SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Vatan Partisi, “Asgari ücret açlık sınırının altında olamaz!”

Yayınlanma:
ABONE OL

Vatan Partisi İstanbul İl Başkanlığından açıklama: “Asgari ücret açlık sınırının altında olamaz!”

Vatan Partisi İstanbul İl Başkanlığı, asgari ücrete zam yapılmaması kararı ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı İbrahim Okan Özkan, Vatan Partisi’nin Türkiye ekonomisinin kurtuluşu için çözüm önerilerini kamuoyuna duyurdu.

 

#image_title

Vatan Partisi İstanbul İl Başkanlığı, asgari ücrete zam yapılmaması kararı ile ilgili basın açıklaması düzenledi.

Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı İbrahim Okan Özkan, Eminönü Yeni Camii Önü’nde açıklamalarda bulundu.

Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı İbrahim Okan Özkan basın açıklamasında şunları söyledi:

“Değerli Basın Emekçileri, Kıymetli İstanbullular,

Türkiye’nin ekonomi yönetimi, Tayyip Erdoğan Hükümetinin bizzat tercihiyle, Batılı finans merkezlerine ve Londra tefecilerine teslim edilmiştir. Küresel finans merkezlerine bağlı, Milli Devlete, bağımsız ekonomiye ve üretime karşı, neoliberal, serbest piyasacı emperyalist programın temsilcisi bir Bakan, Türkiye’yi yeniden borca batırma ekonomisinin başına geçti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, göreve geldiğinden beri ülkemizde yaşanan ekonomik krizin faturasını vatandaşın sırtına yüklemektedir. Talebi baskılayarak enflasyonu dizginleme anlayışı, fakiri daha fakir, zengini daha zengin yapmaktadır. Her gün zam üstüne zam yapılırken, yeni vergi paketleri hazırlanırken vatandaşın ümüğünü sıkan bu serbest piyasa anlayışını reddediyoruz!

Her gün akaryakıta, gıda ürünlerine, elektriğe gelen zam haberleriyle uyanıyoruz. Bugünasgari ücrete zam yapmamak,vatandaşı enflasyona yem etmektir. Enflasyonla mücadele adı altında asgari ücrete zam yapmayan Hükümet, yaşanan krizin tüm yükünü emekçiye, üreticiye, esnafa, emekliye yüklüyor.

Zaten halihazırda belirlenen asgari ücret, Ocak ayından bu yana eridi gitti. Şimdi bu ücretlerle vatandaşın Ocak 2025’e kadar dayanmasını bekliyorlar. Enflasyonu dizginlemek için asgari ücrete zam yapılmıyor. Ama akaryakıttan tutun da bedelli askerliğe kadar her şeye zam var. Yeni vergi paketiyle vatandaşın gırtlağına çökecekler. %25 kira sınırını kaldırarak dar gelirlileri hayat pahalılığına feda edecekler.

Böyle gitmez! Havadan para kazananlara, sıcak para komisyoncularına, faizcilere, dolar ve borsa vurguncularına, hortumculara, ihale ve tarikat rantçılarına geçit vermeyeceğiz. Üreten ve hakça bölüşen Türkiye’yi kurmak için Vatan Partisi görev başındadır!

Hükümetle muhalefet kayıkçı kavgası vermektedir. AK Parti’yle CHP’ninekonomi programları aynıdır. CHP, vergileri düşürmeyi, asgari ücrete zam yapmayı, emeklilere daha fazla pay vermeyi önüne koyarak sadece kısa vadeli çözümler sunuyor. İkisinin de lugatlarında üretim yok, yatırım yok, plan yok, istihdam yaratmak yok. Varsa yoksa çözümsüzlük var.

Türkiye ekonomisinin kurtuluşu sistem içinde değildir, devrimci çözümlerdedir. Serbest piyasanın insafına bırakılan bir ekonomi, Türkiye’nin geleceğinde daha büyük sorunlar doğuracaktır. Vatan Partisi’nin kesin çözüm önerilerini kamuoyuna açıklıyoruz:

1) Üretim Devrimi için Plan, Tasarruf, Yatırım, İstihdam,Üretim ve Hakça Bölüşüm programıyla tasarruf oranını yüzde 30’lardan yüzde 40’a çıkaracak bir kalkınma planı hazırlanmalı ve hayata geçirilmelidir. Devlet kaynakları kamu yatırımına ayrılmalı, özel yatırımcı özendirilmelidir.

