SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Flaş

Kartal Belediyesinde, toplu sözleşme sevinci…

Yayınlanma:
ABONE OL

Kartal Belediyesi ile Tüm Belediye Sendikası arasında bir süreden beri sürdürülen toplu sözleşme görüşmeleri olumlu bir şekilde sonuçlandı. Kartal Belediyesi ile ilgili Sendika arasında varılan anlaşma gereğince 237 memuru kapsayacak aylık 300 Tl.  İyileştirme yardımı yapılacağı belirtildi.

Kartal Belediyesi ile Tüm. Bel. Sendikası arasında gerçekleştirilen toplu sözleşme imza törenine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr.Altınok Öz, Başkan Yardımcıları, Tüm. Bel Sendikası Genel Başkanı Vicdan Baykara, Tüm Bel Sen İstanbul 3 nolu Şube Başkanı Hasan Güzel,  Tis Sekreteri İstanbul 3 nolu Şube Başkanı Naci Uslu ve Kartal Belediyesi’nin memur personeli katıldı.

Emekten yanayız

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, imza töreninde yapmış olduğu konuşmada

“Ekonomimizi düzelttikçe sizlerle olan ekonomik katkılarımızı yapacağız. Tabii burada bir problem daha var. Bu problemi de açıklamakta fayda var. Biz, memur olarak normal kadromuzun yarısındayız. Bu kadromuzun yarısı boş. Ama işçi kadromuzunda olması gerekenden, norm kadrodan yarı fazlayız. Dalayısıyle belediye kanununda  % 30’u geçemez bölümünü o nedenle geçmiş oluyoruz” diye konuştu.

Başkan Öz, şöyle devam etti: “Çalışan arkadaşlara emekten yanayız diyoruz. Tabii çalışan arkadaşlara da emekli ol diyemeyiz. Bu hele hele işçiyse diyemeyiz. Ama vakti gelir zamanı gelir ve o zaman emekli olur” ifadesini kullandı.

Teşekkür etti
 

 Tüm Bel Sen Genel Başkanı Vicdan Baykara, Kartal belediyesi ile bir süreden beri sürdürülen toplu sözleşme görüşmelerinin anlaşmayla sonuçlanmasından dolayı Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok öz’e teşekkür etti.

 Daha sonra Başkan Öz ve üç sendika temsilcisi karşılıklı olarak bir senelik toplu sözleşme protokdlunu imzaladılar.

İmza töreninden sonra bayan memurlar Başkan Öz’e ve Tüm Bel Sen Genel Başkanı Vicdan Baykara’ya birer buket teşekkür çiçeği sundular.

Fethi Satıcı

İlgili Haberler

Genel
20 Mayıs 2024
Mardin Basın Çalıştayı’nda Gazeteciliğin Olumsuz Etkilendiği Sebepler Konuşuldu

Gazeteciler, yeni başlattıkları Basın Platformu hareketiyle Mardin’de bir çalıştay düzenlediler. Mardin Yay Grand Oteli’de gerçekleşen Basın Platformu 2. Çalıştayı, Mardinli gazetecilerinde yer aldığı toplantıda, önemli sorunların masaya yatırılmasına ev sahipliği yaptı. Toplantıya katılan gazeteciler, gelişen teknoloji, ekonomik sıkıntılar ve sosyal medya etkisi gibi konuların basılı gazeteciliği nasıl etkilediğini derinlemesine ele aldılar. TEKNOLOJİ VE TÜKETİM ALIŞKANLIĞI […]

Ekonomi
18 Mayıs 2024
Palandöken: “Yeni bir yapılandırma kanununa ihtiyaç var”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade etti. Kamuda tasarruf paketi açıklandıktan sonra esnafın ve vatandaşın rahatlaması için yeni bir yapılandırma kanunu çıkması gerektiğini ifade eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Enflasyondaki artış sadece dar gelirlileri değil esnafı da büyük […]

Belediye
15 Mayıs 2024
ATATÜRK’ÜN MİRASI BÜYÜKDERE FİDANLIĞI BAHÇIVANLIK OKULU 27 YIL SONRA İLK MEZUNLARINI VERDİ

İBB’nin atıl durumdan, hak ettiği yeni görünümüne kavuşturduğu Atatürk’ün mirası Büyükdere Atatürk Fidanlığı ve Bahçıvanlık Okulu 27 yıl sonra ilk mezunlarını verdi. Tarihi mezuniyet töreninde 37 kursiyer sertifikalarını aldı. Yeni dönem kayıtları Eylül ayında başlayacak.  Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla 1928 yılında kurulan, 1997’ye kadar faaliyetlerini sürdüren ancak o tarihten bu yana da kaderine terk edilen […]

Basında Kartal
15 Mayıs 2024
Kartal’da “Atıklar Potaya” temalı sıfır atık etkinliğinde ilk atışlar Ünlü Basketbolcu Shane Larkin’den

Kartal Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, ÇEVKO Vakfı ve Shane Larkin Vakfı iş birliğiyle düzenlenen ‘Atıklar Potaya’ temalı sıfır atık etkinliği ile geri dönüşüm önemine bir kez daha dikkat çekildi. Kartal İhsan Bayrakçı İlkokulu ve Yavuz Selim Ortaokulu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, geri dönüşümle birlikte çevrenin korunmasına yönelik bilgiler öğrencilere aktarıldı. Düzenlenen etkinlik ile okullarda […]