul Üyelerimize Sonsuz Şükranlarımızı ve Teşekkürlerimizi Sunuyorum”dedi.    

 


Galeri
Etiketler: ,
📆 20 Şubat 2014 Perşembe 21:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR