MENÜ ☰
Şeref Bey Döner
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Flaş Flaş !, Spor » Kartalspor neden mavi beyaz renklerle maça çıktı?
Kartalspor neden mavi beyaz renklerle maça çıktı?


Cumartesi günü oynanan Kartalspor-Pendikspor dostluk maçında Kartalspor, taraftarlarını şaşırtan ve adeta şoke eden MAVİ-BEYAZ Antrenman formaları Kartalspor’un simgesi olan BORDO-BEYAZ renklerine bir hakaret olarak yorumlandı.

Taraftar, haklı olarak taraftarı olan takımın kendi tescilli renkleri ile  sahaya çıkmaları yönünde beklentileri vardı. Mavi renkteki Antreman formaları ile takımı sahaya kim çıkardıysa bir yerde çok ayıp etti, taraftara ve konuk ekibe de saygısızlık edilmiş oldu. Kartalspor’da maalesef profesyonel futbolu, profesyonel futbolun vaz geçilmez, geçilemez kriterlerine dikkat etmeyen bir yönetim şu anda iş başında. İyi niyetli olduklarından, kulübe katkı sunmaktan ve Kartalspor’un başarısı için çok büyük fedakarlıklar yaptıklarından da kimsenin şüphesi yok. Ne var ki profesyonel futbol idareciliğini TAM olarak bilmiyorlar, kulübüde hala amatör bir anlayışla yönetmeye devam ediyorlar.

EVET, TARAFTARA SAYGISIZLIK EDİLDİ

Kartalspor’un 61.kuruluş yılını şanına yakışır bir şekilde maalesef kutlayamadık. Kartalspor’un rahmetli olmuş başkanlarının ve futbolcularında bir yerde kemiklerini sızlatmış olduk. Mavi formayla  takımı Pendikspor’un  ve Kartalspor’lu taraftarların karşısına kim çıkardı?

Kartalspor’un kendi resmi ve ÖZ rengi olan BORDO-BEYAZ renklerinden rahatsızlık duyan mı var? Sarı – lacivert  FB’nin, Sarı Kırmızı GS’nin, Siyah-Beyaz BJK’nin  simge ve tescilli renkleriyse Bordo-Beyaz’da Kartalspor’un simgesi ve tescilli rengidir.

Evet, hem Kartalspor taraftarlarına hemde konuk ekip Pendikspor’a bilerek ve ya bilmeyerek bir yerde hakaret edilmiş oldu. Hele hele Kartalspor’un 61.kuruluş yılında böyle bir hatayı ve saygısızlığı kim yaptıysa, kim MAVİ forma ile takımı sahaya çıkardıysa çok büyük ayıp etti. Kartalspor ve Kartalspor’un vefakâr taraftarları bu mutlu günlerinde bunu hak etmediler. Çok üzüldük ve çok düşündük. Sahi Kartalspor’u MAVİ-Beyaz çizgili Antrenman formasıyla taraftarın önüne kim çıkardı?

Kulüp yetkilileri bir açıklama yapmalı.

( Fethi Satıcı )

Galeri
📆 24 Ağustos 2010 Salı 10:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR