MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Flaş Flaş !, Genel, Manşet, Politika, Toplum » Metin Bektaş’tan, CHP’li Kartal Belediye Başkanına kınama!

Metin Bektaş’tan, CHP’li Kartal Belediye Başkanına kınama!Bektaş, Başkanım gündüz mevlit okutuyorsun, akşam çilingir masası kuruluyor, bu nasıl iş?

Ak Parti Kartal Belediye meclis üyesi Metin Bektaş Temmuz ayı Meclis Toplantısında yaptığı konuşmasında Kartal Belediye Başkanı ve Meclis Üyelerinin yurtdışı gezilerinde harcamalarına yönelik iddialarına karşı kendisini yalancılıkla suçlayan Başkan Öz’e belgelerle cevap verdi.

Daha önce gündeme getirdiği sözlerinin doğruluğunu ispatlamak maksadıyla beraber çekilmiş oldukları fotoğraflarla açıklamalar da bulunan, Bektaş yaptığı konuşma da; “Belediye başkanı beni yalancılıkla itham ediyor, ama kendisi o duruma düşüyor” dedi.

Meclis toplantısında sık sık belediye başkanına yüklenen Ak parti Kartal Belediye Meclis Üyesi Metin Bektaş, söylediği sözlerinin de arkasında olduğunu vurguladı. Bektaş,” “Arkadaşlar Belediye Başkanıyla bende yurtdışı organizasyonlarına katıldım. Yurtdışı organizasyonlarında hiçbir zaman bir partili gibi değil, mensubu olduğu belediyenin meclis üyesi olarak, belediye başkanına itaat eden birisi olarak gittim. Biz orada olanları asla paylaşmak gibi bir düşünce içinde olmayız, olmadıkta ama o gün Nizamettin Altıntaş da yanımızdaydı, ben yaşadığım bir şeyi anlattım.

Bektaş, Başkanım gündüz mevlit okutuyorsun, akşam çilingir masası kuruluyor, bu nasıl iş?

Sayın Belediye Başkanı da o kadar kelime içinden cımbızla çektiği sözü burada önüme koydu. Tekrar anlatıyorum belediye başkanının da bugün burada olması gerçekten çok sevindirici biz Eğridere İlçesine gittiğimizde o gün orada dedik ki, içerde yaşanılanları da biliyoruz dışarıya yansıyanları da biliyoruz. Şimdi tekrar anlatıyorum arkadaşlar, biz Eğridere’ye gittik orda mevlit programı vardı, çok da güzel oldu, Belediye başkanıyla yan yanaydım. Aynı gün akşamında başka bir ortam oluşturuldu. Bende söyledim, dedim ki “Başkanım gündüz mevlit okutuyoruz akşam çilingir masası kurduk”, “ Kalk git lan masadan “ dedi,

metin-bektas-zarfff

 Bana hayatımda kimse yalancı diyemedi   

“Ben aynı zamanda kuyumculuk da yaptığım için döviz piyasasını da biliyorum. Arkada bana dediler döviz ne kadar, dedim hayırdır? Ya işte buradaki ödemeleri yapacağız da burada Türk parası geçmiyor dövize çevirmemiz lazım, daha sonra “Ben kimseye para vermedim” diyen sayın başkan, beni yalancılıkla itham etmişti. Bana hayatımda kimse yalancı diyemedi. Buyurun kimin yalancı olduğu ortada. Bir sürü hakaret etti.

Çilingir sofrası dedim. Doğrudur her söylediğimin arkasındayım. Beni yalancılıkla itham eden belediye başkanını da burada huzurunuz da kınıyorum“ dedi.

erdino-zarf

Belediye Başkanı elden para verir mi?

Bulgaristan (Ardino) Eğridere Belediyesi Başkanı Resmi Murat’a elden zarf içinde para vermesine yönelik dile getirilen o iddiaya cevap olarak, Başkan Öz, “ Evet ben oradakilere zarf verdim, zarfın içinde para olduğunu biliyorum. Ama para olarak vermedim, zarf verdim” dedi.

Her söylediğimin arkasındayım

“Arkadaşlar orda benim söylediğim üç lira, on sekiz liraya da açıklık getireyim. Arkada bir konu konuşuluyor, sanatçıyla ne konuşuldu hatırlamıyorum ama şöyle bir konuşma geçiyor üç lira mıydı? Altı lira mıydı? Şimdi siz bana başka bir şey söylüyorsunuz şudur budur konuşmalar geçiyor.

ardino-belediyesi-zarfi

Başkan “iftar yemeği faturaları” diyor, ama biz gittiğimizde Ramazan falan değildi!

Onlarda bana diyor ki bak zaten sıkıntıdayız şöyledir böyledir, başkan bana bir şey söyledi yalancılıkla itham ederek dedi ki, gösterdiğiniz fatura bizim orda şehit ailelerine verdiğimiz iftar faturasıdır. Şimdi soruyorum bende, Sayın Başkan Ramazan ayında mı biz oraya gittik? Gittiğimiz de ramazan değildi. Herhangi bir şehit ailesine iftarda vermedik.

Yerel Basınla da kavgalı bir Başkanımız var!

Yerel Basına hakaret ettiğiniz yönünde haberler okuyoruz, hatta gazeteler Kartal Belediye Başkanını kınama yazıları yayınlamaktadırlar” dedi.

Öz, basın mensuplarıyla aramdaki sorun beni ilgilendirir.

Öz, “Basın mensupları 2009’dan önce kentim gazetesini çıkıyordu. Ben daha seçimi kazanmadan önce dedim ki gazete çıkarmayacağım yerel basına ilan verelim.Dolayısıyla basınla aramızda olan sorun beni ilgilendirir” dedi.

Galeri
📆 09 Temmuz 2014 Çarşamba 17:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR