SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Flaş

Metin Bektaş’tan, CHP’li Kartal Belediye Başkanına kınama!

Yayınlanma:
ABONE OL

Bektaş, Başkanım gündüz mevlit okutuyorsun, akşam çilingir masası kuruluyor, bu nasıl iş?

Ak Parti Kartal Belediye meclis üyesi Metin Bektaş Temmuz ayı Meclis Toplantısında yaptığı konuşmasında Kartal Belediye Başkanı ve Meclis Üyelerinin yurtdışı gezilerinde harcamalarına yönelik iddialarına karşı kendisini yalancılıkla suçlayan Başkan Öz’e belgelerle cevap verdi.

Daha önce gündeme getirdiği sözlerinin doğruluğunu ispatlamak maksadıyla beraber çekilmiş oldukları fotoğraflarla açıklamalar da bulunan, Bektaş yaptığı konuşma da; “Belediye başkanı beni yalancılıkla itham ediyor, ama kendisi o duruma düşüyor” dedi.

Meclis toplantısında sık sık belediye başkanına yüklenen Ak parti Kartal Belediye Meclis Üyesi Metin Bektaş, söylediği sözlerinin de arkasında olduğunu vurguladı. Bektaş,” “Arkadaşlar Belediye Başkanıyla bende yurtdışı organizasyonlarına katıldım. Yurtdışı organizasyonlarında hiçbir zaman bir partili gibi değil, mensubu olduğu belediyenin meclis üyesi olarak, belediye başkanına itaat eden birisi olarak gittim. Biz orada olanları asla paylaşmak gibi bir düşünce içinde olmayız, olmadıkta ama o gün Nizamettin Altıntaş da yanımızdaydı, ben yaşadığım bir şeyi anlattım.

Bektaş, Başkanım gündüz mevlit okutuyorsun, akşam çilingir masası kuruluyor, bu nasıl iş?

Sayın Belediye Başkanı da o kadar kelime içinden cımbızla çektiği sözü burada önüme koydu. Tekrar anlatıyorum belediye başkanının da bugün burada olması gerçekten çok sevindirici biz Eğridere İlçesine gittiğimizde o gün orada dedik ki, içerde yaşanılanları da biliyoruz dışarıya yansıyanları da biliyoruz. Şimdi tekrar anlatıyorum arkadaşlar, biz Eğridere’ye gittik orda mevlit programı vardı, çok da güzel oldu, Belediye başkanıyla yan yanaydım. Aynı gün akşamında başka bir ortam oluşturuldu. Bende söyledim, dedim ki “Başkanım gündüz mevlit okutuyoruz akşam çilingir masası kurduk”, “ Kalk git lan masadan “ dedi,

metin-bektas-zarfff

 Bana hayatımda kimse yalancı diyemedi   

“Ben aynı zamanda kuyumculuk da yaptığım için döviz piyasasını da biliyorum. Arkada bana dediler döviz ne kadar, dedim hayırdır? Ya işte buradaki ödemeleri yapacağız da burada Türk parası geçmiyor dövize çevirmemiz lazım, daha sonra “Ben kimseye para vermedim” diyen sayın başkan, beni yalancılıkla itham etmişti. Bana hayatımda kimse yalancı diyemedi. Buyurun kimin yalancı olduğu ortada. Bir sürü hakaret etti.

Çilingir sofrası dedim. Doğrudur her söylediğimin arkasındayım. Beni yalancılıkla itham eden belediye başkanını da burada huzurunuz da kınıyorum“ dedi.

erdino-zarf

Belediye Başkanı elden para verir mi?

Bulgaristan (Ardino) Eğridere Belediyesi Başkanı Resmi Murat’a elden zarf içinde para vermesine yönelik dile getirilen o iddiaya cevap olarak, Başkan Öz, “ Evet ben oradakilere zarf verdim, zarfın içinde para olduğunu biliyorum. Ama para olarak vermedim, zarf verdim” dedi.

Her söylediğimin arkasındayım

“Arkadaşlar orda benim söylediğim üç lira, on sekiz liraya da açıklık getireyim. Arkada bir konu konuşuluyor, sanatçıyla ne konuşuldu hatırlamıyorum ama şöyle bir konuşma geçiyor üç lira mıydı? Altı lira mıydı? Şimdi siz bana başka bir şey söylüyorsunuz şudur budur konuşmalar geçiyor.

ardino-belediyesi-zarfi

Başkan “iftar yemeği faturaları” diyor, ama biz gittiğimizde Ramazan falan değildi!

