SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Sırrı Çözüldü! A101, BİM ve ŞOK Markete Girerken Neden 2 Kapıdan Geçiyoruz! İşte Cevabı

Yayınlanma:
ABONE OL

A101 BİM ve Şok markete girerken 2 kapıdan geçilmesi herkesin dikkatini çekmiştir. Peki neden 2 kapıdan geçiyoruz? Zincir marketlerde 2 tane kapı olmasının Sırrı çözüldü.

Türkiye’de binlerce şubesi bulunan zincir marketlerde 2 giriş kapısı bulunması herkesin dikkatini çekiyor. Kim olursa olsun mutlaka Aklından bir kere neden iki kapı olduğunu geçirmiştir. Peki zincir marketlerde neden iki kapı var? A101 şok ve BİM Markete girerken neden iki kapıdan geçiyoruz?

A101 ŞOK ve BİM Markete girerken neden iki kapı var sorusunun yanıtı herkes tarafından merak ediliyor. Zincir marketlerden alışveriş yapanlar genellikle İki kapının olmasını gereksiz buluyor. Ancak konu ile ilgili önemli açıklamalar var. Peki zincir marketlere girerken neden iki kapıdan geçiyoruz? A101 ŞOK ve BİM markette 2 kapı olmasının Sırrı çözüldü.

MARKETLERDE NEDEN İKİ KAPI VAR

Marketlerde iki kapı olmasının Sırrı ile ilgili birçok İddaa sosyal medyada gündeme geliyor.

Bu iddialardan ilki, ürün getiren tedarikçilerde dış kapının anahtarının olması ve marketin kapalı olduğu saatlerde gelen ürünlerin bu iki kapı arasına bırakılması.

Başka bir iddiaya göre ise zincir marketlerde bulunan 2 kapının nedeni market içindeki ısının sabit tutulması. Yani sıcak veya soğuk havanın içerideki hava ortalamasını değiştirmesi bu sayede engelleniyor.

Yine sosyal medyada yer alan iddialara göre 2 kapının amacı hırsızların önlenmesi. Bu sayede hırsızlık için zincir marketlere girmek isteyenler girdiği kapıdan çıkamıyor.

Üçüncü iddia: Hırsızlığın önüne geçmek. İki kapının varlığı hırsızın girdiği kapıdan çıkmasını engelliyor.

Zincir marketlerde 2 kapı olmasına ilişkin başka bir iddia ise izdihamı engellemek. Markette yaşanacak olası bir telaş anında kargaşanın önüne geçilmesi için 2 kapı yapıldığı da konuşuluyor.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Belediye
12 Temmuz 2024
Maltepe sahilinde park halindeki karavanlar kaldırıldı

Maltepe sahilinde kamuya açık alanlarda uzun süredir park halinde bulunan karavanlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Maltepe Belediyesi zabıta ekiplerince kaldırıldı. İBB, bir süre önce sahil şeridindeki kamuya açık alanlarda uzun süreli park halinde olan karavanların çekilmesi için ihbarda bulundu. Yazılı ihtarın ardından Maltepe Belediyesi de sahil şeridindeki ceplerde park halindeki araçlara tebligat astı. Uyarılara rağmen kaldırılmayan […]

Genel
12 Temmuz 2024
Kudreti ve Şifası Adından Geliyor! Türkiye’de Pek Bilinmiyor Ama Her Zerresi Şifa Dolu

Türkiye’de pek yaygın olmasa da kudret narı tam bir Şifa deposu. Bu tropikal meyve salatalığa benziyor ancak her zerresi fayda sağlıyor. Kudret narı, bilimsel adıyla Momordica charantia, son yıllarda popülerliği hızla artan bir bitki. Tropikal ve subtropikal bölgelerde yetişen bu bitki, özellikle sağlık üzerindeki olumlu etkileri ile dikkat çekmektedir. Geleneksel tıpta uzun yıllardır kullanılan kudret […]

Genel
12 Temmuz 2024
Adnan Oktar Suç Örgütünün 5 Milyar TL’ye Yakın Mal Varlığı Hazineye Geçti

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’ne yönelik Yargıtay kararı geçtiğimiz günlerde çıkmıştı. Karar sonrası örgüte ait 5 milyar TL’yi bulan mal varlığı hazineye geçti. Örgüt liderliğini Adnan Oktar’ın yaptığı, Adnan Oktar silahlı suç örgütüne yönelik Yargıtay kararı geçtiğimiz günlerde çıkmıştı. Adnan Oktar’ın binlerce yıllık hapis cezası onandı. Bugün de Adnan Oktar örgütü ile ilgili yeni bir […]

Genel
12 Temmuz 2024
Neslim ve İnanç Güngen Çifti Adliyeye Sevk Edildi

Güzellik Merkezi sahibi ve sosyal medya fenomeni Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen adliyeye sevk edildi. Kuyu 8 operasyonları kapsamında geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan sosyal medya fenomeni ve Güzellik Merkezi sahibi Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngör beraberlerindeki 45 şüpheli ile beraber adliyeye sevk edildi. Gözaltına alınan isimler arasında bir MASAK müfettişi olduğu da ortaya […]