SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

SİL BAŞTAN DEĞİŞİYOR! Emekliye Kök Maaş Zammı, Seyyanen Zam, Enflasyon Farkı Netleşti

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekli zammı son dakika haberi… Hepsi sil baştan değişiyor. SSK ve Bağ-Kur emeklisine Kök Maaş Zammı, Seyyanen Zam, Enflasyon Farkı belli oldu.

16 milyon emeklinin gündeminden düşmeyen Temmuz 2024 maaş zammı için artık kısa süre kaldı. Emekliler 3 gün sonra yeni zamlı maaşlarını öğrenecek. SSK ve Bağ-Kur emeklisi farklı oranda, memur ve memur emeklisi ise farklı oranda zam alacak.

Emekli zammı için kritik gün ise 3 Temmuz. Türkiye İstatistik Kurumu’nun bu tarihte açıklayacağı Haziran ayı enflasyon verileri emekli zammı için net rakamı verecek. Maaş zammı da bu veriler doğrultusunda olacak.

ZAM ORANLARI İLE İLGİLİ YENİ GELİŞMELER

Emekli maaşı alan milyonlarca kişi zam oranları için hem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın açıklamalarını hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurularını yakından takip ediyor. Ancak zam için 3 gün kala yeni gelişmeler gün yüzüne çıktı. SGK uzmanı İsmail Sevinç, katıldığı canlı yayında emekliler için yeni ve net zam oranlarını açıkladı.

YENİ ZAMLI MAAŞLARI CANLI YAYINDA DUYURDU

SGK uzmanı İsmail Sevinç, emekli maaş zammı için yeni tahminlerini açıkladı. Temmuz ayında enflasyon farkı oranlarının yüzde 25-26 bandında olacağını belirten Sevinç, emekliler için refah payı oranının ise yüzde 4.5-5 aralığında gerçekleşeceğini açıkladı.

SSK veya Bağkur emeklisi için kök maaş zammı hesabını da yapan Sevinç, 8000 TL kök maaş alan bir emeklinin Temmuz ayında yapılacak enflasyon ve refah payı ile birlikte 10.030 TL maaş alacağını söyledi.

Temmuz ayı en düşük memur emeklisi zammı tahminini de açıklayan Sevinç, 17.690 TL’ye kadar yükselmesini beklediğini dile getirdi.

EMEKLİLER ARASINDA GELİR FARKI OLACAK

SSK ve Bağ-Kur emeklisi için beklenen en düşük emekli maaşının 12.500 TL, memur emeklisi için beklenen en düşük emekli maaşının 17.690 TL olduğunu belirten Sevinç, bu durumda emekliler arasında yine bir gelir adaletsizliği olacağının altını çizdi.

Özellikle SSK ve Bağ-Kur emeklisinin en düşük emekli maaşında önemli bir güncelleme olması gerektiğini belirten SGK uzmanı İsmail Sevinç, bu tabloda yine bir çok mağduriyetin ortaya çıkacağına dikkat çekti.

NET RAKAMLAR 3 TEMMUZ SAAT 10’DA BELLİ OLACAK

Diğer yandan milyonlarca emekli heyecanla Temmuz 2024 zamlarını bekliyor. Emekli zammı için net rakamların belli olması için Haziran ayı enflasyonunun açıklanması gerekiyor. TÜİK bu açıklamayı yaptıktan sonra gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dönecek. Aynı gün içinde kabinenin toplanması ve tüm zamların belli olması öngörülüyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu Emekliye Yüzde 14 Refah Payı Zammı! Yeni Maaş Tablosu Açıklandı

SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu emekliye yeni zam geliyor. Refah payı zammının yanı sıra Ocak 2024 maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı Emekli ve memur maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ay itibariyle zamlı maaşlarını cebine koymaya başladı. Bir yandan refah Payı ile ilgili tartışmalar sürerken bir yandan da emekliler Ocak ayı maaş zamla hesaplarını şimdiden yapmaya başladı. Enflasyon tahminleri […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
1999 – 2019 SGK Girişlilere Erken Emeklilik! 45 Yaş ve 10 Yıl Yetiyor

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için erken emeklilik sürpriz. Emeklilik için 45 yaş ve 10 yıl yeterli oluyor. İşte erken emeklilik detayları… SSK ve bağ-kur’lu çalışanlar, yasaları değerlendirerek daha erken yaşta emekli olmanın hayalini kuruyor. Çalışma hayatını bir an önce tamamlamak, emekli maaşı almak isteyenler için birçok yeni düzenleme var. Bunlar arasında şu anda TBMM’de […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Zam EK İKRAMİYE Geliyor: 10.000 – 18.000 TL Arası Ödenecek

Emekliler dikkat. Ek ikramiye müjdesi geldi. Maaş zammı sonrası yeni açıklama yapıldı. Temmuz ayının sonuna kadar 10.000 – 18.000 TL Arası ek ikramiye hesaplarda… Emeklilere zam sonrası sevindirici bir haber daha geldi. Maaş zammının yanı sıra ek ödeme zammı da yapıldı. SSK, Bağ-Kur, 4C emeklisinin tamamına IBAN numarasından ek ikramiye ödemesi zamlı olarak yapılacak. Yarın […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Müjde Geldi! Yarın 09.00’da Tek Şartla 20.000 TL Ödeme Başlıyor

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için Müjde geldi. Başvurusunu yapanlara Yarın 09.00’da 20.000 TL nakit destek ödemesi başlıyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank emeklilere destek verecek. SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için hafta başından itibaren yeni bir nakit destek programı başlıyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından başlatılan yeni nakit destek kampanyası kapsamında başvuru yapan emekliler 20.000 TL’ye kadar […]