SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Beklenmedik Sürpriz! 14:59’de Emekli Maaşına Zam Müjdesi Açıklandı

Yayınlanma:
ABONE OL

Emekliye erken zam sürprizi. Kimsenin beklemediği müjde 14.59’da geldi. Peki emekliye refah payı verilecek mi?

Emekli maaşı alan Milyonlarca kişi Temmuz ayı zammını bekliyor. 3 Temmuz 2024 tarihinde Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak enflasyon doğrultusunda emekli zammı rakamları kesinleşecek. 6 aylık Enflasyonun belli olması milyonlarca emeklinin maaşını da öğrenmesi demek olacak. Artık zam için sayılı saatler kala refah Payı ile ilgili de açıklamalar geldi. Peki emekliye verilmeyecek denen refah payı zammı verilecek mi?

EMEKLİYE NE KADAR ENFLASYON ZAMMI YAPILACAK?

Emeklinin beklediği ve TÜİK tarafından 3 Temmuz saat 10.00’da açıklanacak olan enflasyon oranlarının %2.52 civarında olacağı tahmin ediliyor. Böylece emeklinin 6 aylık zam oranı ise %25.81’e yükselmiş olacak. SSK ve bağ-kur emeklisine %25.81 zam beklenirken memur emeklisine ise enflasyon farkı olarak %10.81 zam verilecek.

EMEKLİYE REFAH PAYI VERİLECEK Mİ?

Enflasyon zammı kesin ancak emekliler için refah Payı da büyük önem taşıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan refah Payı olmayacak yönünde bir açıklama yaptı. Fakat bu açıklamanın yanlış anlaşıldığı da düşünülüyor. O nedenle gözler Cumhurbaşkanı erdoğan’da. Bugün yapılacak kabine toplantısından bu konuda da bir karar çıkması bekleniyor.

SGK UZMANLARI EMEKLİ ZAMMI İÇİN NE DİYOR?

Emekli zammı için SGK uzmanlarının görüş ve tahminleri de yakından takip ediliyor. Konuyla ilgili konuşan İsa Karakaş Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekliye refah payı zammı için çalışma başlattığını duyurdu. Emekliye verilecek payı zammının 10 puanı olacağı tahmin ediliyor. Bu durumda da Temmuz 2024 emekli zammı %35 olacak.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI TEMMUZ 2024 KAÇ TL OLACAK?

Emekliye en düşük maaş konusunda da yeni tahminler var. Temmuz 2024 en düşük emekli maaşının 15.000 TL olarak beklendiği biliniyor. Ancak şu anda kesinleşen bir durum yok. SGK uzmanı İsa Karakaş ise emekliye enflasyon oranında bir artış yapılacağını ve en düşük emekli maaşının 13.500 TL olacağını düşünüyor.

KABİNE BUGÜN TOPLANIYOR

Emekli maaş zammı içinde görüşmelerin yapılacağı, zam oranlarının masaya yatırılacağı kabine toplantısı bugün yapılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe’de yapılacak olan kabine toplantısında en düşük emekli maaşı zammı, emekliye enflasyon zammı ve refah Payı zammı değerlendirilecek. Konu ile ilgili son kararı da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vereceği öğrenildi.

Emekliler için bugün ve yarın son derece kritik. Milyonlarca emeklinin beklediği zam oranları Nihayet ortaya çıkacak ve kesinleşecek. Bugünkü kabine toplantısının sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da ilk ipuçlarını vermesi bekleniyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
13 Temmuz 2024
Mehmet Şimşek ONAYLANDI! En Düşük Emekli Maaşı 12.000 TL

SSK ve bağ-kur emeklisi en düşük emekli maaşı zammı son dakika gelişmesi. 12.000 TL için onay çıktı. Mehmet Şimşek kesin kararı verdi. Son dakika haberi… 1.8 milyon emekli için en düşük emekli maaşı zam hesaplaması sürüyor. Temmuz ayında yapılan %24.73 zam ile emekli maaşları artmış da ancak milyonlarca emekli 0 zam tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştı. […]

Ekonomi
13 Temmuz 2024
SSK – Bağkur – Emekli Sandığı Emeklisine 19.45’te MÜTHİŞ Haber! Zamlı Emekli Maaşı Ödeme Günleri İlan Edildi

Milyonlarca emekliye 19.45’te MÜTHİŞ Haber duyuruldu. Zamlı emekli maaşı ödeme günleri belli oldu. İşte tahsis numarasına göre ödeme takvimi… Temmuz ayında emekli maaş zammı yüzde 24,73 oldu. Hala en düşük emekli maaşı zammı tartışmaları devam etse de artık emekli maaşı ödeme tarihleri yaklaştı. SSK – Bağkur – Emekli Sandığı emeklileri zamlı maaşlarını alacakları günleri iple […]

Ekonomi
13 Temmuz 2024
Emekli KÖK MAAŞ Zam Hesabı Değişti! Yeni Zamlı Maaş Listesi Kuruşu Kuruşuna Yeniden Açıklandı

Emekli maaş zammı hesabı değişti. Yeni kök maaş zamlı maaş listesi kuruşu kuruşuna yeniden hesaplandı. İşte zamlı emekli maaşları ile ilgili son gelişmeler… Emekliler, Türkiye’de enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle en çok zorlanan kesim emekliler oluyor. Emekli maaşı alan milyonlarca vatandaş resmen açlık sınırının yarısı kadar olan en düşük emekli maaşı ile geçinmeye ve hayatını […]

Ekonomi
13 Temmuz 2024
Yüzde 49 Zam Sürprizi! Asgari ücrete EK ZAM Bekleyen Milyonlara Müjde Var

Son dakika haberi geldi. Asgari ücrete ara zam için harekete geçildi. Ek zam bekleyen milyonlarca kişiye sürpriz haber var. Emekli memur Asgari ücretli Milyonlarca kişi temmuz ayını bekliyordu. Yüksek zam umudu beklentileri suya düşerken aynı zamanda asgari ücrete zam yapılmayacağı da açıklandı. Hem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı hem de Hazine ve Maliye Bakanlığı peş […]