Onlarda bana diyor ki bak zaten sıkıntıdayız şöyledir böyledir, başkan bana bir şey söyledi yalancılıkla itham ederek dedi ki, gösterdiğiniz fatura bizim orda şehit ailelerine verdiğimiz iftar faturasıdır. Şimdi soruyorum bende, Sayın Başkan Ramazan ayında mı biz oraya gittik? Gittiğimiz de ramazan değildi. Herhangi bir şehit ailesine iftarda vermedik.

Yerel Basınla da kavgalı bir Başkanımız var!

Yerel Basına hakaret ettiğiniz yönünde haberler okuyoruz, hatta gazeteler Kartal Belediye Başkanını kınama yazıları yayınlamaktadırlar” dedi.

Öz, basın mensuplarıyla aramdaki sorun beni ilgilendirir.

Öz, “Basın mensupları 2009’dan önce kentim gazetesini çıkıyordu. Ben daha seçimi kazanmadan önce dedim ki gazete çıkarmayacağım yerel basına ilan verelim.Dolayısıyla basınla aramızda olan sorun beni ilgilendirir” dedi.

İlgili Haberler

Genel
21 Haziran 2024
21-23 Haziran Tarım Kredi Market Kataloğu! Sıvı Yağ, Tuvalet Kağıdı, Şeker, Süzme Bal 3’lü Alımda Dev İndirim

Tarım Kredi’den yeni çılgın indirim kampanyası geldi. 21-23 Haziran Tarım Kredi aktüel kataloğu ile indirime girecek ürünler haberimizde… Tarım Kredi Market Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı Üzerine uzun zamandan beri Kar amacı gütmeden uygun fiyatlı ve ekonomik satış yapmaya devam ediyor. Düzenli olarak yeni aktüel ürünler kampanyaları yapan tarım kredide 21-23 Haziran tarihleri arasında geçerli indirimli ürünlerin […]

Genel
21 Haziran 2024
İstanbul’da Kaç Yabancı Yaşıyor? İçişleri Bakanlığı Açıkladı

İstanbul’da yaşayan yabancı sayısı belli oldu. İçişleri Bakanlığı bir son dakika açıklaması yaparak İstanbul’da kaç yabancı yaşıyor sorusuna yanıt verdi. İçişleri Bakanlığı’nın resmi sosyal medya hesaplarından yapılan Açıklama ile İstanbul’da yaşayan yabancı sayısı duyuruldu. Göç İdaresi Başkanlığının resmi rakamları doğrultusunda açıklama yapan İçişleri Bakanlığı, 21 Haziran itibariyle İstanbul’da 530.612 geçici koruma kapsamındaki Suriyeli, 3522 uluslararası […]

Genel
21 Haziran 2024
SON ÇAĞRI! 2 İl Kritik Durumda: Tedbirinizi Alın

Son dakika 2 il için son Çağrı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Az önce paylaştı. Kuvvetli Fırtına geliyor akşam saatlerinden itibaren hayat şartlarını zorlaştıracak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika uyarısı yaptı. Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli fırtına görülecek. Bu akşam saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgarın etkisi daha da artacak ve fırtınaya dönüşecek. Hayat şartlarını olumsuz etkileyecek fırtına […]

Genel
21 Haziran 2024
Kaya Sabancı’ya Ne Oldu? Son Sağlık Durumu Açıklandı

Kaya Sabancı’ya ne oldu? İş insanı Kaya Sabancı, sağlık durumu ile gündemde. Peki Kaya Sabancı’ya kim saldırdı? Kaya Sabancı’nın sağlık durumu nasıl? Sabancı aile üyelerinden olan ancak gözlerden uzak bir yaşam sürmeyi tercih eden Kaya Sabancı dün akşam saatlerinde Bodrum’da saldırıya uğradı. Kaya Sabancı’ya saldıran isimde kamuoyunun yakından tanıdığı isimlerden biri. Bodrum’da Mandarin Oriental Otel’in […]