SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

En Az 4500 TL İLAVE ZAM! Asgari Ücretli İşçiye Büyük Müjde 17.33’te Geldi

Yayınlanma:
ABONE OL

Temmuz zammı için saatler kala yeni haberlerde gelmeye devam ediyor. Asgari ücrete zam olup olmayacağı merak konusu olurken yeni kulis bilgisi geldi. En az 4.500 TL ilave zam iddiası konuşuluyor.

Temmuz ayında asgari ücrete zam gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Milyonlarca işçi için umutlu bekleyiş devam ederken her ne kadar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işık Han kapıları kapatsa da hala zam umutları diri tutuluyor. Özellikle muhalefet ve Cumhur ittifakı ortaklarından yapılan açıklamalar asgari ücretlinin beklentisini ve umutlarını arttırıyor. Son gelen iddia ise asgari ücrete %25 enflasyon zammı yapılacağı yönünde. Peki asgari ücrete 4.500 TL zam gelecek mi?

Asgari ücret zammı için bekleyiş devam ediyor. Temmuz ayında asgari ücrete zam yapılmayacağı yönünde bakan Kesin ve net bir açıklama yapmıştı. Ancak çalışanların umutları hala taze. Çünkü hem hükümet ortağı olan Cumhur ittifakı ortaklarından hem de muhalefet partilerinden asgari ücret zammı için sesler yükselmeye devam ediyor. Asgari ücrete ara zam konusunda yeni talepler Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’den geldi.

ASGARİ ÜCRETE %25 ZAM

Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işık Han’ın zam olmayacak açıklamasına tepki gösteren Büyük Birlik Partisi Genel başkanı Mustafa Destici, asgari ücrete zam zorunluluğu olduğunu vurguladı. Temmuz ayında enflasyona göre bir asgari ücret artışı yapılması gerektiğine dikkat çeken Destici, hükümeti bu konuda hızla karar almaya davet etti. MHP Genel Başkanı devlet Bahçeli’de aynı şekilde asgari ücret zammı talebinde bulundu. Hem muhalefetten hem de Cumhur ittifakı ortaklarından gelen bu taleplerin hükümet kanadından da yanıt bulması bekleniyor.

ASGARİ ÜCRETE 4.500 TL İLAVE ZAM

Asgari ücret zammı için heyecanlı bekleyiş devam ederken tahmini zam miktarı ise 4.500 TL oldu. Eğer Asgari ücrete bu artış yapılırsa yeni asgari ücret 21.502 TL’ye yükselmiş olacak. Asgari ücret zammı ile ilgili gelen kulis bilgilerine göre Son kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek. 3 Temmuz’da kabineyi toplaması beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın asgari ücrete yeni zam konusunu da gündeme getireceği tahmin ediliyor.

ZAM TARİHİ OLARAK EYLÜL AYI İŞARET EDİLDİ

Asgari ücret zammı için beklentiler devam ederken Sosyal Güvenlik uzmanları temmuzda bir zam olmasa bile Eylül ayında asgari ücrete zam yapılacağını söylüyor. Sosyal Güvenlik uzmanlarının gerekçesi ise Eylül ayından itibaren Enflasyonun baz etkisiyle düşmeye başlaması oldu.

Hem hükümet ortaklarından hem de muhalefetten gelen Bu açıklamalar Asgari ücretli çalışanları da bir hayli heyecanlandırmış durumda. Çalışanlar hala zam beklentilerini diri tutmaya devam ediyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Okkalı Zam! 4A 4B 4C Emeklisine 18.000 TL Ödeme Onaylandı

4A 4B 4C Emeklisi İçin Okkalı Zam Kararı Çıktı. Emekli Maaşına Ek 18.000 TL’lik Ödeme Onaylandı. 16 milyon emekliyi sevindirecek son dakika haberi geldi. Temmuz ayı maaş zammı sonrası ek ödeme zam mı da yapıldı. Tüm emekleri kapsayan ek ödemelere okkalı zam geldi. Emekliler bu kararla sevinçten havalara uçacak. 18.000 TL ek ödeme onaylandı, pazartesi […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Cumhurbaşkanı Onayladı! İşte 17 Temmuz’dan İtibaren Verilecek En Düşük Emekli Maaşı

Emekli maaş zammı son dakika. Cumhurbaşkanı onayladı, yeni en düşük emekli maaşı belli oldu. İşte 17 Temmuz’dan sonra ödenecek en düşük emekli maaşı… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli maaşı zammı ile ilgili kararı ortaya çıktı. Emeklilere 17 Temmuz’dan itibaren ödenecek zamlı maaşlar açıklandı. Milyonlarca emekli bu kararı bekliyordu. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Yeni […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Resmen Açıklandı! Emekli Maaş Zammı Değişikliği Duyuruldu

Emekli maaşı alma için sıcak gelişmeler devam ediyor. Son karar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kaldı. Emekli maaşlarına ilave zam kararı ile ilgili son dakika gelişmesi var. Milyonlarca emekli en düşük emekli maaşında kararın alınmasını bekliyor. Son dakika haberleri de bu sebeple yakından takip ediliyor. Emekli maaşlarına yapılacak artışla ilgili kulis bilgileri paylaşılmıştı. En düşük emekli maaşının 2000 […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Tüm Emekliler İçin 12.15’te Açıkladı: Gözünüz Aydın

SSK ve bağkur emeklisi için 12:15’te önemli açıklamayı yaptı. Gözünüz aydın diyerek son maaş zammı kararını duyurdu. Tüm emekli maaş alması ilk baştan değişti. SGK uzmanı İsa karakaş, emekli maaşı alan milyonlarca vatandaşa seslenerek saat 12:15’te yeni kararı duyurdu. Emeklilere gözünüz aydın diyen İsa  karakaş, yeni haberleri pes peşe verdi. Peki emekli kök maaş zammı […]