2) Yabancı bankalara yatırılmış Türk vatandaşlarına ait 500 Milyar Dolar, Batılı emperyalistlerin yaptırımlarına fırsat verilmeden, bir an önce Türkiye’ye getirtilerek yatırım sermayesine dönüştürülmelidir. Böylece milyonlarca insanımıza iş ve insanca yaşama koşulu sağlanmalıdır.

3) Banka kasalarında saklanan 300 Milyar Dolar değerindeki 4.670 ton altının sahipleri tarafından yatırım sermayesine dönüştürülmesi sağlanmalıdır. Vatandaşın tasarruf ya da süs eşyası olarak sakladığı altın bu önlemlerin dışında tutulacaktır.

4) Devlet organlarında cari harcamalar için alınacak tedbirlerle kararlı bir tasarruf uygulamasına geçilmelidir. Devlet yöneticileri ve yüksek düzey görevlileri sade yaşamalı ve halka hizmet kültürüyle çalışmalıdır.

5) Çiftçimizin, esnafımızın ve sanayicimizin banka borçları gözden geçirilerek gerekirse yeniden yapılandırılmalı, üreticilerimizin yatırıma yönelmeleri teşvik edilmelidir.

Ara çözüm olarak, vatandaşımızın refahını sağlamak ve alım gücünü arttırmak için asgari ücrete derhal zam yapılmalıdır. Kesin çözüm ise Vatan Partisi’nin programında yer alan Üretim Devrimi’dir. Türkiye’nin Üretim Devriminden başka hiçbir seçeneği kalmamıştır.

Türk milletini ve Türkiye’nin üretici kesimlerini; işçiyi, köylüyü, esnafı, tüccarı, sanayiciyi ve iş insanını, Üreticilerin Milli Hükümetini kurmak için Vatan Partisi’nde görev almaya çağırıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

İlgili Haberler

Genel
22 Temmuz 2024
Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…

Konuk Yazar, Marmara Üniversitesi YADYO Müdürü Prof. Dr. Halûk Harun DUMAN, TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Erzurumlu Lütfü Ortakale’nin vefatı sonrası bir yazı kaleme aldı. *   Türküler Yarıda Kaldı, Lütfü Ortakale Aramızdan Ayrıldı…   Gitti gelmez bahar yeli, Şarkılar yarıda kaldı, Bütün bahçeler kilitli, Anahtar tanrıda kaldı…   ÜNLÜ ŞAİR Cahit Sıtkı Tarancı (1910-1956), […]

Basında Kartal
22 Temmuz 2024
Aydos Orman Yangınında Söndürme Çalışmalarına Kartal Belediyesi Ekipleri Destek Verdi

Kartal Belediyesi ekipleri, dün saat 14.00 sularında Aydos Ormanı’nın Pendik sınırları içinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan ve kısa sürede çevreye yayılan yangında, İBB ekipleri ile birlikte, yangını söndürmeye çalışan itfaiye ekiplerine destek verdi. Yangın ekiplerin uzun uğraşları neticesinde kontrol altına alındı. İstanbul Pendik’te, Aydos Ormanı’nda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Haber verilmesi üzerine Kartal Belediyesi de […]

Genel
22 Temmuz 2024
İstanbullular Hazırlıklı Olun! 24 Saat Sürecek: Resmen Nefes Alınmayacak

Son dakika uyarısı İstanbul için geldi. Tam 24 saat sürecek, resmen nefes alınmayacak. Herkes hazırlıklı olsun. Türkiye’de sıcaklık rekorları kırılmaya devam ediyor. Bugün haftanın en sıcak günü olacak. Özellikle İstanbul için gün oldukça zorlu geçecek. Meteorolojik kaynaklar uyarı yaptı. Bugün evden dahi çıkmayın. İşte İstanbul için kritik uyarı detayları… İSTANBUL İÇİN KRİTİK 24 SAAT Hava […]

Ekonomi
22 Temmuz 2024
Yumurta, tuvalet kağıdı, toz deterjan, tavuk indirimi! A101’den kapış kapış gidecek fırsat

A101’den dev indirim fırsatı. Yumurta, tuvalet kağıdı, toz deterjan, tavuk indirimi başladı. 3 gün sürecek indirimli ürünler kapış kapış gidiyor. İşte yeni A101 aktüel indirim listesi… A101 market, her hafta olduğu gibi bu hafta da bomba gibi indirim fırsatları sunmaya devam ediyor. A101 hafta sonu kataloğu ile gelen ve 3 gün sürecek olan yeni indirimli […]