MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Spor, Toplum » Serbest ve Greko-Romen Güreş Milli takımları belli oldu
Serbest ve Greko-Romen Güreş Milli takımları belli oldu


06-12 Eylül tarihleri arasında Rusya’nın Başkenti Moskova’da yapılacak olan büyükler Serbest ve Greko-Romen Güreş Milli takımları belli oldu. Bir süreden beri İstanbul –Sarıyer Mersinli Ahmet Spor Tesisleri’nde kamp çalışmalarını davam ettiren milliler sabah ve akşam olmak üzere iki çalışma yaparak şampiyonanın başlama saatini bekliyor. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Dr.Osman Aşkınbak,Rusya’da yapılacak olan Dünya şampiyonasına ayrıca Bayan Milli Takımının da katılacağını bildirdi.

İftar yemeğine katıldılar

Güreş Federasyonu Dr. Osman Aşkınbak’ın Sarıyer Mersinli Ahmet Kamp tesilerinde vermiş olduğu iftar yemeğine özel davetli olarak  Geleneksel Sancaktepe Yağlı Pehlivan Güreşleri ağası  ve İşadamı Hüseyin Aktaş, Güreş Federasyonu Yağlı Güreş Yürütme Kurulu önceki Başkanı Metin Başdemir’de  katıldılar.Başkan Aşkınbak ,Teknik adamlar ve güreşçilerle birlikte iftar açan Aktaş,Bu arada Olimpiyat,Dünya ve Avrupa Şampiyonu Ramazan Şahin,Nazmi Avluca, Selçuk Çebi,Kırkpınar Başpehlivanı Mehmet Yeşil ,Recep Kara,Fatih Çakıroğlu ve Serhat Balcı ile bir süre güreşerek kendilerine başarı dileğinde bulundular. Başdemir, Rusya’da yapılacak olan şampiyona ya katılacak olan güreşçilere başarı dileğinde bulundular ve birlikte harta fotoğrafı çektirdiler.

Takımlar belirlendi

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Dr.Osman Aşkınbak, gazetemize yapmış olduğu özel açıklamada Dünya Şampiyonasına iddialı bir şekilde hazırlanan Serbest, Greko-Romen ve Bayan Güreş Milli takımı açıkladı.

Serbest milli takımı

55 Kg.Sezer Akgün. 60 Kg.Ersin Çetin, 66 Kg.Ramazan Şahin, Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu. 74Kg.Batuhan Demirçin, 84 Kg. Gökhan Yavaşer,96 Kg.Serhat Balcı ve 120 Kg.Fatih Çakıroğlu

Greko-Romen milli takımı

56 Kg. Ferhat Tekin, 60 Kg. A.Samet Uğurlu, 66 Kg. Vasıf Arzumanov,  74 Kg.Selçuk Çebi,(Dünya Şampiyonu) 84 Kg.Nazmi Avluca)Dünya ve Avrupa Şampiyonu), 96 Kg.Ahmet Taçyıldız ve 120 Kg. Rıza Kayaalp.

Bayan milli takımı

48 Kg.SümeyyeSezer, 55 Kg.Dilek Atakol, 59 Kg.Hatun Muhçu ve 67 Kg. Burcu Örskaya.

Teknik direktörler

Adem Bereket (Serbest T.)

Salıh Bora( Greko-Romen)

İsmail Koşukoğlu(Bayan Milli T.)

Fethi SATICI

📆 31 Ağustos 2010 Salı 10:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR