MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin bu hafta Fatih Mahallesi halkıyla buluştu.
Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin bu hafta Fatih Mahallesi halkıyla buluştu.


Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, her hafta bir mahallede vatandaşlarla buluşup onların önerilerini dinlemeye ve sorunlara onlarla birlikte çözüm üretmeye çalışıyor. Başkan Keskin bu hafta, Fatih Mahallesi halkıyla birlikteydi.

Program, Erzurumlular Pazaryolu Demirgöze Köy Derneği’nde yapılan kahvaltıyla başladı. Kahvaltının ardından konuşan Keskin, belediye projelerini detaylandırdı, daha iyi bir Sultanbeyli için neler yapmaya çalıştıklarını anlattı.

Göreve geldikleri günden beri insan odaklı bir yönetim anlayışı benimsediklerini söyleyen Keskin, “insanı merkeze almak hizmetin olmazsa olmazıdır.” dedi ve bu anlayışla vatandaşın yaşam kalitesini yükseltmenin her şeyin üzerinde olduğunu söyledi.

 

Keskin: “İlçemizle ilgili algı değişiyor”

Keskin, Sultanbeyli’yle ilgili bilinen algının değişmesinin gelişmek için ilk adım olduğunu vurgulayarak “ilçemiz hazine arazisi üzerine kurulu sanılıyor. Bu her yerde önümüze çıkarak hakkımızda kötü düşüncelere sebep oluyor.” dedi ve vatandaşların da bu noktada çaba göstermelerinin önemli olduğunu söyledi.

 Sultanbeyli’nin yatırım alabilmesi için ise ilk önce çözülmesi gereken sorunun mülkiyet olduğuna değinen Keskin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı 1/5000’lik planlar hakkında bilgi verdi. Planlarla ilgili tartışmalara da açıklık getiren Keskin, “Şartları zorlayıp kimsenin hakkı yenmeden Sultanbeyli’nin bu sorununu çözmeyi hedefliyoruz” dedi. 

2010 yılında Sultanbeyli…

Belediyenin devam eden projelerine değinen Başkan Keskin, TEM otoyolu inşaatının devam ettiği, karakol binalarının bitmek üzere olduğu, askerlik şubesi, hükümet konağı gibi projelerin de bu yıl içinde tamamlanacağı müjdesini verdi.

2010 kültür başkenti olan İstanbul’a yakışır bir ilçe olmanın yolunun kültürel ve sanatsal faaliyetlerden geçtiğini söyleyen Keskin, “2 kültür merkezimiz de bu yıl faaliyete geçecek ve özellikle Sultanbeyli bu merkezlerle kültürel anlamda daha zengin bir ilçe olacak.” dedi.

Fatih Mahallesi’ndeki çalışmalar

Mahallede 2009 yılında yapılan çalışmaları anlatan Keskin “Atıksu hattı tamamlandı, 60 metre yağmur suyu hattı yapıldı. 200 metre Telekom hattı ile 243 ton asfalt yama, 144 kamyon stabilize malzeme serimi, 47 kamyon hafriyat alımı, 338 metre bordür tamiri ve onarımı, 507 metrekare kilit taşı yapımı ve onarımı, 4500 metre bordür boyama yapıldı. Akşemsettin Sağlık Ocağı yapımı ise devam ediyor” dedi.

2010 yılı içinde mahallede tamamlanması planlanan projeleri anlatan Keskin, asfaltlanmamış yolun kalmayacağını, sokak ve caddelerin kaldırım işlerinin tamamlanacağını, orta gerilim hatlarının yeraltına alınacağını söyledi ve “Fatih Polis Karakolu inşaatını bu yıl bitiriyoruz” şeklinde konuştu.

Galeri
📆 19 Şubat 2010 Cuma 12:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR