SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Rusya’dan Putin-Erdoğan Görüşmesine Dair Açıklama Geldi

Yayınlanma:
ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya devlet başkanı Vladimir Putin arasında Astana’da yapılacak görüşmeye ilişkin Rusya devlet başkanlığından açıklama geldi.

Rusya Devlet Başkanlığı Dış Politika Danışmanı Yuriy Uşakov, Kazakistan’ın başkenti Astana’da gerçekleşecek olan Putin-Erdoğan görüşmesine dair önemli açıklamalarda bulundu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Temmuz tarihinde bir araya gelecekler.

GÖRÜŞMEDE ELE ALINACAK KONULAR

Uşakov, iki liderin görüşmesinde ele alınacak konular hakkında şunları söyledi:

Türkiye’ye Ziyaret Planları: Putin’in Türkiye’ye uzun zamandır planlanan ziyareti bu görüşmede değerlendirilecek.

Bölgesel ve Uluslararası Konular: Türkiye’nin bölgedeki stratejik konumu ve rolü göz önüne alındığında, iki lider arasında bölgesel ve uluslararası birçok konunun görüşüleceği ifade edildi.

Sürekli Diyalog ve İşbirliği: Türk ve Rus liderler arasındaki sürekli diyalog ve işbirliği vurgulandı. Putin’in kısa bir süre önce Türkiye Dışişleri Bakanı’nı kabul ettiği ve bu temasların görüşmelerin ana gündem maddelerinden biri olacağı belirtildi.

DİĞER GÖRÜŞMELER

Uşakov, Putin’in ayrıca 3 Temmuz tarihinde Azerbaycan, Çin, Kazakistan, Pakistan ve Moğolistan liderleriyle de ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştireceğini bildirdi.

İRAN VE ŞİÖ ZİRVESİ

Putin’in 4 Temmuz tarihinde İran’ın geçici Cumhurbaşkanı Muhammed Muhbir ile bir araya geleceğini belirten Uşakov, bu görüşmenin ardından Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Devlet Başkanları Zirvesi’nde ülkeler arasında siyaset, ekonomi, güvenlik ve işbirliği konularının ele alınacağını ifade etti.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Dünyadan
18 Temmuz 2024
Biden adaylıktan çekilecek mi! Açıklaması dikkat çekti

ABD’de Trump’ın uğradığı saldırı sonrası başkanlık yarışı daha da dikkat çekici bir hale geldi. Mevcut Başkan Biden’den de önemli açıklamalar var. Peki Biden adaylıktan çekiliyor mu? ABD Başkanı Biden, son dönemlerde davranışları ile dikkat çekiyor. Bu da nedenle de hem zihinsel hem de fiziksel sağlığı sorgulanıyor. Açıklama yapan Biden, doktorların hasta olması durumunda adaylıktan çekileceğini […]

Beyond Coffee: The Unexpected Uses of Paper Cups in Art and Education

Most people know paper cups as containers used for holding coffee and other beverages, but they are much more than that. Due to their flexibility and availability, paper cups have become an interesting object in art and educational activities. This article focuses on the artistic and educational aspects of paper cups and the solutions offered […]

Dünyadan
14 Temmuz 2024
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Trump’a Saldırı Girişimi Hakkında Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD başkanı adayı Donald Trump’a yönelik saldırı girişimi hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı. ABD başkan adayı Donald Trump, dün yaptığı miting sırasında saldırıya uğramıştı. Saldırı sırasında Trump kulağından yaralanırken saldırgan ise öldürüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da sosyal medya hesabından Donald Trump’a yönelik saldırıya ilişkin açıklama yaptı. X hesabından bir paylaşım […]

Dünyadan
11 Temmuz 2024
SON DAKİKA! 7,1 Büyüklüğünde Deprem Oldu

Son dakika deprem… O ülkede 7.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Ölü ya da yaralı var mı? Son dakika haberine göre Filipinler’de 7,1 şiddetinde deprem meydana geldi. Şiddetli bir sarsıntı yaşayan ülkede ölü ya da yaralı olup olmadığı sosyal medyada araştırılmaya başlandı. Peki Filipinler’de depremde ölü ya da yaralı var mı? Son dakika haberine göre Filipinler’in […]