SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

MSB açıkladı! Yeni bedelli askerlik ücretleri belli oldu

Yayınlanma:
ABONE OL

Bedelli askerlik ücretleri, Temmuz ayında memur maaş katsayısına gelen zamla artacak nokta yeni zamlı bedelli askerlik ücretlerine ilişkin MSB’den açıklama geldi.

Bedelli askerlik ücretleri 2023 yılının ilk yarısında 104.084,16 olurken 2 yarısında 122.351,04 TL’ye yükselmişti. Ocak 2024’te memur maaş katsayısının %49.25 oranında artması ile birlikte yemi ve daha Askerlik ücreti ise 182.608 TL oldu.

Bu zamlar yeterli olmadı Temmuz ayında bedelli askerlik ücretleri bir kez daha artacak. Milli Savunma Bakanlığı zamlı bedelli askerlik ücretlerine ilişkin bir son dakika açıklaması yaptı.

BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ TEMMUZDA NE KADAR OLACAK?

Milli savunma bakanlığı tarafından yapılan açıklamada temmuz ayında bedelli askerlik ücretlerine zam geleceği duyuruldu. Temmuz 2024 itibariyle yeni bedelli askerlik ücreti memur maaş zammı oranlarına göre yeniden hesaplanacak. 6 aylık enflasyon farkı ve toplu sözleşme zammına göre yapılacak olan memur maaş zammı bedelli askerlik ücreti konusunda da belirleyici olacak.

MSB’DEN BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ AÇIKLAMASI

Halk TV’den derlenen habere göre, bedelli askerlik ücretleri 3 Temmuz’da Haziran ayı enflasyon beklentilerinin de açıklanması ile birlikte artacak. Enflasyon tahminlerine göre bedelli askerlik ücreti 219.000 TL’ye yükselecek Milli Savunma Bakanlığı da bedelli askerlik ücretlerine ilişkin bir açıklama yayınladı.

MSB’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı’ndanyapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “Bedelli askerlik hizmeti kapsamında geçerli olan bedel ve ek bedel tutarı Askeralma Kanunu gereğince 1 Temmuz itibarıyla memur aylık katsayısına göre güncellenecektir. Mevcut bedel tutarı üzerinden bedelli askerlik hizmetine müracaat etmek isteyen yükümlülerin 28 Haziran’a kadar müracaat ve ödeme işlemlerini tamamlamaları önem arz etmektedir.”

Bedelli askerlik ücretini zamsız fiyattan yatırmak isteyenlerin mutlaka 28 Haziran’a kadar müracaat etmeleri gerekiyor.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Ekonomi
25 Temmuz 2024
Çalışan çalışmayan fark etmez! PTT’den tüm annelere 3700 TL nakit destek var

PTT’den çalışan çalışmayan tüm annelere nakit destek ödemesi başlıyor. Annelere 3.700 TL’lik nakit destek ödemesinin şartları belli oldu. PTT’den anneleri sevindirecek Haber geldi. Annelere nakit destek ödemesi yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan yeni nakit destek kampanyası kapsamında çalışan çalışmayan tüm anneler başvuru yapmaları durumunda 3.700 TL’lik destek ödemesi alabilecek. Annelere verilecek yeni […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
4A, 4B ve 4C emekli maaşları tekrar artacak! Emekliye YENİ REFAH PAYI ZAMMI onaylandı

Emekliye müjde geldi. 4A, 4B ve 4C emekli maaşları yeniden artacak. Refah payı zammı için tarih açıklandı. 4A, 4B ve 4C emekli maaşları için tekrar zam kararı alındı. Geçtiğimiz günlerde yapılan yüzde 24.73 zam sonrası en düşük emekli maaşı da 12.500 TL’ye yükselmişti. SGK uzmanı Özgür Erdursun, emeklinin yüzünü güldürecek yeni zam haberini de verdi. […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
Yüzde 40 İndirim! Migros çıldırdı: Ayçiçek yağı, un, zeytinyağı, nohut, salça hepsi dip fiyata

Ayçiçek yağı indirimi başladı. 1 2 3 4 5 litre ayçiçek yağı fiyatları yüzde 40 düştü. Damping gibi indirim Sadece 5 gün sürecek. Migros’ta yeni indirim kampanyası başladı. Başta temel Gıda ürünleri olmak üzere birçok farklı ürün grubunda dev indirim uygulayan Migros, ayçiçek yağı, un, pirinç, nohut gibi ürünleri indirimli olarak raflara taşıyor. Migros’ta dev […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
TBMM’den Geçti: 45 Yaş Emeklilik Piyangosu Çıktı

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için 45 yaş emeklilik piyangosu resmen çıktı. 10 yıllık hizmet süresini dolduranlar 45 yaşında emekli olabiliyor. Erken emeklilik, çalışanlar için beklenen en önemli fırsatlar arasında yer alıyor. TBMM’de yapılan yeni düzenlemeler sayesinde Milyonlarca kişi için emeklilik kapısı ardına kadar açılıyor. Sigorta giriş tarihine göre erken emeklilik fırsatları belli oldu. 45 […]