MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Mahalleler, Toplum » Minibüslerde Yankesiciler “Cirit” Atıyor
Minibüslerde Yankesiciler “Cirit” Atıyor


Özellikle Kartal-Kadıköy, Kartal Samandıra ve Kartal Sultanbeyli hattında çalışan minibüslerde yankesicilik olaylarında artışlar olduğu belirtiliyor. Özellikle minibüslere musallat olan yankesiciler 2’li ve 3’lü gruplar halinde iş tuttukları ifade ediliyor.

Can Güvenliği Yok

Ayakta yolculuk yapanların korkulu rüyası haline gelen hat minibüslerinde can ve mal güvenliğinin olmadığını belirten Minibüs yolcuları “ Kartal-Kadıköy, Kartal Samandıra ve Kartal Sultanbeyli hattında çalışan Minibüsler adeta yankesicilerin yuvası haline geldi. Göz göre göre ellerini ceplerimize daldıran ve karşı gelindiğinde de yolculara ve Minibüs şoförlerine saldırıp döven yankesicilerin sayısı gün geçtikçe çoğalmaya başladı. Bu hatlarda çalışan Minibüslerde seyahat edenlerin can ve mal güvenliği yok. Ayakta yolcu alınmasının mutlaka önüne geçilmeli. Yankesiciler ayakta olan yolcuları iki ve ya üç kişi sıkıştırıp, makasa aldıktan sonra cüzdanını alıyor. Kimsede bunlara karşı gelemiyor. Yaşlı ve kadın yolcuları gözüne kestiren yankesiciler arasında kadın ve genç kızlarda bulunuyor. Zaten bu konu minibüs odaları ve polis tarafından da biliniyor. Bunlara kim “DUR” diyecek şeklinde konuşarak, özellikle Kartal Minibüsçüler Esnaf Odasının kendi bünyesinde önlem alması gerektiğinin altını çiziyorlar.

Konuya Dikkat Çekmişti

Kartal’da şoför erbabını çatısı altında toplayan Kartal Kamyon-Kamyonet-Minibüs ve Otomobil Şoförleri Esnaf Odasının maalesef odasına bağlı Minibüslerde, son günlerde meydana gelen yankesicilik olayları karşısında duyarsız kaldığı belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde genel kurulunu gerçekleştiren Kartal Minibüsçüler Esnaf Odası’nın genel Kurulu’nda kısa bir konuşmaya yapan C- Bölgesi Asayiş Şube Müdürü Elkatmış, oda ilgililerine ve delegelere çağrıda bulunmuş ve birlikte çalışılarak yankesicilerle somut bir mücadele başlatılması çağrısında bulunmuştu. Ne var ki oda yetkilileri yankesicilerle ilgili mücadele edilmesi konusunda gereken adımı atmadığını görüştüğümüz bazı minibüs şoförlerinden öğrendik. Söz konusu hatlarda çalışan Minibüs şoförleri ,” İfade ettiğiniz hatlarda maalesef yankesicilik olayları arttı. Biz, bunların bir kısmını tanıyoruz ve bunlardan ücrette alamıyoruz. Gözü kara adamlar birkaç şoför arkadaşımızı da dövdüler. Konu ile ilgili şikâyetlerimizi minibüs sahiplerine ve oda ilgililerine bildirdik. Ne var ki bu konuda oda ilgisiz kalıyor. Yolcuların olduğu gibi bizimde can ve mal güvenliğimiz yok” diyerek Kartal Minibüsçüler Esnaf Odasının konuya duyarlılık gösterilmesine vurgu yaptılar.

Galeri
📆 09 Şubat 2010 Salı 15:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR